Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
"GALIŪNO" VARŽYBOS
Data: 2011-09-08 | Įvertinimas: 1

2011 m. rugsėjo 6d. vykome į Aukštelkės socialinės globos namus kur antrus metus vyksta "Galiūno" varžybos. Galiūnų varžybų tikslas populiarinti sportą tarp žmonių su negalia, skatinti juos sistemingai mankštintis, siekti neįgaliųjų socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę. Varžybose dalyvavo 8 komandos iš įvairių globos namų. Mūsų globos namams atstovavo šie sportininkai A. Čiulčinskis, M. Antanaitytė, R. Zonys, V. Orlov. Asmeninėse rungtyse mūsiškiai pasirodė neblogai. M. Antanaitytė rankų lenkimo rungtyje užėmė 1-ą vietą. Gladiatorių rungtyje ji tarp devynių dalyvių iškovojo 2-ą vietą. Tarp vyrų, rankų lenkimo rungtyje geriausiai pasirodė taip pat Macikų socialinės globos namų gyventojas A. Čiulčinskis, o R. Zonys buvo pirmas gladiatorių rungtyje.
Taipogi buvo komandinių rungčių, suvedus asmeninius ir komandinius rezultatus, tarp visų komandų, dalyvavusių varžybose, Macikų socialinės globos namai užėmė 1-ą vietą, antri buvo Duseikių socialinės globos namai, treti Aukštelkės socialinės globos namai. Grįžusius sportininkus pasveikino Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša bei vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė.

IŠVYKOS
Data: 2011-08-01 | Įvertinimas: 0

ESKURSIJA Į MINI ZOOLOGIJOS SODĄ

Saulėtą penktadienio rytą gyventojai kartu su jais lydinčiais darbuotojais susiruošė kelionei į mini zoologijos sodą. Linksmai nusiteikę, kad lietus nesugadino ekskursijos, išvykome iš Macikų socialinės globos namų. Kelionės metu linksmai šnekučiavomės, apie tai, ką matome pro langą, galbūt todėl kelionė ir neprailgo.
Zoologijos sode gyventojai džiaugėsi matydami žvėris, o šie kaip niekada buvo ramūs ir daugelis miegojo tinginio miegu (liūtai, tigrai). Drąsesni gyventojai priėjo paglostyti lamų,  kurios laisvai vaikščiojo takeliais, laukdamos atvykusių svečių su duonos lauknešėliais. Prie vandens telkinio matėme ramiai besiilsinčią stirnų šeimyną.
Pasigėrėję čia gyvenančiais žvėrimis, važiavome pietauti. Namo grįžome tik pavakaryje, pilni įspūdžių ir linksmai nusiteikę kitai dienai.

 

IŠVYKOS
Data: 2011-07-29 | Įvertinimas: 0

EKSKURSIJA Į KRETINGOS ŽIEMOS SODĄ

Šių metų liepos 13 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai, aktyviai dalyvaujantys užimtumo grupėse, darbo terapijoje, gyventojų tarybos veikloje – L. Laureckytė, R.Novatorova, P.Vorobiov, J.Sabutis, A.Matulevičius, A.Daržinskas, D.Balčiauskas ir D.Radavičiūtė – vyko ekskursijon į Kretingos muziejų, įsikūrusį buvusiuose grafo  Juozapo Tiškevičiaus rūmuose, kur dar 1879 m. jis įkūrė Žiemos sodą.
Šiuo metu Žiemos sode auga 580 augalų rūšių. Lankytojai gali susipažinti su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Tie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos tropinių miškų, Afrikos, Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Žiemos sode - oranžerijoje visais metų laikais pasitinka amžina vasara, gražūs ir egzotiški augalai, nepakartojama aplinka, muzika, krioklio čiurlenimas. Čia puikiai jaučiasi balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalvė papūgėlė Barbora, kuriuos Žiemos sodui padovanojo mažieji gamtos mylėtojai. Prie jų ilgiausiai stovėjome ir stebėjome jų elgesį.

Rūmų baltojoje (pokylių) salėje eksponuojami vertingiausi muziejaus dailės kūriniai: Valentino de Baulogne paveikslas (XVII a.) „Keturi evangelistai“, italų dailininko drobė „Madona su miegančiu kūdikiu“, nežinomo olandų dailininko natiurmortas.

