Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
PREVENCINĖ POPIETĖ „ MES PRIEŠ SMURTĄ IR PATYČIAS“
Data: 2021-03-25 | Įvertinimas: 12

Pastaraisiais metais vis dažniau  kelia nerimą smurtas ir patyčios  tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pasitaiko įvairių smurto formų: fizinis, emocinis smurtas, seksualinis, ir net ekonominis. Aplinka, kurioje yra smurtaujama, itin neigiamai veikia jautrius, psichologiškai silpnesnius žmones.Žmones, kurie lengviau pasiduoda aplinkos įtakai. Patiriamas smurtas gali sukelti ilgalaikių neigiamų pasekmių. Todėl labai aktualu kuo daugiau kalbėtis ir gilintis į smurto bei patyčių prevencijos temas.Socialinės grupės „Užuovėja“ gyventojos dalyvavo socialinio darbuotojų padėjėjų Linos Vaičiulienės ir Daivos Girskienės organizuotoje prevencinėje popietėje „Mes prieš smurtą ir patyčias“. Visų socialinės grupės gyventojų ir darbuotojų tikslas, ir noras yra bendradarbiauti, padėti vieni kitiems. Įsiklausyti ir išklausyti savo draugus. Kurti draugišką ir saugią aplinką kartu.

                                                                                Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė, Laima Jautakienė

NEĮTIKĖTINA MALDOS GALIA
Data: 2021-03-24 | Įvertinimas: 12

Socialinėje grupėje ,,Aitvaras“ vyko popietė ,,Neįtikėtina maldos galia“, kurioje buvo kalbama apie maldos galią žmogaus gyvenime. Vienareikšmiškai visi pritarė, kad malda - tai bendravimas, pokalbis, kuris padeda pajusti kitų žmonių meilę, viltį ir palaikymą sunkiu jiems metu. Kadangi malda yra nepakeičiama, didelis dėmesys skiriamas vidiniam širdies nusiteikimui. Kiekvienas trokšta bendrauti su Dievu ir gauti atsakymus kurie susiję su asmeniniu gyvenimu.

                                                                                                             Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė

NESAKIAU NEMOKU – TAČIAU PABANDŽIAU
Data: 2021-03-24 | Įvertinimas: 9

Pavasaris – tai budimas, pumpuro nedrąsus skleidimasis, želmens dygimas, skardus paukščių čiulbėjimas kasmet pažadina mus naujai būties kelionei. Taip ir ši, globos namų gyventojos Raselės pristatoma nepaprastai jauki keramikos dirbinių paroda, kuri tarsi kviečia busti ir džiugiai pasitikti mus supantį grožį. Iki pastarųjų darbų ji nuėjo ne vieną kūrybinę stotelę. O kūrybinis procesas Raselei yra kaip stebuklas, jis vystosi ir galiausiai išsipildo. O įkvėpimas, žinoma, ateina dirbant. Kuo daugiau dirba, tuo daugiau idėjų gimsta jos galvoje. Ima ir daro tai kas įdomu, kas rūpi. O lūkesčių ji sau turi nemažai – tiesiog kurti įdomius, originalius darbus, išlaikant savitą savo braižą virvelinėje keramikoje. Jos kūriniai neperkrauti, matyti, kad kiekvienas indas išmylėtas rankomis. Jų formos nėra nugludintos, galima apčiuopti natūralius linkius ir svarbiausia, autorės pirštų atspaudus. Akivaizdu, jog troškimas kurti Raselei padeda siekti meistrystės. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės savo keramikais, kurių dėka mes turime pačių gražiausių ir kruopščiausiai pagamintų darbų.

                                                                                                                                   Socialine darbuotoja Beata Vaitelienė

SU GRAŽIU JUBILIEJUMI, EDMUNDAI!
Data: 2021-03-23 | Įvertinimas: 7

Socialinės grupės ,,Jovaras” gyventojas Edmundas Benetis švenčia gražų 70 metų jubiliejų. Jį sveikino draugai, darbuotojai bei aplankė sesė Aldona, kuri gyvena taip pat globos namuose. Edmundas labai džiaugėsi sulaukęs artimo žmogaus dėmesio, pabuvimu drauge, dėkojo visiems.

                                                                                                                     Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė

ARTĖJA ŠV. VELYKOS – KAIP PASIRUOŠTI ŠVENTEI?
Data: 2021-03-23 | Įvertinimas: 11

Netrukus – viena gražiausių pavasario švenčių Velykos. Kad laukimo džiaugsmas būtų dar didesnis, šiai šventei ruoštis galima pradėti jau dabar. Na, o kaip gi Šv. Velykos be margintų kiaušinių ir pačių nuostabiausių verbų? Grupėje „UŽUOVĖJA“ organizuojami tradiciniai  užsiėmimai, kurių metu mokomasi pagaminti jaukių namų puošybos elementų, žaisliukų, šventinių atributų. Velykinių darbelių užimtumą organizavo socialinio darbuotojo padėjėja I. Gaidienė. Ir kaip gi be pyragų, užsiėmimų metu suspėjome ir pyragą išsikepti, po darbų pailsėti su puodeliu arbatos ir pyrago gabalėliu pasiūlė socialinio darbuotojo padėjėja D. Kazlauskienė.

