Visus visus - jaunus ir senus, pirkėjus ir pardavėjus, muzikantus ir žioplinėjančius š.m. kovo 4 d. ryte kvietė Kaziuko mugė. Tai viena gražiausių pavasario švenčių su minia žmonių, linksmų kalbų, gera nuotaika ir, žinoma, įdomių nuotykių. Matėsi, kad į plačiai pagarsėjusį renginį sūgužėjo meistrai iš atokiausių namų kampelių ir gražiausi meno dirbiniai traukė paganyti akis ne vieną čia atėjusį.
Jomarko šeimininkas, gerbiamas globos namų direktorius, priminė, jog ši šventė daugelio širdy – ne tik kaip galimybė atitrūkti nuo žiemos darganų, pabendrauti ir pasiderėti, bet ir kaip grįžimas prie senųjų tradicijų. Kvietė visus nepasididžiuoti, kermošiuje pašurmuliuoti ir gerai pinigines pakratyti. Ir kermošiaus kulminacija buvo palydėta šeimininko barstomais pinigėliais iš sukauptos per metus bačkutės rezervo, kad dalyviai galėtų pirkti laimingai ir turtingai gyventų visus metus.
Buvo tikrai smagu, nes pavasarinio vėjo į kermošių atvežė ir svečias, kuris renginį pagyvino muzika. Malonūs, aktyvūs, kūrybingi prekiautojai siūlė tikrai išskirtinius dirbinius. Užimtumo grupės kolektyvas “Floristika” visus žavėjo savo pagamintomis margaspalvėm smilgom išpuoštomis verbomis. Jos tartum atvėrė duris į magišką gėlių pasaulį. Didžiulio susižavėjimo sulaukė ir iš mezgimo bei odos amatais užsiimančių “Prie židinio” darbštuolių komandos. Prekių gausa iš kojų vertė apsilankius pas darbštuolius pynėjus. Dėl daugybės lankytojų kermošiuje buvo sunku “prasibrauti” prie stalų, prekiaujančių keramika.
Na, o Kaziuko kermošiui baigiantis, prekiautojų stalai buvo šluote nušluoti. Gaila, kad viskas turi pabaigą, tačiau gera nuotaika lydėjusi šventės metu nesitraukė nuo dalyvių veidų.
Š.m. vasario 15 d. globos namuose buvo atidaryta personalinė V.Balakauskaitės ir R.Žagrakalytės darbų paroda. Savo darbus autorės sukūrė meno terapijos metu vadovaujant psichologei A. Ivanovei. Kūriniai atlikti įdomia technika - tai lyg įvairūs raštai, ornamentai „išausti“ ant lino visokio dydžio sėklomis - nuo aguonos grūdo iki moliūgų sėklų. Darbai buvo teigiamai įvertinti tiek globos namų gyventojų, tiek darbuotojų, o taip pat ir Macikų kaimo gyventojų.
2011 m. vasario 10 d. vykome į Šiaulius, salės futbolo turnyrą. Dalyvavo 6 komandos, kurios buvo susiskirstytos į du pogrupius. A – pogrupyje: Aukštelkės SGN, Jasiuliškių SGN, Šiaulių dienos centras "Goda". B – pogrupyje: Macikų SGN, Skėmų SGN, Ventos SGN.
Dvi geriausios kiekvieno pogrupio komandos susitiko pusfinalyje. A pogrupio nugalėtojai Aukštelkės SGN susitiko su B pogrupio II-osios vietos laimėtojais Macikų SGN. Šio susitikimo nugalėtojais tapo Macikų SGN, kurie 4:1 laimėjo prieš Aukštelkės SGN ir pateko į finalą. Kitame pusfinalyje susitiko B pogrupio nugalėtojai Skėmų SGN ir A pogrupio II-osios vietos laimėtojai Jasiuliškių SGN. Į finalą pateko Jasiuliškių SGN, kurie 4:2 įveikė Skėmų SGN.
Dėl III-iosios vietos kovojo Aukštelkės SGN ir Skėmų SGN. Pajėgesni buvo Aukštelkės komandos futbolininkai, kurie 4:1 įveikė Skėmų komandą. Finale susitiko Macikų bei Jasiuliškių komandos. Po atkaklios kovos rezultatu 3:2 laimėjo Macikų SGN komanda, kuri laimėjo aukso medalius bei taurę. Mūsų komandai pelnė įvarčius A.Butkus – 8, V.Šarpnickis – 5, K.Kerpė – 3, V.Laurinavičius – 3, V.Lukas – 1. Namo vykome pakilios nuotaikos.
