Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
PARODOS
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 1

Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ gyventojos ir vadovė J.Maslauskienė jau ne vienerius metus savo rankdarbiais džiugina globos namų gyventojus ir darbuotojus, įvairių rajono bibliotekų lankytojus, miesto švenčių, mugių dalyvius ir svečius bei vaikų darželių vaikučius.
Šių metų paskutinę balandžio savaitę buvo atidarytos net dvi šios užimtumo grupės parodėlės: balandžio 26-ą dieną  “Pabūkime mažais vaikais” Pašyšių bibliotekoje, o 28-ą dieną „Žiedelį skinsiu – vainikėlį pinsiu“ Pagrynių bibliotekoje. Parodėlėse eksponuojami rankdarbiai atlikti įvairia tematika – siuvinėti paveikslai ir staltiesėlės virvele, kryželiu, badymo technika; nertos servetėlės bei staltiesės; megzti žaislai, kojinės; gėlės iš popieriaus, siūlų, odos; odiniai paveikslai. Parodėlių atidarymuose dalyvavo globos namų  gyventojos: L.Laureckytė, V.Balakauskaitė, D.Radavičiūtė, V.Simutienė, V.Virvičiutė, A.Zenkova, I.Rekuc.
Parodėlių lankytojai buvo sužavėti rankdarbiais, linkėjo Macikų socialinės globos namų gyventojoms bei jų vadovei sėkmės tolimesnėje kūryboje ir palinkėjimus užrašė užimtumo grupės albume.

 

KREPŠINIO VARŽYBOS
Data: 2011-04-30 | Įvertinimas: 2

3 X 3 KREPŠINIO VARŽYBOSE LAIMĖTI  AUKSO MEDALIAI

 Š.m. balandžio 20 dieną Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto organizuojamame spec. olimpiados klubų 3x3 krepšinio čempionate dalyvavo Macikų socialinės globos namų gyventojai, kurie iškovojo aukso medalius bei pelnė aukso taures.
Specialiosios Olimpiados krepšinio žaidynių B grupės varžybose rungtyniavo Duseikių, Jurdaičių, Vilijampolės bei Šilutės krepšininkų komandos. Mūsų atstovai: A. Čiulčinskis, V.Laurinavičius, K. Kerpė sėkmingai kovojo po savo krepšiu ir 7:6 įveikė Duseikių krepšinio komandą. Dideliu pranašumu 8:4 įveikė Jurdaičių komandą. Su Vilijampolės komanda rungtynės baigėsi lygiosiomis 4:4.
C grupės 3x3 krepšinio žaidynių varžybose rungtyniavo Kėdainių, Kalvarijos, Linkuvos ir Šilutės socialinės globos namų krepšininkai: A.Matulevičius, A.Butkus, V.Lukas. 7:3 mūsiškiai pelnė pergalę prieš Kėdainių krepšinio komandą, žymia persvara 6:1 įveikė Kalvarijos komandą bei lygiosiomis 4:4 sužaidė su Linkuvos krepšininkais.
Tritaškių kovoje taiklia ranka pasižymėjo V.Laurinavičius ir laimėjo 2-ą vietą. Sportininkams padėjo ir juos lydėjo socialinės darbuotojos St.Lazdauskienė, S.Maskaliovienė bei darbuotojas V.Kontrimas. Visi grįžome pakilios nuotaikos. Grįžus sportininkus pasveikino Macikų socialinės globos namų direktorius R.Jovaiša bei direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė.
VELYKOS
Data: 2011-04-27 | Įvertinimas: 0

Velykų rytą margučiai ritas...

 

Šių metų balandžio 22-ą dieną Macikų socialinės globos namų aktų salėje vyko graži šventė skirta Velykom. Visą savaitę, prieš Velykų dienai skirtą renginį, globos namų foje puošė Velykinė gyventojų darbelių parodėlė. Renginio metu šventės organizatoriai trumpai papasakojo apie šv.Velykų papročius, šventės prasmę, o globos namų gyventojai, vadovaujami vadovės V.Jovaišienės, pristatė vaidinimą apie vištą, kuri norėjo padėti kiaušinių Velykom.