                                                                                                                 Socialinės darbuotojos A.Juknienė, G.Baubkienė, L.Jautakienė

ŠV. VELYKŲ LAUKIMAS
Data: 2021-03-23 | Įvertinimas: 13

Velykų laukimas pasideda nuo Verbų sekmadienio. Lietuvių tradicija susirišti ar nusipirkti verbą paskutinį sekmadienį prieš Velykas vis dar gyva. Pirmosios verbos buvo daromos iš popieriaus, tad būtent šiandien užimtumo grupėje „Floristika“ lankantys globos namų gyventojai darė verbas iš popieriaus. Pasidarę verbas iš popieriaus, bandėme kitus liaudiškus metodus. Naudojome sausas laukų, miškų ir darželių gėles, žolynus, javus. O ar žinote kam verbos reikalingos? Kodėl paskutini sekmadienį prieš Velykas einame į bažnyčia šventinti verbų? Ogi tam, kad į namus parsinešta pašventinta verba saugo juos nuo visokio blogio. Pašventintos verbos apsaugo namus nuo perkūno, o žmogui padeda išlaikyti sveika sveikata.

                                                                                                                              Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė

PREVENCINĖ POPIETĖ ,,RŪKAI - SAVE ŽUDAI"
Data: 2021-03-22 | Įvertinimas: 11

Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos dalyvavo prevencinėje popietėje tema - ,,RŪKAI - SAVE ŽUDAI". Socialinės darbuotojos perskaitė mokamąją medžiagą apie rūkymą ir priminė, kad rūkymas yra žalingas sveikatai. Dervos yra pavojingiausios cigarečių cheminės medžiagos, jos nusėda kvėpavimo takuose ir ilgainiui gali sukelti vėžį ir plaučių ligas. Kiekviena gyventoja galėjo paskaityti dalomąją medžiagą apie rūkymo žalą, bei ieškojo priežasčių, kurios labai svarbios joms pačioms, dėl kurių verta mesti rūkyti.

                                                                                                  Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė,  Laima Kuturienė

JUDĖJIMO NAUDA SVEIKATAI
Data: 2021-03-21 | Įvertinimas: 10

Socialinėje grupėje „Užuovėja“ socialinio darbuotojo padėjėjos Lina Vaičiulienė, Daiva Girskienė pravedė popietę apie judėjimo naudą sveikatai.  Iš tiesų, noras sveikai gyventi yra kiekvieno individualus apsisprendimas, tačiau galima prisiminti posakį: kas nori ieško galimybių, kas nenori – priežasčių. Ar brangiai kainuoja pasivaikščioti su draugais, darbuotojais ar nueiti į parduotuvę, parką pėsčiomis?  Viskam reikia valios ir pastangų. Galima susirasti bendraminčių ir neleisti vienas kitam tinginiauti. Socialinės globos namuose yra sporto aikštelė, įrengti lauko treniruokliai, kuriais galima aktyviai pasportuoti ir taip pagerinti fizinį aktyvumą. Perskaičius patarimus apie fizinio aktyvumo naudą darbuotojos kartu su grupės gyventojomis sparčiu žingsniu pasivaikščiojo, sporto aikštelėje pasimankštino, ir po to visos norinčios sportuoti ėjo į lauko  treniruoklių aikštelę.

                                                                                    Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė, Laima Jautakienė

SU GIMTADIENIU, MIELA REGINUTE!
Data: 2021-03-18 | Įvertinimas: 5

Šią ypatingą dieną norime Tau padovanoti ypatingą dovaną - didelį būrį mylimų draugų, kurie atneš Tau tai, ko nori kiekvienas savo gimimo dieną: daug juoko, geros nuotaikos, nuoširdumo, dėmesio ir daug šiltų apkabinimų. Su gimtadieniu, miela Reginute!

                                                                                                                                        Socialinė grupė ,,Neužmirštuolė"

KERAMIKOS DIRBINIŲ PARODA PAŠYŠIŲ BIBLIOTEKOJE
Data: 2021-03-17 | Įvertinimas: 7

Keramika – seniausias ir nesenstantis amatas, išlaikantis savo reikšmę ir šių dienų. Kaziuko mugės atgarsių apsuptyje Pašyšių bibliotekos lankytojai galėjo arčiau prisiliesti prie protėvių šiluma alsuojančių molio dirbinių. Šilutės F. Bajoraičio VB Pašyšių filiale visą vasario – kovo mėnesiais eksponuojama Šilutės Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Molinukas“ darbų paroda „Ranka pasiekiami molio stebuklai“ (vad. Beata Vaitelienė). Parodoje pristatomi   darbai atsispindi  tautodailės tradicijas , inovatyvias formas ir gamtos apsuptyje išaugusiam žmogui artimus simbolius.
Macikų socialinės globos namų užimtumo grupę ,,Molinukas“  lanko 24 įvairaus amžiaus globos namų gyventojai, kurie nori kiek arčiau susipažinti su viena iš vaizduojamojo meno šakų - keramika. Tai suteikia jiems galimybę pažinti save, suvokti  gyvybiškai svarbius poreikius,  tobulėti dvasiškai. Parodoje  eksponuojami puodai, ąsočiai, lėkštės , įvairios vazos  ne tik teikia džiaugsmą savo dekoratyvumu, bet visi pritaikomi buičiai- atliekantys atitinkamą funkciją.  Puoselėjant liaudiškos keramikos tradicijas dirbiniuose sutinkame viena iš seniausių  virvelinės keramikos technika, dirbiniai  dekoruoti  spalvota glazūra,  tradiciniais ornamentais bei simboliais, o dirbinių formos žavi savo įvairove. Ši paroda- padėka protėviams,  perdavusiems savo pasaulio sampratą ornamentų raštais. Tai taip pat kvietimas jaunajai kartai matyti, skaityti, ir tęsti senosios keramikos tradicijas.
 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122