Grįžusius sportininkus pasveikino socialinės globos namų direktorius R.Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė.
Renginio metu vyko įvairūs atrakcionai. Pirmiausia reikėjo pasakyti kuo daugiau meilių žodelių savo išrinktajam; vėliau reikėjo pamaitinti savo mylimąjį - kiekvienos poros moterys privalėjo lūpomis su šaukšteliu pakabinti jogurto ir grįžusios pas savo partnerį pamaitinti jį. Poros buvo labai išmoningos ir labai stengėsi atlikti užduotis kuo geriau. Trečiojoje užduotyje reikėjo parodyti savo sugebėjimus piniginiuose reikaluose. Poros turėjo kuo greičiau sukurti bankų tinklą, į kiekvieną banką padedant po vieną kupiūrą. T.y. poroms išduodami pinigai - fantai, o bankai - tai vaikinų kišenės, atvartai, įvairiausios kitos slaptos vietos. Reikėjo pasistengti kuo greičiau sutvarkyti savo indėlius ir atidaryti kuo daugiau bankų, t.y. paslėpti pinigus – fantus. Skambant muzikiniam fonui pinigėliai buvo kruopščiai suslėpti. Po to reikėjo apsikeisti moterims poromis ir kuo greičiau nuimti iš sąskaitų visas sumas... Tai buvo juoko, kol buvo rasti visi banknotai. Ketvirtoje užduotyje dalyviai bandė prie juosmens pririštu raudonu flomasteriu nupiešti meilę ant grindų padėtame lape (širdį ar pan.). Laimėtojais paskelbta originaliausia pora, kuri nupiešė suprantamą piešinį. Penktojoje užduotyje kiekviena pora gavo po pripūstą balioną, kurio viduj buvo užduotis. Mūsų porelės turėjo balioną įsidėti tarp pilvų ir taip stipriai apsikabinti, kad balionai sprogtų. O po to reikėjo atlikti užduotis, nurodytas balionuose.
Visuose pasirodymuose netrūko skambių muzikos akordų, šokių ir netrūko šypsenų, - matyt, tikrai nemaža dalis yra įsimylėję, mylintys ir jų širdyse dar ne sutema...
„RANKŲ IR MINTIES SUŠILDYTI“
Š.m. vasario 10 d. Macikų socialinės globos namų foje patalpose, gyventojas Donatas Balčiauskas su dideliu jauduliu ruošėsi pirmajai savo personalinei keramikos darbų parodai. Autorius nuogąstavo, kad gali būti per mažai darbų, tačiau jie gražiai užpildė patalpos erdvę ir nudžiugino į parodos pristatymą atėjusius pačius brangiausius ir artimiausius globos namų bendruomenės žmones, darbuotojus.
Darbus pristatė ir apie menininką pasakojo globos namų keramikos užimtumo grupės „Molinukas“ vadovė Beata Vaitelienė. Ji paminėjo, jog Donato kūrybiniai darbai: dubenėliai su nuotaikingu dekoru, žvakidės, gyvūnėliai, ąsočiai, įmantriausių formų vazos – tikrai žavi subtilumu, kruopštumu, meniškumu. Tai ir yra jo kūrybos ženklas, todėl jo darbų neįmanoma supainioti su kitų kūrėjų darbais.
Jaukiame parodos atidaryme daugiausia aidėjo bičiuliški sveikinimai. Globos namų direktorius Romualdas Jovaiša parodos autoriui įteikė padėkos raštą už ilgametį dalyvavimą „Molinuko“ grupės veikloje ir liaudies meno tradicijų puoselėjimą keramikos srityje. Padėkojo už suteiktą galimybę susipažinti su unikaliais darbais, palinkėjo neišsenkančios kūrybinės versmės ir išreiškė viltį, jog Donatas dar ne kartą džiugins savo originaliais keramikos darbais. Ir iš tiesų, šiluma sklidusi nuo Donato eksponuojamų keramikos dirbinių tikrai sušildė visus parodos lankytojus, kurie savo gausius linkėjimus išsakė ir padėkos knygoje.