Raudonojoje (muzikos) salėje eksponuojami patefonai, plokštelių kolekcijos, nuotraukos ir daiktai, menantys grafus Tiškevičius ir jų dvaro muzikantus.

Svetainėse eksponuojami restauruoti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios baldai, rytietiškos vazos iš Japonijos ir Kinijos, grafų Tiškevičių ir jų šeimos narių portretai, fotografijos.

Visiems globos namų gyventojams eksponatai paliko gilų įspūdį, labai patiko. Grįždami atgalios sustojome vaizdingame Agluonėnų gamtos kampelyje papietauti, dalinomės patirtais įspūdžiais ir norais dar kartą aplankyti muziejų.

 

"SENI CUP" FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2011-06-26 | Įvertinimas: 2

Macikų socialinės globos namų gyventojai birželio 20-21d. buvo pakviesti į Kėdainiuose, organizacijos "Seni cup", organizuojamą neįgaliųjų futbolo turnyrą, kuris vyko dvi dienas.
Dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos socialinės globos namų bei žaidėjai iš Baltarusijos, Latvijos. Futbolo komandos žaidė dviejuose pogrupiuose. Macikų socialinės globos namų žaidėjai  A.Matulevičius, A.Butkus, K.Kerpė, V.Laurinavičius, V.Šarpnickis, R.Lukavičiūtė, R.Zonys žaidė B pogrupyje . Pirmą dieną rungtynės vyko su Baltarusijos komanda, rezultatu 2-0 mūsų naudai, įvarčius įmušo V.Šarpnickis ir K.Kerpė. Antros rungtynės su Zarasų socialinės globos namais baigėsi mūsų naudai 1-0, įvarti įmušo R.Zonys. Trečios rungtynės vykusios su Aukštelkės socialinės globos namais baigėsi lygiosiomis 1-1, įvarti įmušo R.Zonys. Ketvirtosios rungtynės su Prūdiškės socialinės globos namais baigėsi taip pat lygiosiomis be įvarčių 0-0.
Vakare vykome į vakaronę, kuri vyko dendrologijos regioniniame parke. Kiekviena komanda turėjo paruošusi po prisistatymą. Čia visus savo triukais linksmino magas, vėliau vyko diskoteka, valgėme tortą, džiaugėmės fejerverkais.  2330 val. vykome ilsėtis, nes 900 val. mūsų laukė pirmosios rungtynės su Jasiuliškių socialinės globos namais, kurias įveikėme rezultatu 1-0, įvarti įmušo V.Šarpnickis. Antros rungtynės su Suvalkijos socialinės globos namais, įveikėme rezultatu 1-0, įvarti įmušo A.Butkus. Trečiosios su Aknystos socialinės globos namais baigėsi lygiosiomis 0-0, užėmėme II-ą vietą. Vyrai patenkinti šia vieta, nes pernai užėmėm ketvirtą vietą, taigi pakilome dviem laipteliais į viršų.

 

JONINĖS
Data: 2011-06-24 | Įvertinimas: 0
 

Šių metų birželio 23 dieną Macikų socialinės globos namuose prie I-o korpuso jau nuo labo ryto vyko didžiulis šurmulys ir ruošimasis šventei. Gyventojai kartu su darbuotojais puošė  Joninių vartus ąžuolo lapų bei lauko gėlių surištomis girliandomis.
Šventės atidarymas prasidėjo šventine daina, kurią atliko mūsų gyventojų kolektyvas, vadovaujamas V. Jovaišienės.  Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Tą dieną sveikiname visus Jonus ir Janinas, tą naktį ieškome paparčio žiedo, ta naktis kupina magijos, paslapčių ir visokių burtų. Ir mes tądien susirinkome į vieną būrį pagerbti globos namuose gyvenančius Jonus ir Janinas, kartu su jais pasilinksminti, pašokti, padainuoti, uždegti Joninių laužą bei  ieškoti paparčio žiedo...

