Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
ASOK JUNGTINIS SALĖS FUTBOLO ČEMPIONATAS
Data: 2015-02-25 | Įvertinimas: 0

Vasario 25 dieną, Šiaulių universiteto sporto salėje vyko kasmetinis ASOK jungtinis salės futbolo čempionatas, kuris surengtas jau penktą kartą. Šiame čempionate dalyvavo rekordinis komandų skaičius, net 12 iš įvairių Lietuvos įstaigų: Adakavo (Tauragės r.), Aukštelkės (Šiaulių r.), Dūseikių (Telšių r.), Šiaulių (Šiauliai), Ventos (Akmenės r.), Linkuvos (Pakruojo r.), Jasiuliškių (Ukmergės r.), Macikų (Šilutės r.), Suvalkijos (Marijampolės r.), Jurdaičių (Joniškio r.) socialinės globos namų, Dabikinės spec. mokyklos, bei Šiaulių spec. ugdymosi centro.
Pagrindinis šio renginio tikslas – sudominti sutrikusio intelekto asmenis futbolo sporto šaka. Čia svarbiausi ne sportiniai rezultatai, o socialiniai: tokiu būdu siekiama sumažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį bei didinti piliečių toleranciją įvairioms visuomenės grupėms.
Komandos buvo suskirstytos į tris lygius. Stipriausiame A lygyje aukso medalius laimėjo Macikų futbolo komanda, jai atstovavo Virginijus Šarpnickis, Arvydas Butkus, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Valentinas Lukas, Rolandas Pelenis, Ramūnas Zonys.  Antri liko Dūseikių komandos nariai, treti – Aukštelkės sportininkai. B lygyje visas pergales iškovojo ir čempionais tapo – Suvalkijos futbolo komanda, sidabro medalius pelnė Jurdaičių futbolininkai, bronzos medalius iškovojo Ventos futbolo komanda. C lygyje aukso medalius laimėjo Dabikinės komanda, antri liko Linkuvos sportininkai, bronzos medalius pelnė svečiai iš Adakavo.

SPORTINĖS VEIKLOS PASITARIMAS JURDAIČIUOSE
Data: 2015-02-10 | Įvertinimas: 0

Vasario 10d. dalyvome Jurdaičių globos namuose pasitarime - Siekiant pagerinti darbą organizuojant ir koordinuojant sportinę veiklą socialinės globos įstaigose ir Specialiosios Olimpiados klubuose. Pasitarime buvo apžvelgta Jurdaičių Specialiosios Olimpiados klubo 15 metų pasiekimai sporto srityje, aplankėme Joniškio krepšinio muziejų.

FINALINIS KREPŠINIO 3X3 TURNYRAS SKIRTAS TARPTAUTINEI NEĮGALIŲJŲ DIENAI PAMINĖTI
Data: 2014-12-03 | Įvertinimas: 0

Š.m gruodžio 3d. vykome į Kauną Arvydo Sabonio sporto centrą, kur vyko krepšinio varžybos 3x3. Dalyvavo gausus būrys atletų iš specialiųjų mokyklų ir globos namų.
Macikų socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai: Arvydas Butkus, Ramūnas Zonys, Valentinas Lukas, Andrius Novatorovas, Aivaras Matulevičius taip pat dalyvavo ir su žymia negalia Viktoras Stirbys bei Vidmantas Ramanauskas. Tam, kad gautų sportininko pasą, turintys žymią negalią gyventojai turėjo gebėti atlikti testus: kamuolio varymą, kamuolio gaudymą bei metimą. Mūsų komanda susitiko rungtynėse su Duseikių SGN, Ventos SGN, Aukštelkės SGN. Visus varžovus įveikėme ir buvome absoliutūs nugalėtojai. Po varžybų apdovanojimų vykome į „Hesburger“ kavinę pietauti. Sportininkai važiuodami namo dalinosi varžybų įspūdžiais.