Didžiulių žiūrovų ovacijų susilaukė ir spektaklis, režisuotas meno vadovės V.Jovaišienės „Velniuko išdaigos“, kuriame vaidino globos namų socialiniai darbuotojai. Visiems daug juoko ir linksmybių sukėlė velniukas bei jo draugas katinėlis, kuriems salė nepagailėjo triukšmingų plojimų.
Po spektaklio daug gražių palinkėjimų išsakė vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė. Globos namų direktorius visiems palinkėjo gražių ir prasmingų Velykų, kietų margučių, pasidžiaugė, kad turime tokių šaunių aktorių, galinčių mums praskaidrinti kasdienybę bei padėkojo visiems šventę ruošusiems ir joje dalyvavusiems.
„Sakoma jog kartu su pavasario saule, šventomis Velykomis, į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis ir į Jūsų namus ir į Jūsų širdis!“. Šiais žodžiais šventės rengėjai užbaigė renginį ir visus pakvietė dažyti kiaušinius bei atsinešti juos šv.Velykų rytą ridenimui prie pirmo korpuso pavėsinės.
IŠVYKA Į AUTORINĘ PARODĄ
Data: 2011-03-24 | Įvertinimas: 0

„PABIRO, PRAŽYDO ŽIEDAI…“

Šių metų kovo 23 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai su juos lydinčiu personalu vyko į  Rusnėje atidarytą autorinę Violetos Benetienės veltinio darbų parodą. Tai jau antroji autorės paroda.
Kaip ir daugelį parodos lankytojų, taip ir mus žavėjo velti margučiai, padėkliukai bei kiti žavūs ir skoningi darbeliai. Parodos metu  autorė pristatė patobulintas rankines, kurių viduje atsirado pamušalas, o viena sukurta rankinė net verčiasi į kitą pusę. Visi darbeliai be galo kruopštūs, adata įbadytos gėlytės, ornamentai, - visa tai Rusnės paveldo fragmentai. Mes turėjom tikrai puikią progą pamatyti įvairiausių darbelių bei jais pasigrožėti. 
Renginio metu autorę sveikino draugai, kolegos, svečiai ir linkėjo, jog jos darbeliai keliautų toliau už Rusnės ribų.
Atgalios keliaudami dalinomės įspūdžiais, o ir diena pasitaikė kaip niekada graži ir saulėta, tagi namo grįžom gerai nusiteikę.

L. Laureckytė
 

KOVO 16 – OJI KNYGNEŠIO DIENA
Data: 2011-03-16 | Įvertinimas: 0

Pagarbos ir padėkos odė knygnešiams  
Jums, knygnešiai, garbė tebūna, 
Kad nešėt Lietuvai Bretkūną,
Šalia maldynų ir rožančių,
Kad nešėt Daukantą, Valančių,
Kad raštą nešėte keliais,
Martyno Mažvydo keliais.
Ir tuo raštu, neštu iš Prūsų,
Mūsų tėvų tėvai išpruso,
Mes mokslo įkopėm šventovėn
Kur ir šiandien garbingai stovim.
Būkit palaiminti Praamžiaus!
Garbė ir gyrius jums per amžius.
                                                Bernardas Brazdžionis
 

Š.m. kovo 16 d. nemažas globos namų gyventojų ir darbuotojų būrys susirinko į biblioteką tradiciškai paminėti Knygnešio dieną. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui, kadangi šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Tai neatsitiktinė data. Tą dieną gimė žinomas kultūros veikėjas, knygnešys – Jurgis Bielinis, kurio gimimo data – kovo 16-oji laikoma ir Knygnešio diena.
Susibūrę visi kartu prisiminėme šiek tiek istorijos. 1864-ieji, 1901 metai, - tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žutbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Knygnešiai rizikuodami savo gyvybe spausdino, platino, nelegaliai gabeno į Lietuvą lietuvišką žodį. Buvo kovojama ne tik dėl spaudos, bet ir dėl mokyklos, vaikų mokymo skaityti lietuviškai. Ir tik po didelių kovų Lietuva atgavo lietuvišką spaudą. Šios kovos simboliu tapo Knygnešys.
Prisiminę šiek tiek istorijos, gyventojai skaitė eiles apie nelengvą knygnešio dalią, užrašytus knygnešių atsiminimus, vyravo puiki nuotaika ir visiems buvo įdomu. Baigdami renginį visiems linkėjome, kad neišblėstų atmintis tų, kurių dėka ir šiandien turime lietuvišką žodį ir knygą. Tegul lietuviškas žodis, vis dažniau skelbia gerą žinią, skatina viltis ir pasitikėjimą...