 

 

JUNGTINIO TINKLINIO ČEMPIONATAS
Data: 2011-06-12 | Įvertinimas: 2

Šių metų birželio 8 dieną vykome į jungtinio tinklinio varžybas, kurios vyko Ventos socialinės globos namuose. Varžybas organizavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komitetas ir Ventos socialinės globos namai.
Žaidė 3 gyventojai ir 2 darbuotojai, todėl ir vadinasi jungtinis. Macikų socialinės globos namams atstovavo šie gyventojai: A.Butkus, A.Čiulčinskis, K.Kerpė, V.Laurinavičius, R.Lukavičiūtė, A.Matulevičius, R. Zonys ir darbuotojai V.Kontrimas, R.Kaniauskienė.
Buvo žaidžiama po 2 setus iki 15 taškų, jei komandos surinkdavo vienodą taškų skaičių, buvo žaidžiamas 3 setas ir išsiaiškinamas nugalėtojas.
Pirmas rungtynes žaidėme su Šiaulių "Šaltinio" komanda ir nugalėjome. Antras runtynes žaidėme su Ventos globos namais. Sužaidus du setus buvo lygiosios, sužaidus trečią setą mes iškovojome pergalę.Trečias rungtynes žaidėme su Aukštelkės globos namais, tačiau pralaimėjome. Žaidžiant su Jurdaičių globos namais vėl patyrėme  pralaimėjimą.
Susumavus taškus I-ą vietą iškovojo Jurdaičių socialinės globos namai, II-ą  - Ventos   socialinės globos namai, III-ą vietą Macikų socialinės globos namai, IV-ą - Aukštelkės socialinės globos namai ir V-ą vietą Šiaulių "Šaltinis". Važiuodami atgalios aptarėme varžybų eigą ir dalinomės įspūdžiais. Tądien buvo labai karšta diena, gal tai ir nulėmė mūsų III-iąją vietą...

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2011-06-04 | Įvertinimas: 0
 

2011 m. birželio 3 d. Macikų socialinės globos namuose vyko sporto šventė. Ši šventė, tapusi tradiciniu kasmetiniu renginiu, gausiai subūrė Macikų socialinės globos namų gyventojus bei darbuotojus.
Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša visiems dalyviams linkėjo gerų startų bei puikių finišų. Renginio metu pasirodė meno saviveiklos programa su puikiu numeriu, - vadovė V. Jovaišienė. Šią programą lydėjo visų dalyvių eisena į sporto aikštyną su puikia nuotaika ir geru nusiteikimu  sportuoti.
Šioje sporto šventėje dalyvavo "Aitvaro", "Švyturio", "Neužmirštuolės", "Likimo", "Aušros", "Jovaro" bei "Vilties" socialinės grupės. "Vilties" socialinės grupės dalyviai vežimėliuose su dideliu entuziazmu dalyvavo savo rungtyse. Kitų grupių nariai buvo sirgaliai ir palaikė komandas. Tądien socialinės globos namų gyventojai išbandė savo jėgas nuotaikingose estafetėse bei kitose linksmose žaidimo rungtyse. Galutinė rungtis buvo futbolas tarp darbuotojų ir gyventojų, tačiau futbolas vyko neįprastai - su šiaudinėmis šluotomis dalyviai turėjo varyti futbolo kamuolį ir įmušti įvartį. Šį nuostabų žaidimą laimejo gyventojai rezultatu 1:0 gyventojų naudai. Visiems dalyviams įteikti prizai, saldžios dovanos. Visus lydėjo gera nuotaika bei puiki savijauta, sportinė dvasia.

 

AEROBIKOS ČEMPIONATAS
Data: 2011-05-26 | Įvertinimas: 2

LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS RESPUBLIKINIS AEROBIKOS ČEMPIONATAS 