,,GALIŪNAS 2014m."
Data: 2014-09-04 | Įvertinimas: 0

Aukštelkės socialinės globos namų stadione vyko tradicinis LSOK respublikinis galiūnų čempionatas „Galiūnas 2014”, kuris skirtas žmonėms, turintiems intelekto sutrikimą. Tai vienintelis tokio pobūdžio čempionatas Lietuvoje. Šis čempionatas sulaukė didelio susidomėjimo ir jame dalyvavo 8 komandos iš įvairių Lietuvos įstaigų: Macikų (Šilutės r.) socialinės globos namų komanda (SGN), Adakavo SGN (Tauragės r.), Dūseikių SGN (Telšių r.), Kėdainių SGN, Ventos SGN (Akmenės r.), Veisiejų SGN (Lazdijų r.), Šiaulių SGN bei šeimininkų Aukštelkės SGN (Šiaulių r.) komanda.
Čempionate buvo varžomasi asmeninėse ir komandinėse rungtyse. Moterims teko varžytis trejose rungtyse: kamuolio laikymo, rankų lenkimo ir kaladės metimo. Vyrai varžėsi rankų lenkimo, luito laikymo ir luito metimo rungtyse.  Komandinėse rungtyse dalyvavo visi keturi komandos nariai. Komandos išbandė jėgas padangos vartymo rungtyje, virvės traukimo ir estafetėje, kurią sudarė: kelmo, naščių, smėlio maišo nešimas bei traktoriaus tempimas.
Macikų socialinės globos namams atstovavo gyventojai: Ramūnas Zonys, Arūnas Čiulčinskis, Vladimir Orlov ir Renata Teslionak, bei vienetų rungtyse Eglė Beniušytė. Mūsų komanda iškovojo III – vietą, prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o treneriams įteikti saldieji prizai.

 

LSO JUNGTINIO KREPŠINIO VARŽYBOS 5X5
Data: 2014-09-02 | Įvertinimas: 0

Š.m. rugpjūčio 28d.  išvykome į Rokiškį, kur vyko LSO Jungtinio krepšinio varžybos 5×5. Varžybose buvo du lygiai, kadangi mūsų komanda žaidžia I – lygyje t.y. tarp stipriausių, tad mums teko susirungti su Skemų SGN, Kupiškio SGN,  Latvių SGN ir Aukštelkės  SGN žaidėjais.
Macikų globos namams atstovavo gyventojai: A. Matulevičius, R. Juknius, R. Zonys, A. Butkus. Komandą taip pat papildė ir du darbuotojai: A. Tarozienė ir I.Mažeikaitė. Nelengva buvo kova per lietų, nes varžovai tikrai pakankamai stiprus, tačiau mus lydėjo fortūna ir mes iškovojome I- vietą. Į globos namus parvežėme gražią ir didelę taurę, kuria taip pat pasidžiaugė globos namų direktorius.

FUTBOLO TURNYRAS TORŪNĖJE
Data: 2014-07-09 | Įvertinimas: 0

MACIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS NAMŲ FUTBOLO KOMANDA Į FINALINĮ TURNYRĄ TORŪNĖJE PATEKO JAU TREČIĄ KARTĄ

Turnyras surengtas liepos 1-4 dienomis. Macikų socialinės globos namų (direktoriaus Romualdo Jovaišos) futbolo komanda į finalinį turnyrą Torūnėje pateko jau trečią kartą, kaip stipriausia Lietuvoje. Macikiškių ekipos sportinę garbę gynė Arvydas Butkus, Ramūnas Juknius, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Rolandas Pelenis, Valentinas Lukas, Ramūnas Zonys.
Liepos 2d. ėjome aplankyti Torūnės miesto senamiesti. Lankėmės pačiose įžymiausiose vietose: grojantis fontanas, centrinė Torūnės aikštė, bažnyčioje Šv. Barbaros. Vakare  vykome į Torūnės senamiestį centrinę aikštę, kur vyko visų Seni cup mini futbolo dalyvių pristatymas – 30 komandų iš 10 šalių. Įspūdinga eisena vyko iki parko, kur yra etnografinis muziejus. Muziejaus teritorijoje, vasaros estrados aikštėje, buvo surengtas akrobatų pasirodymas. Po renginio visi vykome į Torūnės užmiestį į vakaronę, kuri vyko IV – forte. Gyventojams buvo suorganizuotos pramogos. Liepos 3d. papusryčiavę 8.30val. vykome į Torūnės centrinį stadioną, kur vyko rungtynės. Futbolo turnyro komandos buvo suskirstytos pagal pajėgumą į 5 grupes. Kiekvieną grupę sudarė 6 komandos. Futbolinikai žaidė 2 kėlinius po 10 minučių. Pirmas rungtynes Macikų ekipa pralaimėjo komandai iš Ukrainos 1:3, antras Krasnystaw ( Lenkija ) 4:3  . Nesėkmės lydėjo pirmą dieną Macikų komanda, Nowe Miszewe (Lenkija) 2:0. Grįžę iškarto vykome į motoarena pažiūrėti motociklistų treniruotės . Antra turnyro diena Macikų komandai buvo geresnė kovojo su Naklo (Lenkija ) 0:2 ir iškovojo pergalę, taip pat iškovojo pergalę prieš Opolnica (Lenkija ) 2:5. Ši pergalė padėjo iškovoti ketvirtą vietą. Per visą turnyrą įvarčius pelnė Macikų komandai Arvydas Butkus - 3, Virginijus Šarpnickis - 6, ir Rolandas Pelenis - 2. Įdomi kelionė, įdomios varžybos, daug gražių įspūdžių parsivežta iš senosios Torūnės į Macikus. Grįžus visus sportininkus pasveikino globos namų direktorius ir visa administracija.

