Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
EDUKACINĖ PAMOKA ,,KERAMIKA - MOLIO DIRBINIAI"
2017-03-14 - Renginiai

Kovo 14d. Macikų socialinės globos namų užimtumo grupė „Molinukas“ atvėrė duris Žibų pradinės mokyklos ketvirtokams, lydimiems mokytojos R. Jankauskienės. Kurie atvyko ne tik pažiūrėti sukauptą gausią keraminių dirbinių kolekciją, bet ir padirbėti, dalyvaujant edukacinėje – praktinėje pamokoje, kurios tikslas – įgyti teorinių žinių ir atlikti praktines užduotis, susipažįstant su tradicine liaudies keramika. Užsiėmimų metu, mokiniai, susipažino su molio plastinėmis savybėmis, mokėsi išploti, kočioti, pjauti, raižyti jame, naudodamiesi viena seniausių virvelinės keramikos technikų, pasigamino įvairaus dydžio dubenėlius, pieštukines, vazeles bei paveikslėlius. Visą savo išmonę vaikams dalino globos namų gyventojai – Donatas ir Rasa. Tikimės, jog ši pamoka suteikė vaikams daug gražių ir džiugių akimirkų.

KAZIUKO MUGĖ
2017-03-07 - Renginiai

Pro sniego debesis pasiveržusi saulutė sušildė orą ir tūkstančiai varveklių pradėjo berti permatomus  lašus žemėn. Galu gale, gamta, mažais žingsneliais, keliaudama pavasario link, kovo 7 d. sukvietė globos namų bendruomenės žmones į vieną linksmiausių ir turtingiausių švenčių – Kaziuko mugę. Šventinei nuotaikai pakelti, globos namų gerbiama direktorė Jovita Andrijauskienė, sveikindama bei džiaugdamasi tokiu gausiu žmonių būriu, kvietė aktyviai įsijungti į nuostabiai turtingos mugės šurmulį. O varduvininkams linkėjo būti sveikiems, energingiems, visada besišypsantiems ir linksmiems.
Smagu, kad kiekvienais metais, globos namų gyventojai, su dideliu nekantrumu laukia šios šventės. Mugėje skambėjusi gyva muzika ir šurmulys nepaliko nei vieno abejingo, žadino smalsumą. Visi galėjo atrasti širdžiai mielų pirkinių, pradedant papuošalais, verbomis, baigiant suvenyrais, pyrago gaminiais. Kermošiuje apsilankę turėjo progą pradėti ruoštis ir Šv.Velykoms. Reikėjo tik greičiau suktis ir prasibrovus pro smalsuolių būrį, rinktis ir pirkti, nes širdimi išpuoselėtų įvairiausių ir įdomiausių gėrybių netrūko. Mugė tikrai buvo sėkminga. Organizatoriai džiaugėsi visų patirtomis akimirkomis ir pakvietė visus susitikti kitais metais.

LEONIDOS IMINIJADOS LAURECKYTĖS GYVENIMAS AMERIKOJE
2017-03-03 - Aktualijos

Globos namų gyventoja Leonida Iminijada Laureckytė svečiavosi pas dukrą Nicol, Amerikoje.  Pasak gyventojos Leonidos, Amerika – naujų galimybių bei svajonių šalis, kur ir pasiliko gyventi. Šiuo metu Leonida lanko anglų kalbos kursus, keliauja po įžymias Amerikos vietas, lepinasi grožio salonuose.  Globos namų administracija bei visa bendruomenė linki Leonidai visokeriopos sėkmės ir stiprios sveikatos.

UŽGAVĖNĖS
2017-02-28 - Renginiai

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai.
Macikų socialinės globos namai, Užgavėnių rytą tapo pilni velnių, raganų ir visokių kitokių persirengėlių. Kaukių eisena aplankė visus korpusuose esančius gyventojus, užimtumo būrelius, kviesdami į Užgavėnių šventę. Susirinkę sporto aikštelėje persirengėliai  ir svečiai stebėjo Kanapinio ir Lašininio rungtynes. Rolę turintys Ubagai  visų išmaldos prašė, o Žydelis gražiu gyvenimu džiaugėsi. Kur buvus ir Giltinė atėjo visus išgąsdindama, Daktarai- visiems sergantiems vaistus dalino, čigonės, gražuolės, žavėjo ir apgaudinėjo.  Kanapinis laimėjęs kovą, traukiant virvę: - išvarė Lašininį, sudegino Morę ir visus pakvietė blynų ir košės paragauti.