Aerobikos varžybos - tai ne tik sportinis pasirodymas, bet ir renginys su menine programa. Varžybų nuostatai nėra lengvi, bet tiems, kurie bent kiek domisi aerobika, yra išradingi, muzikalūs, ruošimasis tampa savotišku kūrybiniu procesu, kuriame kiekvienas gali atskleisti savo sugebėjimus.
Gegužės 25 d. Šeduvos
kavinės–motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko 2011 m. Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto (LSOK) respublikinis aerobikos čempionatas. Susirinko įvairaus amžiaus bei neįgalumo aerobikos komandos iš Ventos, Pabradės, Panevėžio, Ukmergės, Kaišiadorių, Radviliškio, Šeduvos ir kitų specialiųjų mokyklų bei globos namų.
Varžybose aktyviai dalyvavo Macikų socialinės globos namų gyventojai, vadovaujami socialinės darbuotojos S.Maskaliovienės, kurie iškovojo II-ąją vietą ir laimėjo aerobikos čempionato sidabro taurę.
Komandą nuoširdžiai, entuziastingai palaikė sirgaliai, o vertino griežti teisėjai. Pirmininkė buvo nepakartojamoji, visuomet jaunatviška ir energinga aerobikos moterų asociacijos prezidentė J. Bartaškienė.
Stebėjome puikiai organizuotą renginį, kuriame dalyvavo bei linksmino vaikų eurovizijos dalyvis – Bartas. Galėjome pabendrauti su kitais renginio dalyviais, renginio organizatoriais, pasisemti sportinės patirties. Grįžus pasitiko bei pasveikino Macikų socialinės globos namų direktorius R.Jovaiša, o direktoriaus pavaduotoja J.Andrijauskienė bei laikinai einanti vyriausios socialinės darbuotojos pareigas R.Girgždienė lydėjo bei stebėjo aerobikos čempionatą Šeduvos konferencijos salėje.

 

VARŽYBOS
Data: 2011-05-15 | Įvertinimas: 2

2011 M. GEGUŽĖS 11 D. LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATAS

 Lengvosios atletikos varžybose dalyvavo specialiosios mokyklos ir socialinės globos namai. Varžybos vyko Jurbarke, Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos stadione. Specialiosios mokyklos varžėsi savo amžiaus grupėse, o socialinės globos namai tarp savo amžiaus grupių.
Dalyvavo šie socialinės globos namai: Aukštelkės, Kalvarijos, Jurdaičių, Visagino, Ventos, Vilijampolės, Pabradės, Radviliškio ir Macikų. Mūsų Socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai: A.Matulevičius, R.Lukavičiūtė, R.Teslionak, V.Lukas, K.Kerpė, A.Čiulčinskis, A.Novatorovas, V.Laurinavičius ir iškovojo 7 medalius:
Sportinis ėjimas – A.Matulevičius - II vieta; šuolis į tolį – R.Lukavičiūtė - I vieta; kamuoliuko metimas – K.Kerpė - I vieta; rutulio stūmimas – A.Čiulčinskis - I vieta; 100m. bėgimas – A. Novatorovas - III vieta; kamuoliuko metimas – R.Teslionak - II vieta; 100m. bėgimas – R. Teslionak - II vieta. Namo vykome ir dalinomės  puikiais varžybų bei laimėjimų įspūdžiais.Visus sportininkus su pergalėm pasveikino Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša. 

Motinos diena
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 0

Motinos diena - viena gražiausių pavasario švenčių turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui-mamai.
Macikų socialinės globos namuose, šių metų balandžio 29 dieną vyko renginys skirtas motinos dienai.
„Esi trapi kaip nuojauta, švelni kaip vaiko sapnas, kaip gyvastis esi, vienintele, o mama!” Šiais eilėraščio žodžiais buvo pradėtas motinos dienos šventinis minėjimas. Globos namų gyventojos, Vitalija ir Leonida, jaudinosi tardamos pačius gražiausius žodžius, brangiausiam žmogui -  mamai.
 Šia proga globos namų direktorius pasveikino visas mamas, palinkėjo sveikatos, stiprybės laimės asmeniniame gyvenime. Tylos minute pagerbtos mamos kurios jau ilsisi amžinybėje.
Patys gražiausi sveikinimai skambėjo iš mažųjų lūpų. L/d „Pušelė“ mažieji auklėtiniai su savo vadovėmis Macikų socialinės globos namams padovanojo nuotaikingą spektaklį. Savo apsilankymu mažieji sušildė visų šioje šventėje dalyvavusiųjų  širdis. Gražų pasirodymą buvo parengę ir globos namų auklėtiniai. Taigi renginys daugumai dalyvavusųjų labai patiko, nestigo geros noutaikos ir aplodismentų.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114   115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132