Artėja graži pavasario šventė - Kovo 8-oji, tarptautinė Moters diena. Socialinės grupės ,,Aitvaras" vyrai sugalvojo padaryti atvirutes, kuriomis pasveikins savo mylimąsias, drauges, mamas.
Socialinės darbuotojos Aušra Virbickė, Ilona Paulauskienė,Sandra Maskaliovienė
Karantino laikotarpiu yra labai svarbu pasirūpinti ne tik fizine, emocine sveikata, bet ir nepamiršti stiprinti imuninę sistemą. Nors nevyksta jokios respublikinės varžybos, globos namų gyventojai noriai sportuoja bei lavina savo sporto įgūdžius. Visi laukiame kada galėsime vykti į rungtynes, varžybas, susitikti su draugais ir leisti laiką varžydamiesi įvairiuose sporto šakose.
Socialinė darbuotoja Aušra Virbickė
Globos namuose draugaujančioms poroms sudaryta sąlyga apsigyventi kartu, įkurti keturi kambariai. Gyventojų poros supranta, jog turi draugiškai tvarkytis buitį, spręsti konfliktus ir dalintis džiaugsmu kartu.
Keramikos užsiėmimai meniniame ugdyme užima svarbų vaidmenį mūsų globos namų gyventojams pradedantiems lankyti „Molinuko“ studiją. Tai terapija, kuri leidžia atsipalaiduoti, o rezultatas visada pradžiugina. Net tiems, kurie niekada nėra bandę lipdyti, ir ateinanusiteikę, kad nieko nesigaus, patys nustemba savo sukurtu kūriniu ir tada jau norisi bandyti dar kartą ir dar... vis kitokius daiktus,kitokias lipdymo technikas. Kurdami kartu ir būdami skirtingo amžiaus, gyventojai tobulina ir bendravimo įgūdžius. Susiranda tokių pat pomėgių turinčių draugų. Išbandome, eksperimentuojame, laikomės tradicijų ir laužome taisykles. Galvoje nurimsta šuoliuojančios mintys ir molis labiau klauso. Būdama vadove, suteikiu lipdymo iš molio pradžiamokslį, padedu įgyvendinti naujokams kūrybinius sumanymus. Duodu ir gaunu. Tai tikrai užburia ir įtraukia. Tikime, jog „Molinukas“ išliks toks pat nuoširdus, kūrybiškas ir motyvuotas dar ilgus metus.
Socialinė darbuotoja Beata Vaitelienė
Šiemet Kaziuko mugė buvo ypatinga, neįprasta, kitokia... Visiems apmaudu, jog šiais metais dėl esančio karantino, Kaziuko mugės šurmulyje sudalyvauti negalėsime. Tačiau tai netrukdė socialinėms grupėms „Užuovėja“ ir ,,Saulėlydis" gyventojoms įsileisti pavasarį į širdis, pakelti nuotaiką prisiminimais bei peržiūrėtas video laidas.
Socialinės darbuotojos
I korpuso gyventojams labai patinka nuotolinė mankšta, kurią veda kinezeterapeutė Asta Bekerienė. Pasak kinezeterapeutės, reguliari mankšta gali daryti tikrus stebuklus ne tik fizinei bet ir emocinei būsenai. Mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius. Mankštinkimės ir būkime sveiki.
Socialinėse grupėse šventiškai ir su meile organizuoti gyventojų gimtadienių paminėjimai, kurie yra gimę vasario mėnesį. Organizuojant sveikinimų popietes gyventojai noriai prisidėjo kas kaip sugebėjo: serviravo šventinį stalą, išdėliojo arbatai ir kavai puodelius.... Suvalgytas skanus tortas, įteiktos atvirutės, palinkėta daug gražių žodžių. Tad, linkime visiems pačio linksmiausio, geriausio ir šauniausio gimtadienio!
Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė“ vyko prevencinė popietė, diskusija - ,,Mes prieš smurtą ir patyčias!”. Popietėje, socialinės darbuotojos apibendrino smurto sąvoką, kuri visoms gyventojoms buvo suprantama, kaip sąmoningas jėgos taikymas siekiant sužeisti ar įžeisti kitą asmenį. Patyčios - tai tyčiniai pasikartojantys veiksmai, kuriuos, siekiama įžeisti, įskaudinti kitą žmogų. Vienareikšmiškai gyventojos pritarė, kad smurtas ir patyčios yra nusikaltimas. Visos moterys suprato smurto ir patyčių prevencijos tikslą - padėti užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurtui, prievartai ir patyčioms.Visos drauge, vienu balsu,suskandavome - Mes prieš smurtą ir patyčias!. Tad toliau popietę pratęsėme apie draugystę, draugus, gerumą, mandagumą, nes tai mūsų pavyzdys vieni kitiems. Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos, kartu su darbuotojom padarė stendą ,,Smurtui ir patyčioms - ne!", kurį apklijavo ,,gerumo" rankutėmis (kiekviena gyventoja ant popierisu išpieštą ranką ir iškirptą apipavidalino meniškai: guašu, pieštuku, karpiniais).
Socialinės drabuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė
Bendravimas – tai prasminga dviejų ar daugiau asmenų tarpusavio sąveika. Bendravimas mūsų globos namų gyventojams yra labai svarbus, nes padeda perteikti mąstymą, formuoja pasaulio suvokimą ir elgesį šiame pasaulyje. Tai viena pagrindinių priemonių, padedančių mūsų gyventojams pažinti, suvokti ir kurti socialinį pasaulį bei jo reiškinius. Užimtumo grupėje „Floristika“ gyventojai bendraudami perteikia turimą realybės suvokimą, dalijasi žiniomis, jausmais, išreiškia savo nuomonę, kuria socialinius veiksmus. Taigi, bendravimas turi itin svarbią reikšmę formuojant asmenų turinčių proto ir psichine negalia turinčių žmonių realybę, pasaulio suvokimą bei elgesį tame.
Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė
Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė“ vyksta popietės apie tikėjimą, maldos galią bei dvasinį kelią. Poakalbiuose aktyviai dalyvauja socialinio darbo praktikantė Kristina, kuri skatina gyventojas dvasinių savybių vystymą, meilę maldai ir tikėjimui. Gyventojos vienareikšmiškai pritarė, jog nesvarbu į kokį Dievą ar dievus tikime, kokią religiją praktikuojame. Svarbiausia, kad atrandame sau tinkantį dvasingumo kelią.
,,Šį kartą iš arčiau, kviečiu pažvelgti į maldą“, tarė gyventoja Aldona Benetytė, kuri skaitė knygą apie tikėjimo galią - ,,Septynios gelmės“.
Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė