Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
VĖLINĖS
Data: 2011-11-01 | Įvertinimas: 0

Vėlinės - visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Šia proga spalio 28 dieną prie Lurdos vyko šiai dienai skirtas paminėjimas. O lapkričio 1-ąją, kaip ir kiekvienais metais, Macikų socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai lankė anapilin iškeliavusių draugų kapus. Kas nunešė gėlių, kas uždegė po žvakutę...
 

RUDENS ŠVENTĖ
Data: 2011-10-20 | Įvertinimas: 0

"RUDENS SPALVOS"


Šių metų spalio 19 dieną globos namų foje pasipuošė darbeliais iš  įvairių gamtos gėrybių. Visus praeinančius pro šalį, nors akimirkai vertė sustoti ir pasigrožėti nuostabūs meno kūriniai. Akis džiugino be galo gražios ir meniškos kompozicijos. Nemažai buvo tokių, kurie norėjo netgi įsiamžinti jas savo foto objektyvuose. Parodėlė  veikė visą savaitę.
Sekančią dieną, t.y. spalio 20 dieną vyko rudens šventė „Rudens spalvos”, kurią pradėjo globos namų gyventojai deklamuodami eiles apie rudenį. Vėliau renginio vedančioji pasveikino visus  sulaukus gražaus rudens,  padėkojo visiems susirinkusiems ir pasidžiaugė gražiais darbeliais.  Kiekvienos globos namų socialinės grupės buvo paprašyta pristatyti savo sukurtas kompozicijas, trumpai pakomentuojant, ką norėta parodyti, o susirinkusius savo rudeniškomis dainomis linksmino gyventojas A. Bartkus.
Renginio vedančioji šventę užbaigė padėkos žodžiais ir pakvietė apsilankyt rudens parodėlėje tuos, kurie dar joje nebuvo. Dalyviai noriai fotografavosi prie jiems labiausiai patikusių darbelių. Smagu dalyvauti rudenėlio šventėje, nes iš gamtos gėrybių galima padaryti daug įdomių darbelių. 

Edukacinė - praktinė programa
Data: 2011-10-13 | Įvertinimas: 0

„Rėmelyje – lašelis gamtos“

Yra tradicija, kurios „Molinuko“ užimtumo grupės dalyviai laikosi šventai. Taip ir šiemet, spalio 12 dieną, vykdėme edukacinę – praktinę programą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pavadinimu „Rėmelyje – lašelis gamtos“. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes susirinkusius vaikus mokėme lipdyti tikrų tikriausius paveikslus. Čia, visą savo išmonę, visas lipdymo iš molio paslaptis, stropiai vaikams dalino globos namų gyventojai: Donatas Balčiauskas ir Vytautas Bieliauskas. Pamokėlės metu buvo sukurti tikrai unikalūs, gamtos motyvais puošti keraminiai paveikslai. Malonu, jog visiems „mokiniams“ puikiai sekėsi įamžinti visas savo fantazijas. Donatas ir Vytautas puikia jautėsi „mokytojų“ vaidmenyje. Sukurti paveikslai bus eksponuojami bibliotekoje. Už puikias keramikos pamokas bibliotekos administracija Donatui ir Vytautui atsidėkodama įteikė puikių atminimo dovanėlių.

 

SVEIKINIMAS
Data: 2011-09-27 | Įvertinimas: 0

 SVEIKINIMAS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENOS PROGA

Neužrakinkite širdies gerumui,
Ištieskite visiems dosnumo ranką:
Gal kam ramybės neužtenka,
Gal kam viltis lyg upė senka?
Neužrakinkite širdies gerumui.
Dalinkit ją po mažą lašą,
Visiems kas tyli ir kas prašo,
Kas liūdi, ieško ir kas laukia,
Kas kenčia, kas pagalbos šaukia.
Dalinkite visiems širdies po lašą.
Tik neužverkite širdies gerumui.
Gerumas Jums sugrįš upeliais...
 
Profesinės šventės proga linkime daug laimės, geros sveikatos, neblėstančios vilties ir Dievo palaimos nelengvame, bet labai reikalingame darbe.
 
