Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
VASAROS SPORTO ŽAIDYNĖS
Data: 2010-06-20 | Įvertinimas: 2

LSOK 2010m. Tarptautinės atvirosios XIII - osios pensionatų vasaros sporto žaidynės, skirtos Lietuvos nepriklausomybės 20 - mečiui paminėti


  Š.m. birželio 16 d. vykome į Zarasus, kur vyko vasaros sporto žaidynės. Pensionatui atstovavo Arvydas Butkus, Vidas Laurinavičius, Ramūnas Zonys, Aivaras Matulevičius, Kazys Kerpė, Arūnas Čiulčinskis, Rolandas Pelenis, Oksana Armonaitė, Renata Teslionak, o taip pat ir darbuotojai Sandra Maskaliovienė, Vytas Kontrimas, Vaidas Pukelis. Vasaros sporto žaidynėse dalyvavome tinklinyje, šaškių asmeninėse, smiginio, petankės, galiūnų ir krepšinio 3x3.
Iš viso dalyvavo 20 Lietuvos pensionatų ir svečiai iš Latvijos. Visus renginio dalyvius linksmino dainininkas Radžis, o petankės žaidimą rengė ir vedė Raimondas Šilanskas. Rungtyse dalyvavo ne tik pensionatų gyventojai, bet ir darbuotojai, kadangi tokios rungtys kaip tinklinis buvo jungtinis.
Krepšinyje Šilutės pensionato komanda užėmė 4-ą vietą, tinklinyje 5-ąvietą. Prizinių vietų šį kartą nepasisekė iškovoti, tačiau atletai stengėsi kovoti iki galo. Vykome namo pavargę ir dalinomės varžybų įspūdžiais. Visus sportininkus pasveikino pensionato direktorius R. Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J. Andrijauskienė ir l.e.p vyriausiojo socialinio darbuotojo - socialinė darbuotoja R. Girgždienė.

 

TĖVO DIENA
Data: 2010-06-05 | Įvertinimas: 0

Plaukuose jau sužvilgo sidabras,
Bet tai nieko – gražesnis tapai.
Tavo meilės šypsnių paliesti
Dideli juk užaugom vaikai.
Aš už daug ką turiu tau dėkoti:
Ir už meilę, kurią man davei,
Ir už tai, kad išmokei šypsotis,
Ir už tai, kad beslystant laikei.
Galiu prie kojų tavų atsiklaupti,
Tavo ranką laikyti delne,
Tiktai viena, Tėveli, manęs neišmokei – 
Kaip dėkoti nežinome Tau..


Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai, kaip ir per motinos dieną – motinystė. Tik moterims skirtos dvi šventės per metus, o vyrai teturi ją vieną. Ir tai Tėvo diena mūsų tikrųjų švenčių rikiuotėje vis dar sunkiai įsitvirtina. Pirmasis birželio sekmadienis oficialiai paskelbtas Tėvo diena, tačiau ne visos šeimos šią šventę švenčia savo namuose. 
Tačiau pensionate š.m. birželio 4 dieną, aktų salėje vyko minėjimas skirtas Tėvo dienai, kur renginio vedėjos pakalbėjo apie šios dienos svarbą ir reikšmę, šia proga pasisakė ir pensionato direktorius R.Jovaiša. Šventė įprasminta eilėmis, kurias skaitė pensionato gyventojai.
Vėliau sekė nuotaikinga koncertinė programa „Žuvininkai mes esme“, kurią parengė socialinė darbuotoja kultūriniam užimtumui V.Jovaišienė. Šioje programėlėje vaidino, šoko ir dainavo gyventojai, lankantys saviveiklos užimtumo grupelę.
Renginys praėjo gražiai, vyravo geros emocijos, visi skirstėsi linksmi ir gal šiek tiek susimąstę apie šios dienos prasmę.
 

ŠILUTĖS MIESTO ŠVENTĖ
Data: 2010-06-02 | Įvertinimas: 0

Š.m. gegužės 29 dieną Šilutė šventė 499-ąjį miesto gimtadienį. Šia proga Šilutės pensionatas taipogi buvo pakviestas dalyvauti šventinėje programoje.
Jau antri metai dalyvaujame miesto šventėje ir eksponuojame pensionato gyventojų rankdarbius. Šais metais Šilutės pensionatas savo gyventojų dirbinius eksponavo prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, jų buvo galima ir įsigyti.

 

 

AEROBIKOS VARŽYBOS
Data: 2010-06-01 | Įvertinimas: 2

Jau 17-tą  pavasarį Lietuvos specialiųjų mokyklų ir pensionatų aerobikos entuziastai susitinka varžybose, kuriose laimi draugystė, geros emocijos, noras varžytis ir bendrauti su šios sporto šakos mėgėjais. Jau antrus metus iš Kauno į naują geografinę vietą –  į Šeduvą – persikėlė šis tradicinis renginys. Šeduvos  gimnazija specialiajam ugdymui atsakinga už šias varžybas ir visuomet labai šiltai priima sportininkus bei jų  sirgalius.
Rungėsi aerobikos komandos iš Kauno, Šilutės, Panevėžio, Pabradės, Ukmergės, Ventos, Radviliškio, Vilkaviškio ir kt. Varžybų teisėjams sunku buvo vertinti komandas. Varžybose dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės su negalia: vaikai, jaunimas bei suaugę žmonės. Taip pat visos komandos dalyvavo lygiateisiškai - viename lygyje. Komisija vertino programos atlikimo techniką, sudėtingumą bei komandos estetinį vaizdą. Jie džiaugėsi dideliu sportininkų noru kuo gražiau ir kuo įdomiau atrodyti, sinchroniškai atlikti programą.
Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos specialiosios olimpiados klubo prezidento Sauliaus Survilos atvežtais medaliais, o Lietuvos moterų sporto asociacija  apdovanojo taurėmis, saldžiais prizais, o vadovus – padėkomis.

 

EDUKACINĖ – PRAKTINĖ PROGRAMA „KŪRYBINĖS DRAUGYSTĖS PAMOKOS“
Data: 2010-06-01 | Įvertinimas: 0

Š.m. gegužės 25 d. užimtumo grupės „Molinukas“ dalyviai jau antrą kartą vykdė edukacinę – praktinę programą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kur lipdymo paslapčių mokė gausiai susirinkusius vaikus ir jaunimą. Ši kartą pagrindinį pedagogo darbą atliko pensionato gyventojas Donatas Balčiauskas. Smagu buvo stebėti, jog visų vaikų akys apinduliavo džiaugsmu pamačius kaip iš paprasto molio gabalėlio gimsta įmantriausi papuošalai, aksesuarai, karoliai, sagės ir net apyrankės. Prisilietimas prie molio daugumai buvo pirmas ir nepakartojamas. Renginio metu sukurti papuošalai bus eksponuojami bibliotekoje, kad visi lankytojai galėtų pamatyti keramikos dirbinius. Už puikias keramikos pamokas bibliotekos administracija Donatui atsidėkodama įteikė puikią atminimo knygą su įrašu.

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2010-06-01 | Įvertinimas: 0

Š.m. gegužės 27 d. vyko tradicine tapusi pensionato sporto šventė. Ši šventė gausiai subūrė ne tik gyventojus, bet ir darbuotojus. Šventė organizuojama ne tik pasivaržyti ir nustatyti sportiškiausias pensionato grupes, bet ir suteikti visiems gerų emocijų, džiaugsmo, mokytis garbingos kovos.
Sporto šventė prasidėjo Lietuvos himnu bei vėliavos pakėlimu. Toliau sekė meninė gyventojų programa, kuri džiugino visus savo originalumu, tautiškumu, muzikalumu. Visus sveikino ir palinkėjo sėkmės pensionato direktorius R. Jovaiša. Vėliau šventinė sportinininkų eisena patraukė į pensionato sporto aikštę, kur vyko įvairios sportinės rungtys tarp komandų. Čia, renginio metu, buvo uždegta olimpinė ugnis, kuri simbolizuoja sportinę dvasią.
Pensionato gyventojų grupės išbandė savo jėgas įvairiose žaismingose estafetėse. Taipogi vyko šeimyninės rungtys poroms.  Sporto šventės metu pasirodė ir Šilutės pensionato aerobikos grupė, kuri buvo parengusi savo programą.
Rungtynes tarp įvairių komadų laimėjo draugystė ir gera nuotaika, visos grupės buvo apdovanotos saldžiais prizais.

 

 

LSOK 2010 M. LENGVOSIOS ATLETIKOS VARŽYBOS
Data: 2010-05-29 | Įvertinimas: 2

Š.m. gegužės 20 d. Jurbarke vyko LSOK lengvosios atletikos varžybos, kuriose dalyvavo apie 130 dalyvių iš įvairių Lietuvos pensionatų ir specialiųjų mokyklų. Puikiai varžybose pasirodė Šilutės pensionato šešių asmenų sportininkų komanda, kurie parsivežė du aukso ir penkis sidabro medalius. Kaziui Kerpei nebuvo lygių kamuoliuko metimo rungtyje, o 400 m. sportinio ėjimo rungtyje nenugalimas buvo Aivaras Matulevičius, jie iškovojo aukso medalius. Kiti komandos nariai pasiekė šių rezultatų: Oksana Armonaitė 100 m. bėgime – sidabro medalis; Renata Teslionok kamuoliuko metime – sidabro medalis; Renata Lukavičiūtė 3 kg rutulio stūmime – sidabro medalis; Ramūnas Zonys 4 kg rutulio stūmime atsiliko nuo savo priešininko tik 40 cm, tad iškovojo antrąją vietą; Ramūnas Zonys 800 m. bėgime iškovojo sidabro medalį. Pasibaigus rungtims visi dalyviai turėjo praeiti „Sveiko atleto“ testavimo programą, kurią atliko Kauno klinikų gydytojai bei specialistai.