 

UŽGAVĖNĖS
Data: 2011-03-08 | Įvertinimas: 0

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse, švenčiama likus septynioms savaitėms iki Velykų. Jos paskirtis – išvyti užsibuvusią žiemą bei paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Tai viena tradicinių švenčių, švenčiamų jau nuo pagonybės laikų.
Š.m. kovo 8 dieną pasipuošę kaukėmis bei tarškynėmis gąsdinome šaltąją žiemą. „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ – šiais žodžiais ir pradėjome Užgavėnes globos namuose. Šventės metu galėjai pamatyti begalę užgavėnių personažų: Lašininį, Kanapinį, raganų, čigonų, velnių, giltinę bei kitokių neaiškios kilmės būtybių. Pamažu į linksmybes įsijungė visi šventės dalyviai: kas šoko, kas dainavo, kas palingavo. Na o šventę vainikavo Kanapinio ir Lašininio kova (tai žiemos ir pavasario kivirčas) bei žiemos ,,išvarymas” sudeginant Morę (pastarosios deginimas ant laužo simbolizuoja negandų ir negerovių sunaikinimą).

Vėliau renginio vedėjos ragino visus šventės dalyvius ir svečius vaišintis Macikų socialinės globos namų valgyklos keptais blynais. Žinoma, jog blynų valgymas simbolizuoja sotumą, saulę ir šilumą. Maža to, anksčiau tai buvo prabangus ir sotus maistas. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą daug ir riebiai pavalgyti, nes kitą dieną prasideda gavėnia, trunkanti iki Velykų, per kurią reikia pasninkauti, nevalgyti mėsos ir nesilinksminti.

Po šventės dauguma gyventojų  ir darbuotojų  skirstėsi su puikia nuotaika.

 

KAZIUKO MUGĖ
Data: 2011-03-05 | Įvertinimas: 0

Visus visus - jaunus ir senus, pirkėjus ir pardavėjus, muzikantus ir žioplinėjančius š.m. kovo 4 d. ryte kvietė Kaziuko mugė. Tai viena gražiausių pavasario švenčių su minia žmonių, linksmų kalbų, gera nuotaika ir, žinoma, įdomių nuotykių. Matėsi, kad į plačiai pagarsėjusį renginį sūgužėjo meistrai iš atokiausių namų kampelių ir gražiausi meno dirbiniai traukė paganyti akis ne vieną čia atėjusį.
Jomarko šeimininkas, gerbiamas globos namų direktorius, priminė, jog ši šventė daugelio širdy – ne tik kaip galimybė atitrūkti nuo žiemos darganų, pabendrauti ir pasiderėti, bet ir kaip grįžimas prie senųjų tradicijų. Kvietė visus nepasididžiuoti, kermošiuje pašurmuliuoti ir gerai pinigines pakratyti. Ir kermošiaus kulminacija buvo palydėta šeimininko barstomais pinigėliais iš sukauptos per metus bačkutės rezervo, kad dalyviai galėtų pirkti laimingai ir turtingai gyventų visus metus. 
Buvo tikrai smagu, nes pavasarinio vėjo į kermošių atvežė ir svečias, kuris renginį pagyvino muzika. Malonūs, aktyvūs, kūrybingi prekiautojai siūlė tikrai išskirtinius dirbinius. Užimtumo grupės kolektyvas “Floristika” visus žavėjo savo pagamintomis margaspalvėm smilgom išpuoštomis verbomis. Jos tartum atvėrė duris į magišką gėlių pasaulį. Didžiulio susižavėjimo sulaukė ir iš mezgimo bei odos amatais užsiimančių “Prie židinio” darbštuolių komandos. Prekių gausa iš kojų vertė apsilankius pas darbštuolius pynėjus. Dėl daugybės lankytojų kermošiuje buvo sunku “prasibrauti” prie stalų, prekiaujančių keramika. 
Na, o Kaziuko kermošiui baigiantis, prekiautojų stalai buvo šluote nušluoti. Gaila, kad viskas turi pabaigą, tačiau gera nuotaika lydėjusi šventės metu nesitraukė nuo dalyvių veidų.


 

PERSONALINĖ PARODA
Data: 2011-02-18 | Įvertinimas: 0

Š.m. vasario 15 d. globos namuose buvo atidaryta personalinė V.Balakauskaitės ir R.Žagrakalytės darbų paroda. Savo darbus autorės sukūrė meno terapijos metu vadovaujant psichologei A. Ivanovei. Kūriniai atlikti įdomia technika - tai lyg įvairūs raštai, ornamentai „išausti“ ant lino visokio dydžio sėklomis - nuo aguonos grūdo iki moliūgų sėklų. Darbai buvo teigiamai įvertinti tiek globos namų gyventojų, tiek darbuotojų, o taip pat ir Macikų kaimo gyventojų.