Direktorius Romualdas Jovaiša
Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė
Vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė
 
 
"GALIŪNO" VARŽYBOS
Data: 2011-09-08 | Įvertinimas: 1

2011 m. rugsėjo 6d. vykome į Aukštelkės socialinės globos namus kur antrus metus vyksta "Galiūno" varžybos. Galiūnų varžybų tikslas populiarinti sportą tarp žmonių su negalia, skatinti juos sistemingai mankštintis, siekti neįgaliųjų socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę. Varžybose dalyvavo 8 komandos iš įvairių globos namų. Mūsų globos namams atstovavo šie sportininkai A. Čiulčinskis, M. Antanaitytė, R. Zonys, V. Orlov. Asmeninėse rungtyse mūsiškiai pasirodė neblogai. M. Antanaitytė rankų lenkimo rungtyje užėmė 1-ą vietą. Gladiatorių rungtyje ji tarp devynių dalyvių iškovojo 2-ą vietą. Tarp vyrų, rankų lenkimo rungtyje geriausiai pasirodė taip pat Macikų socialinės globos namų gyventojas A. Čiulčinskis, o R. Zonys buvo pirmas gladiatorių rungtyje.
Taipogi buvo komandinių rungčių, suvedus asmeninius ir komandinius rezultatus, tarp visų komandų, dalyvavusių varžybose, Macikų socialinės globos namai užėmė 1-ą vietą, antri buvo Duseikių socialinės globos namai, treti Aukštelkės socialinės globos namai. Grįžusius sportininkus pasveikino Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša bei vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė.

IŠVYKOS
Data: 2011-08-01 | Įvertinimas: 0

ESKURSIJA Į MINI ZOOLOGIJOS SODĄ

Saulėtą penktadienio rytą gyventojai kartu su jais lydinčiais darbuotojais susiruošė kelionei į mini zoologijos sodą. Linksmai nusiteikę, kad lietus nesugadino ekskursijos, išvykome iš Macikų socialinės globos namų. Kelionės metu linksmai šnekučiavomės, apie tai, ką matome pro langą, galbūt todėl kelionė ir neprailgo.
Zoologijos sode gyventojai džiaugėsi matydami žvėris, o šie kaip niekada buvo ramūs ir daugelis miegojo tinginio miegu (liūtai, tigrai). Drąsesni gyventojai priėjo paglostyti lamų,  kurios laisvai vaikščiojo takeliais, laukdamos atvykusių svečių su duonos lauknešėliais. Prie vandens telkinio matėme ramiai besiilsinčią stirnų šeimyną.
Pasigėrėję čia gyvenančiais žvėrimis, važiavome pietauti. Namo grįžome tik pavakaryje, pilni įspūdžių ir linksmai nusiteikę kitai dienai.

 

IŠVYKOS
Data: 2011-07-29 | Įvertinimas: 0

EKSKURSIJA Į KRETINGOS ŽIEMOS SODĄ

Šių metų liepos 13 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai, aktyviai dalyvaujantys užimtumo grupėse, darbo terapijoje, gyventojų tarybos veikloje – L. Laureckytė, R.Novatorova, P.Vorobiov, J.Sabutis, A.Matulevičius, A.Daržinskas, D.Balčiauskas ir D.Radavičiūtė – vyko ekskursijon į Kretingos muziejų, įsikūrusį buvusiuose grafo  Juozapo Tiškevičiaus rūmuose, kur dar 1879 m. jis įkūrė Žiemos sodą.
Šiuo metu Žiemos sode auga 580 augalų rūšių. Lankytojai gali susipažinti su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Tie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos tropinių miškų, Afrikos, Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Žiemos sode - oranžerijoje visais metų laikais pasitinka amžina vasara, gražūs ir egzotiški augalai, nepakartojama aplinka, muzika, krioklio čiurlenimas. Čia puikiai jaučiasi balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalvė papūgėlė Barbora, kuriuos Žiemos sodui padovanojo mažieji gamtos mylėtojai. Prie jų ilgiausiai stovėjome ir stebėjome jų elgesį.

Rūmų baltojoje (pokylių) salėje eksponuojami vertingiausi muziejaus dailės kūriniai: Valentino de Baulogne paveikslas (XVII a.) „Keturi evangelistai“, italų dailininko drobė „Madona su miegančiu kūdikiu“, nežinomo olandų dailininko natiurmortas.

Raudonojoje (muzikos) salėje eksponuojami patefonai, plokštelių kolekcijos, nuotraukos ir daiktai, menantys grafus Tiškevičius ir jų dvaro muzikantus.

Svetainėse eksponuojami restauruoti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios baldai, rytietiškos vazos iš Japonijos ir Kinijos, grafų Tiškevičių ir jų šeimos narių portretai, fotografijos.

Visiems globos namų gyventojams eksponatai paliko gilų įspūdį, labai patiko. Grįždami atgalios sustojome vaizdingame Agluonėnų gamtos kampelyje papietauti, dalinomės patirtais įspūdžiais ir norais dar kartą aplankyti muziejų.