MOTINOS DIENA
Data: 2010-05-03 | Įvertinimas: 0

Šią džiugią dieną pas tave skubu su žodžiais
Ilgesio ir meilės pagimdytais,
Man niekas kitas šiandien nesvarbu,
Išskyrus laimę tavo akyse, mamyte...

Kiekvienais metais pirmąjį gegužės sekmadienį visi skubame sveikinti savo mamas. Šilutės pensionate taipogi kiekvienais metais švenčiama ši graži šventė. Kaip ir kiekvienais metais, į renginį kvietėme ne tik pensionato gyventojus, bet ir jų mamas. Šilutės pensionato direktorius pasveikino visas mamas, linkėdamas joms daug sveikatos, kantrybės ir džiaugsmo, o tylos minute buvo pagerbtos jau Anapilin iškeliavusios. Pensionato gyventojai, kurių mamos buvo atvykę į renginį sveikino jas ir dovanojo gėles. Gražiausi žodžiai tądien skambėjo tik mamoms: „Mama – tai visų mūsų pradžia, tai gyvybė ir saulės šviesa“; „Motinos balsas mums tarsi ramybės muzika, o motinos vardas – tai burtažodis, nušviečiantis kelią“... ir dar daug gražių palyginimų skirtų mamai.
Renginio metu turėjome galimybę pamatyti mūsų mažųjų svečių iš l/d „Pušelė“ rodomą spektakliuką „Senis ir gelda“.

 

LSOK 2010 M. LIETUVOS PENSIONATŲ 3X3 JUNGTINIO KREPŠINIO VARŽYBOS
Data: 2010-04-30 | Įvertinimas: 2

Balandžio 22 d. Šilutės pensionato krepšininkai: R.Zonys, V.Laurinavičius, A.Matulevičius, A.Čiulčinskis, K. Kerpė dalyvavo Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto organizuojamosiose 3x3 jungtinio krepšinio varžybose, kurios vyko Jurdaičių pensionate. Krepšinio komandą lydėjo ir palaikė socialinės darbuotojos S.Maskaliovienė, S.Lazdauskienė bei pensionato sirgaliai. Šių varžybų tikslas ir uždaviniai sudominti sutrikusio intelekto asmenis krepšiniu, kaip sporto šaka, stiprinančią sveikatą, propaguoti krepšinį kolektyvuose, varžybomis išsiaiškinti pajėgiuosius, nustatyti nugalėtojus atskirose grupėse pagal amžių, pagerbti kiekvieną dalyvį, besistengiantį įveikti savo negalią.
Šiose varžybose dalyvavo dvylika vyrų komandų ir keturios moterų komandos. Krepšinio žaidėjai atvyko iš Vilijampolės, Aukštelkės, Ventos, Jurdaičių, Dūseikių, Radviliškio, Panevėžio, Kėdainių, Linkuvos, Pabradės pensionatų bei specialiųjų mokyklų. Šilutės pensionato krepšininkams teko rungtyniauti su Vilijampolės specialiosios mokyklos, Jurdaičių ir Aukštelkės pensionatų krepšininkais. Mums pritrūko šiek tiek sėkmės, tačiau šiose varžybose užėmėme garbingą trečiąją vietą. Buvome apdovanoti medaliais bei LSOK įsteigtais prizais. Vykstant namo dalinomės įspūdžiais, analizavome žaidimo rezultatus, ateityje sieksime didesnių sportinių laimėjimų, geresnio fizinio pasiruošimo bei asmeninių gebėjimų gerinimo.

 

LSOK KREPŠINIO RINKTINĖS TRENIRUOČIŲ STOVYKLA
Data: 2010-04-27 | Įvertinimas: 2

Šių metų balandžio 16-17 d. Šilutės pensionato gyventojas Arūnas Čiulčinskis buvo kviečiamas dalyvauti Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto krepšinio rinktinės mokomojoje treniruočių stovykloje Radviliškyje. Ši stovykla organizuojama išrinkti geriausius krepšinio žaidėjus dalyvauti Europos Specialiojoje Olimpiadoje, kuri vyks Varšuvoje, Lenkijoje.
Atvykus pasitiko Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto vyriausias treneris Rimantas Milaknis. Į šią stovyklą suvažiavo apie trylika krepšinio žaidėjų iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus pensionatų ir specialiųjų mokyklų. Stovyklavimo metu patyrę treneriai mokė krepšinio žaidėjus įvairių žaidimo subtilybių, derinukų, žingsnelių bei kamuolio perdavimo gudrybių.
Krepšinio rinktinės stovykloje Šilutės pensionato gyventojas Arūnas Čiulčinskis pasižymėjo savo ūgiu. Vyriausias treneris R. Milaknis teigė, jog Arūnui Čiulčinskiui dar trūksta krepšinio žaidimo įgūdžių, bet svarbiausia yra turėti tikslą ir jo siekti. Arūnas žadėjo treniruotis ir siekti gerų rezultatų.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132   133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145