Š.m. vasario 2 d., Macikų socialinės globos namų bibliotekoje buvo paminėta rašytojo B. Sruogos 115-osios gimimo metinės.
Artimiau susipažinti su rašytoju biografija, jo gyvenimu bei jo kūryba susirinko nemaža dalis globos namų gyventojų bei darbuotojų. Renginyje taip pat dalyvavo direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė, vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė.
Renginį pradėjome rašytojo B. Sruogos eilėmis, kurias skaitė gyventojos L.Laureckytė ir R.Žagrakalytė. Su rašytojo biografija supažindino A.Kazlauskas ir V.Lukas. A.Repčys ir A.Butkus priminė rašytojo parašytus kūrinius. Minėjimo pabaigoje direktoriaus pavaduotoja socialialiniams reikalams J.Andrijauskienė ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė nuoširdžiai padėkojo dalyviams už nuoširdumą ir jėgas skirtas renginiui, už jų geranoriškumą ir jausmus perteikiant rašytojo eiles, taip pat pasidžiaugė, jog nesame abejingi lietuvių rašytojams ir juos prisimename.
Visiems susirinkusiems buvo įdomu, sklido jauki šiluma, lydėjo gera nuotaika. Renginiu tikimasi, jog tai paskatins visus dažniau lankytis bibliotekoje, skaityti knygas ir spaudą.
Šių metų sausio 13-ą dieną globos namų bibliotekoje buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Susirinkę gyventojai bei darbuotojai prisiminė žuvusiuosius didvyrius bei kiekvienam iš jų uždegėme po žvakutę ir jų atminimą pagerbėme tylos minute. Gyventojai skaitė eiles, skirtas žuvusiesiemas atminti.
1991 m. sausio 13 dieną tauta vieningai stojo prie televizijos bokšto, parlamento rūmų, ginti to, kas tuo metu buvo vadinama Lietuvos širdimi. Lietuvos žmonės gynė Lietuvos nepriklausomybę. Nuo tos dienos jau praėjo 20 metų. Lai sausio 13-osios dienos išbandymai neišblaško mūsų tikėjimo, atminimo, meilės ir vilties, nes tik laisvas žmogus gali būti laimingas. Tik laisvėje mes galime būti tokiais, kokiais norime būti, o ne tokiais, kokiais mus priverstų būti...
Kaip ir kiekvienais metais, Macikų socialinės globos namuose, tapo tradicija rengti naujametinį karnavalą. Šiais metais jis vyko gruodžio 29 dieną globos namų aktų salėje. Salė prigužėjo pilna norinčiųjų pasižiūrėti šio renginio.
Pasitinkant ateinančius Triušio metus vyko šou "2 minutės šlovės", kurio metu pasirodė kiekviena socialinė grupė su savo talentais. Kiekvienas pasirodymas išsiskyrė originalumu, todėl vertinimo komisijai buvo labai sunku išrinkti nugalėtoją. Kadangi visi dalyviai buvo šaunūs - nugalėjo draugiškumas...
Šių metų gruodžio 30 dieną sulaukėme netikėtų dovanų, kurias Macikų socialinės globos namų gyventojams pristatė Klaipėdos miesto spec. m/d „Versmė“ bei lopšelio-darželio "Žiburėlis" logopedė V.Česonienė.
V.Česonienė teigė, jog šiose ugdymo įstaigose buvo organizuota gerumo akcija, kur vaikai, su darbuotojų bei tėvelių pagalba, darė kalėdinius atvirukus, piešė piešinius, kuriuos skyrė žmonėms, kurių niekas per šventes nelanko ar kurie neturi artimųjų, kad jie nesijaustų vieniši.
Vaikai kartu su tėveliais priruošė ir nemažai tokiems žmonėms skirtų dovanėlių, skanėstų, dekoracijų, kurios tikrai džiugino ne tik mūsų gyventojų akis, bet ir širdis...
Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ jau trečius metus iš eilės kviečia mus dalyvauti Kalėdinių piešinių konkurse. Šiais metais savo darbus siuntė V.Balakauskaitė, R.Šuminaitė, G.Laukaitis, R.Žagrakalytė, A.Repčys ir J.Petriakova.
Visi dalyviai gavo atminimo dovanėles, o tarp geriausių darbų sąrašą pateko V.Balakauskaitės ir A.Repčio piešiniai. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir grožinės literatūros leidiniais.