 

LSOK SALĖS FUTBOLO TURNYRAS ŠIAULIUOSE
Data: 2011-02-15 | Įvertinimas: 2

2011 m. vasario 10 d. vykome į Šiaulius, salės futbolo turnyrą. Dalyvavo 6 komandos, kurios buvo susiskirstytos į du pogrupius. A – pogrupyje: Aukštelkės SGN, Jasiuliškių SGN, Šiaulių dienos centras "Goda". B – pogrupyje: Macikų SGN, Skėmų SGN, Ventos SGN.
Dvi geriausios kiekvieno pogrupio komandos susitiko pusfinalyje. A pogrupio nugalėtojai Aukštelkės SGN susitiko su B pogrupio II-osios vietos laimėtojais Macikų SGN. Šio susitikimo nugalėtojais tapo Macikų SGN, kurie 4:1 laimėjo prieš Aukštelkės SGN ir pateko į finalą. Kitame pusfinalyje susitiko B pogrupio nugalėtojai Skėmų SGN ir A pogrupio II-osios vietos laimėtojai Jasiuliškių SGN. Į finalą pateko Jasiuliškių SGN, kurie 4:2 įveikė Skėmų SGN.
Dėl III-iosios vietos kovojo Aukštelkės SGN ir Skėmų SGN. Pajėgesni buvo Aukštelkės komandos futbolininkai, kurie 4:1 įveikė Skėmų komandą. Finale susitiko Macikų bei Jasiuliškių komandos. Po atkaklios kovos rezultatu 3:2 laimėjo Macikų SGN komanda, kuri laimėjo aukso medalius bei taurę. Mūsų komandai pelnė įvarčius A.Butkus – 8, V.Šarpnickis – 5, K.Kerpė – 3, V.Laurinavičius – 3, V.Lukas – 1. Namo vykome pakilios nuotaikos.
Grįžusius sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius R.Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė. 

VALENTINO DIENA
Data: 2011-02-14 | Įvertinimas: 0
Š.m. vasario 14 dieną Macikų socialinės globos namuose buvo minima Šv.Valentino diena. Jau nuo ankstyvo ryto visi gyventojai ir darbuotojai vaikščiojo pasipuošę degančiomis širdutėmis, o nuotaikingas renginys vyko globos namų sporto salėje. Buvo renkama karščiausia įsimylėjėlių pora, dalyvius vertino komisija.
Renginio metu vyko įvairūs atrakcionai. Pirmiausia reikėjo pasakyti kuo daugiau meilių žodelių savo išrinktajam; vėliau reikėjo pamaitinti savo mylimąjį - kiekvienos poros moterys privalėjo lūpomis su šaukšteliu pakabinti jogurto ir grįžusios pas savo partnerį pamaitinti jį. Poros buvo labai išmoningos ir labai stengėsi atlikti užduotis kuo geriau. Trečiojoje užduotyje reikėjo parodyti savo sugebėjimus piniginiuose reikaluose. Poros turėjo kuo greičiau sukurti bankų tinklą, į kiekvieną banką padedant po vieną kupiūrą. T.y. poroms išduodami pinigai - fantai, o bankai - tai vaikinų kišenės, atvartai, įvairiausios kitos slaptos vietos. Reikėjo pasistengti kuo greičiau sutvarkyti savo indėlius ir atidaryti kuo daugiau bankų, t.y. paslėpti pinigus – fantus. Skambant muzikiniam fonui pinigėliai buvo kruopščiai suslėpti. Po to reikėjo apsikeisti moterims poromis ir kuo greičiau nuimti iš sąskaitų visas sumas... Tai buvo juoko, kol buvo rasti visi banknotai. Ketvirtoje užduotyje dalyviai bandė prie juosmens pririštu raudonu flomasteriu nupiešti meilę ant grindų padėtame lape (širdį ar pan.). Laimėtojais paskelbta originaliausia pora, kuri nupiešė suprantamą piešinį. Penktojoje užduotyje kiekviena pora gavo po pripūstą balioną, kurio viduj buvo užduotis. Mūsų porelės turėjo balioną įsidėti tarp pilvų ir taip stipriai apsikabinti, kad balionai sprogtų. O po to reikėjo atlikti užduotis, nurodytas balionuose.
Visuose pasirodymuose netrūko skambių muzikos akordų, šokių ir netrūko šypsenų, - matyt, tikrai nemaža dalis yra įsimylėję, mylintys ir jų širdyse dar ne sutema...


 
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115   116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132