POPIETĖ ,,MANDAGUS BENDRAVIMAS"
2017-02-24 - Renginiai

Mandagus bendravimas gali ne tik sukurti, bet ir sugriauti. Ne tik paremti, bet ir atstumti. Gali paguosti, bet gali ir įskaudinti. Tai tarsi ugnis, prie kuriuos galima sušilti, bet galima ir sudegti. Bendravimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam žmogui. Pagrindinis klausimas mandagaus bendravimo procese yra  kaip jūs bendraujate tarpusavyje?
Socialinė grupė ,,Aitvaras", globos namų bibliotekoje aptarė bendravimo ypatumus. Popietės metu gyventojai, vieni kitiems, negailėjo gražių žodžių, tapo vieni kitiems artimesni.

RESPUBLIKINIS BOULINGO TURNYRAS
2017-02-22 - Sportiniai laimėjimai

Vasario 22 dieną, Šiaulių „Apollo“ boulinge vyko I - asis respublikinis žmonių su negalia boulingo turnyras, kuriame dalyvavo net 16 komandų, kurioms atstovavo 80 sportininkų. 
Sulaukėme svečių iš: Jurdaičių (Joniškio r.), Aukštelkės (Šiaulių r.), Kėdainių (Kėdainių r.), Lavėnų (Pasvalio r.), Linkuvos (Pakruojo r.), Macikų (Šilutės r.), Padvarių (Kretingos r.), Šiaulių, Veisiejų (Lazdijų r.) socialinių globos namų, Kelmės ir Šiaulių „Ringuvos“ specialiųjų mokyklų, Panevėžio „Šviesos“, Šiaulių ir Joniškio „Saulės“ spec. ugdymo centrų, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro bei Žagarės (Joniškio r.) socialinių paslaugų centro. Komandoms teko žaisti po 3 partijas, kurių metu buvo išsiaiškinti stipriausieji individualių ir komandinių laimėtojų įskaitoje. Macikų socialinės globos namai iškovojo 5 vietą. Sportininkai liko patenkinti ir dalinosi varžybų įspūdžiais.

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
2017-02-15 - Renginiai

Vasario 15 d. nemažas būrys globos namų gyventojų ir darbuotojų susirinko paminėti Vasario 16d.- Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui, Lietuvoje pagerbiami kovotojai už laisvę. Vasario 16- oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Minėdami šią dieną, mes turime pakankamai motyvų pamąstyti apie savo protėvių politinę kultūrą ir jų drąsą, parenkant kelią lietuvių tautai Europos žemyne bei pasaulyje. ,,Didžiausias tautos turtas- jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų. Vasario 16 dienos aktas yra mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris, kaip matome, pasiekė tikslą.”

 

 

ŠV. VALENTINAS
2017-02-14 - Renginiai

Meilė brangesnė už visus turtus.
Ji – deimantas, kurio negali nusipirkti net karaliai.
Ji – visas pasaulis, nors ją galima apkabinti dviem rankom.
Globos namuose vyko renginys skirtas Valentino dienai. Užimtumo specialistas Sergejus Nikanovas kartu su socialine darbuotoja Rima Užameckiene išradingai vedė renginį, kuriame globos namų gyventojai šauniai linksminosi, šoko, dainavo bei puikiai atliko įvairias žaidimų užduotis. Žiūrovai negailėjo aplodismentų, o išrinkta komisija nugalėtojus apdovanojo „saldžiais“ bei kitais prizais.

ŠV.VALENTINO BELAUKIANT
2017-02-09 - Renginiai

Nenumaldomai artėja meilės kupina šventė – Šv. Valentino diena. O, kad ši diena būtų dar įsimintinesnė, užimtumo grupės „Molinukas“ darbštuoliai iš anksto kruopščiai ir atsakingai ieškodami vis naujų idėjų kūrė ir lipdė širdeles, kirpo, klijavo, puošė šventinius atvirukus, ir labai stengėsi, bent simboline dovanėle pradžiuginti savo mylimų žmonių širdis, žinoma, linkėdami ir laukdami  kuo šiltesnės, romantiškesnės ir smagesnės Valentino dienos.

PARODA ,,PAUKŠČIŲ TAKAS"
2017-02-08 - Renginiai

Vasario mėnesį Pašyšių km. bibliotekoje buvo eksponuojama paroda- ,,Paukščių takas". Užimtumo grupės ,,Floristika" gyventojai sukūrė paveikslus iš skaldytų akmenėlių. Parodos lankytojai stebėjosi atliktų darbų kruopštumu ir džiugino šiltais padėkos žodžiais.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66