 

"SENI CUP" FUTBOLO TURNYRAS
Data: 2011-06-26 | Įvertinimas: 2

Macikų socialinės globos namų gyventojai birželio 20-21d. buvo pakviesti į Kėdainiuose, organizacijos "Seni cup", organizuojamą neįgaliųjų futbolo turnyrą, kuris vyko dvi dienas.
Dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos socialinės globos namų bei žaidėjai iš Baltarusijos, Latvijos. Futbolo komandos žaidė dviejuose pogrupiuose. Macikų socialinės globos namų žaidėjai  A.Matulevičius, A.Butkus, K.Kerpė, V.Laurinavičius, V.Šarpnickis, R.Lukavičiūtė, R.Zonys žaidė B pogrupyje . Pirmą dieną rungtynės vyko su Baltarusijos komanda, rezultatu 2-0 mūsų naudai, įvarčius įmušo V.Šarpnickis ir K.Kerpė. Antros rungtynės su Zarasų socialinės globos namais baigėsi mūsų naudai 1-0, įvarti įmušo R.Zonys. Trečios rungtynės vykusios su Aukštelkės socialinės globos namais baigėsi lygiosiomis 1-1, įvarti įmušo R.Zonys. Ketvirtosios rungtynės su Prūdiškės socialinės globos namais baigėsi taip pat lygiosiomis be įvarčių 0-0.
Vakare vykome į vakaronę, kuri vyko dendrologijos regioniniame parke. Kiekviena komanda turėjo paruošusi po prisistatymą. Čia visus savo triukais linksmino magas, vėliau vyko diskoteka, valgėme tortą, džiaugėmės fejerverkais.  2330 val. vykome ilsėtis, nes 900 val. mūsų laukė pirmosios rungtynės su Jasiuliškių socialinės globos namais, kurias įveikėme rezultatu 1-0, įvarti įmušo V.Šarpnickis. Antros rungtynės su Suvalkijos socialinės globos namais, įveikėme rezultatu 1-0, įvarti įmušo A.Butkus. Trečiosios su Aknystos socialinės globos namais baigėsi lygiosiomis 0-0, užėmėme II-ą vietą. Vyrai patenkinti šia vieta, nes pernai užėmėm ketvirtą vietą, taigi pakilome dviem laipteliais į viršų.

 

JONINĖS
Data: 2011-06-24 | Įvertinimas: 0
 

Šių metų birželio 23 dieną Macikų socialinės globos namuose prie I-o korpuso jau nuo labo ryto vyko didžiulis šurmulys ir ruošimasis šventei. Gyventojai kartu su darbuotojais puošė  Joninių vartus ąžuolo lapų bei lauko gėlių surištomis girliandomis.
Šventės atidarymas prasidėjo šventine daina, kurią atliko mūsų gyventojų kolektyvas, vadovaujamas V. Jovaišienės.  Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Tą dieną sveikiname visus Jonus ir Janinas, tą naktį ieškome paparčio žiedo, ta naktis kupina magijos, paslapčių ir visokių burtų. Ir mes tądien susirinkome į vieną būrį pagerbti globos namuose gyvenančius Jonus ir Janinas, kartu su jais pasilinksminti, pašokti, padainuoti, uždegti Joninių laužą bei  ieškoti paparčio žiedo...

 

 

JUNGTINIO TINKLINIO ČEMPIONATAS
Data: 2011-06-12 | Įvertinimas: 2

Šių metų birželio 8 dieną vykome į jungtinio tinklinio varžybas, kurios vyko Ventos socialinės globos namuose. Varžybas organizavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komitetas ir Ventos socialinės globos namai.
Žaidė 3 gyventojai ir 2 darbuotojai, todėl ir vadinasi jungtinis. Macikų socialinės globos namams atstovavo šie gyventojai: A.Butkus, A.Čiulčinskis, K.Kerpė, V.Laurinavičius, R.Lukavičiūtė, A.Matulevičius, R. Zonys ir darbuotojai V.Kontrimas, R.Kaniauskienė.
Buvo žaidžiama po 2 setus iki 15 taškų, jei komandos surinkdavo vienodą taškų skaičių, buvo žaidžiamas 3 setas ir išsiaiškinamas nugalėtojas.
Pirmas rungtynes žaidėme su Šiaulių "Šaltinio" komanda ir nugalėjome. Antras runtynes žaidėme su Ventos globos namais. Sužaidus du setus buvo lygiosios, sužaidus trečią setą mes iškovojome pergalę.Trečias rungtynes žaidėme su Aukštelkės globos namais, tačiau pralaimėjome. Žaidžiant su Jurdaičių globos namais vėl patyrėme  pralaimėjimą.
Susumavus taškus I-ą vietą iškovojo Jurdaičių socialinės globos namai, II-ą  - Ventos   socialinės globos namai, III-ą vietą Macikų socialinės globos namai, IV-ą - Aukštelkės socialinės globos namai ir V-ą vietą Šiaulių "Šaltinis". Važiuodami atgalios aptarėme varžybų eigą ir dalinomės įspūdžiais. Tądien buvo labai karšta diena, gal tai ir nulėmė mūsų III-iąją vietą...

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127   128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145