SENI CUP
Data: 2014-05-22 | Įvertinimas: 0

Trečius metus Macikų komanda pasiekia tarptautinio turnyro
„SENI CUP“ finalą
 

2014m. Gegužės 21 – 22d. Prienuose surengta tarptautinio žmonių  su negalia mini futbolo turnyro „SENI CUP  respublikinë atranka. Žaidynėse pirmąją  vietą užėmė svečių teisėmis dalyvavusi baltarusijos komanda, kuri Lenkijoje vyksiančiame finale atstovaus savo šalį.
Lietuvos garbę gins antrąją vietą laimėję praėjusių metų čempionai Macikų komanda. Trečioji vieta atiteko Suvalkijos socialinės globos namų komandai. Tarptautinis žmonių su negalia mini futbolo lygos “SENI CUP 2014” rengiamas šių metųturnyras – jau 8-asis. Turnyre dalyvavo 12 komandų iš socialinės globos namų ir svečių teisėmis Baltarusijos. bei Latvijos komandos. Mūsų komandai atstovavo sportininkai Arvydas Butkus, Virginijus Šarpnickis, Aivaras Matulevičius, Ramūnas Juknius, Valentinas Lukas, Ramūnas Zonys, Gintaras Laukaitis pogrupyje susirungė su Ventos SGN, Dūseikių SGN, Jasiuliškių SGN, ir Suvalkijos SGN komandomis. Finale dėl prizinių vietų kovojo Macikų, Dūseikių, Kalvarijos ir Baltarusijos komandos. Gegužės 21d. Grįžę iš Prienų stadiono, į Birštoną ruošiamės vakaronei, kuri vyko vaikų vasaros stovykloje “Žvaigždūnė”, kur me ir gyvenome. Buvo trio būgninkų pasirodymas, visi sportininkai galėjo ir patys pamėginti mušti būgnus. Vėliau kiekvieną komanda turėjo iš plastelino nulipdyti “SENI CUP” taurę. Vakaronės uždarymas – buvo iššauti fejerverkai.
Jau trečią kartą Macikų socialinės globos namų komanda tapo futbolo turnyro “SENI CUP” nugalėtoja Lietuvoje. Trečius metus iš eilės iškovota teisė važiuoti į Torūnę, kur liepos 1-4 dienomis vyks turnyro finalas, kuriame rungtyniaus 36 komandos iš 15 šalių.
Grįžusius sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša ir palinkėjo sėkmės Torūnėje.

 

EUROPOS FUTBOLO SAVAITĖS FINALINIS RENGINYS ŠIAULIUOSE
Data: 2014-05-14 | Įvertinimas: 0

Special Olympics nuo 1999 metų bendradarbiaudama su UEFA visoje Europoje vykdo futbolo renginius, trenerių seminarus, kurie skirti intelekto sutrikimą turinties sportininkams. Šiais metais tikimasi sulaukti 50,000 dalyvių iš 50 šalių. 60 futbolų klubų dalyvaus futbolo savaitės renginiuose.
Š. m. gegužės 14 dieną, sporto mokyklos “Klevas” stadione vyko Special Olympics Europos futbolo savaitės finalinis renginys, kuriame dalyvavo 11 komandų iš įvairių Lietuvos įstaigų: Adakavo socialinės globos namų (Tauragės r.), Aukštelkės SGN (Šiaulių r.), Ventos SGN (Akmenės r.), Linkuvos SGN (Pakruojo r.), Macikų SGN (Šilutės r.), Dabikinės spec. mokyklos (Akmenės r.), Šiaulių spec. ugdymosi centro, Panevežio jaunuolių dienos centro, bei asociacijos “Aukštelkės specialiosios olimpiados klubas” (Šiaulių r.), svečių teisėmis varžėsi Šiaulių vaikų globos namų komanda.

Pagrindinis šio renginio tikslas – sudominti sutrikusio intelekto asmenis futbolu, bei siekti socialinės integracijos į visuomenę. Komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į tris lygius, kuriuose varžėsi tarpusavyje. Stipriausioje grupėje aukso medalius laimėjo Macikų futbolo komanda, antri liko Ventos komanda, treti – Aukštelkės klubas. B lygyje pajėgiausia buvo Linkuvos globos namų komanda, sidabro medalius laimėjo Dabikinės futbolininkai, bronzos medalius pelnė Adakavo komanda. C lygyje aukso medalius laimėjo Šiaulių globos namų komanda, antri liko Aukštelkės sportininkai, bronzos medalius pelnė svečiai iš Panevežio.
Po grupės varžybų buvo surengtos parodomosios rungtynės tarp specialiųjų atletų rinktinės ir Lietuvos futbolo A lygos komandų: Pakruojo “Kruoja”, Šiaulių “Šiauliai”. Dalyviai turėjo galimybę pažaisti prieš profesonalius futbolininkus ir parodė gražų žaidimą, gebėjimą draugiškai bendrauti  tarpusavyje.

Mūsų Macikų komandai atstovavo Virginijus Šarpnickis, Arvydas Butkus, Aivaras Matulečius, Ramūnas Juknius, Gintaras Laukaitis, Valentinas Lukas ir Ramūnas Zonys. Vyrai iškovoja I – vietą buvo labai patenkinti. Namo vykome su pakilia nuotaika.

LMSO SPORTO FESTIVALIS RESPUBLIKINIS „ŠOKIME IR SPORTUOKIME KARTU“
Data: 2014-04-30 | Įvertinimas: 0

2014 m. balandžio 30 d. Šeduvos kavinės – motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko respublikinis neįgaliųjų sporto festivalis „Šokime ir sportuokime kartu“. Susirinko įvairaus amžiaus bei neįgalumo aerobikos komandos. Dalyvavo Linkuvos, Kazlų Rūdos, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus, Šeduvos gimnazijos sveikos gyvensenos būrelio bei Zarasų, Ventos, Pabradės, Macikų socialinės globos namų auklėtiniai. Dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga Lietuvos Moterų Sporto Asociacijos vertinimo komisija, kurios vadovė aerobikos pradininkė Joana Bartaškienė. Komandos buvo vertinamos už atliekamo aerobikos šokio pasirodymo sudėtingumą, sinchroniškumą bei estetinį vaizdą.  Visos komandos buvo apdovanotos taurėmis už sinchroniškumą, perspektyvumą, nuoseklumą, išradingumą, taip pat diplomais ir saldžiaisiais prizais. Macikų socialinės globos namų komandos auklėtiniai buvo apdovanoti kaip elegantiškiausia šokio komanda. Renginį užbaigėme nęįgaliųjų sporto festivalio masiniu šokiu, kuriame dalyvavo visi renginio dalyviai su gera sportine nuotaika.

LSOK KREPŠINIO 3X3 ČEMPIONATAS
Data: 2014-04-24 | Įvertinimas: 0

2014m. balandžio 24 d. Vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, organizavo Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Jurdaičių socialinės globos namai. Mūsų socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai:   Arvydas Butkus,  Ramūnas Zonys ir Ramūnas Juknius I- oji komanda, kuri žaidė A- lygyje ir iškovojo II- vietą. Aivaras Matulevičius, Valentinas Lukas ir Andrius Novatorovas  II- oji komanda kuri žaidė B-lygyje ir iškovojo taip pat II – vietą.  Sportininkai buvo patenkinti savo rezultatais. Varžybose dalyvavo  12 – komandų.
Parvežę gražią pergalę sportininkai buvo pasveikinti Macikų socialinės globos namų direktoriaus R.Jovaišos, direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams J.Andrijauskienės ir vyriausios socialinės darbuotojos I.Gimbutienės

 

1  2  3  4   5  6  7  8  9  10  11