Š.m. gegužės 7 d. Macikų socialinės globos namuose vyko popietė skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Popietė vyko, ne kaip įprastai bibliotekoje, o IV korpuso II aukšte. Čia susirinko IV korpuso gyventojai turintys vienokių ar kitokių judėjimo problemų.
Šio renginio misija sudaryti galimybę prisiminti spaudos atgavimo įvykius. Šia proga gyventoja V. Balakauskaitė skaitė savo parašytas eiles, o gyventojas P.Dapšauskas susirinkusiems pagrojo kelis muzikinius kūrinius.
Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 1904 metais beveik po keturiasdešimt metų spaudos draudimo metų Rusijos caras grąžino lietuviams teisę savo leidinius spausdinti lotyniškomis raidėmis. Tik dėl neįtikėtinų protėvių pastangų ir atkaklumo, lietuvių tauta atgavo teisę ir laisvę nesislapstant kalbėti, rašyti ir skaityti lietuviškai.
Tai prasminga diena pagerbti protėvių atkaklumą ir narsą suvokiant, kad lietuvių kalba, knyga ir spauda yra tai, kas mus jungia ir vienija....
Š.m. balandžio 25 d. Šeduvos kavinės – motelio „Šeduvos malūnas“ konferencijų salėje vyko 2012 m. Lietuvos Specialiosios Olimpiados Komiteto (LSOK) respublikinis aerobikos čempionatas.
Jau 19-tą pavasarį Lietuvos specialiųjų mokyklų ir socialinių globos namų aerobikos entuziastai susitinka varžybose, kuriose laimi draugystė, geros emocijos, noras varžytis ir bendrauti su šios sporto šakos mėgėjais. Rungėsi aerobikos komandos iš Klaipėdos, Ventos, Pabradės, Radviliškio, Kaišiadorių, Gelgaudiškių ir kt. Varžybose aktyviai dalyvavo Macikų socialinės globos namų gyventojai, vadovaujami socialinės darbuotojos S.Maskaliovienės. Varžybų teisėjams sunku buvo vertinti komandas. Varžybose dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės su negalia: vaikai, jaunimas bei suaugę žmonės. Taip pat visos komandos dalyvavo lygiateisiškai - viename lygyje. Komisija vertino programos atlikimo techniką, sudėtingumą bei komandos estetinį vaizdą. Jie džiaugėsi dideliu sportininkų noru kuo gražiau ir kuo įdomiau atrodyti, sinchroniškai atlikti programą.
2012 m. balandžio 26 d. vykome į Jurdaičių socialinės globos namus, kur vyko krepšinio čempionatas. Organizatoriai: Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas ir Jurdaičių socialinės globos namai. Mūsų socialinės globos namams atstovavo šie sportininkai: K.Kerpė, V.Lukas, A.Matulevičius, A.Butkus, A.Čiulčinskis, R.Zonys, M.Krutilina. Buvo sudarytos dvi komandos,. Viena žaidė A-lygyje, antra B-lygyje. A-lygyje žaidė: A.Čiulčinskis, K.Kerpė, A.Butkus. B-lygyje A.Matulevičius, R.Zonys, V.Lukas. A-lygyje žaidę žaidėjai iškovojo IV-ą vietą. B-lygyje žaidėjai iškovojo III-ią vietą. Sportininkai nebuvo patenkinti savo žaidimu ir viliasi, jog per kitas varžybas pasieks aukštesnių rezultatų. Varžybose iš viso dalyvavo 15 komandų.
Balandis - švaros mėnuo, todėl kaip ir kiekvienais metais globos namų teritoriją tvarkėm ir švarinom susibūrę draugėn į bendrą talką.
Macikų socialinės globos namų foje buvo organizuota ir eksponuojama pavasarinė Velykinė parodėlė, kurią ruošė globos namuose veikiančios užimtumo grupės.
Kiekvienais metais globos namuose minime šv.Velykas, neliko jos nepaminėtos ir šiemet. Į aktų salę, kurioje ir vyko šiai dienai skirtas masinis renginys, susirinko nemažas būrys gyventojų bei darbuotojų. Svečiuose su savo menine programėle pasirodė Šilutės l/d „Pušelė“ vaikučiai, kurių pasirodymas sulaukė tikrai nemenkų žiūrovų ovacijų.
Renginio vedėjos trumpai priminė susirinkusiems ape Velykų simboliką, reikšmę bei papročius, paskaitė eiles skirtas Velykoms. Renginio metu žodį tarė ir gerbiamas globos namų direktorius R.Jovaiša, palinkėjęs viesiems susirinkusiems, jog prasidėjęs gražus pavasaris įkvėptų naujų jėgų, atneštų džiaugsmo ir kad šventinis šurmulys išsklaidytų visus kasdieninius rūpesčius...
2012 m. balandžio 3 d. dalyvavome šaškių ir šachmatų turnyre Šiauliuose. Varžybas organizavo Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, „Aukštelkės“ specialiosios olimpiados komitetas ir Aukštelkės socialinės globos namai. Mūsų globos namams atstovavo: šachmatai - V.Orlov, šaškės – F.Agintas, S.Šarūnas, M.Antanaitytė. Žaidimas vyko rato sistema, šachmatų turnyre V.Orlov surinko 4,5 taško ir iškovojo IV-V vietą. Šaškių turnyras moterų grupėje M.Antanaitytė surinko 3,5 taško ir iškovojo VI vietą. Šaškių turnyro A – lygyje žaidė F.Agintas, surinko 1,5 taško ir iškovojo IX-XI vietas. Šaškių turnyro B – lygyje žaidė S.Šarūnas, surinko 5 taškus ir iškovojo VI vietą.
Šių metų kovo 28 dieną, Juknaičių pagrindinės mokyklos lopšelyje – darželyje „Giliukas“ vyko teatro dienos „Pabūkime kartu“. Jame dalyvavo ir Macikų socialinės globos namų saviveiklininkai, kurie parodė spektaklį „Kiškio pyragas“
2012 m. kovo 29 dieną, Macikų socialinės globos namuose, vyko susitikimas su Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nariu, respublikinio poezijos konkurso "Žydinčios vyšnios šakelė" laureatu Audriumi Šikšniumi, poezijos ir prozos knygų "Namų link", "Toli nuo dangaus", "Kur keliai po rugius išsivaikšto", "Du keršuliai karvelėliai" autoriumi.
Autoriaus naujos knygos „Atsivėrimai“ (knygos redaktorė Birutė Morkevičienė) pristatyme dalyvavo ir autoriaus kūrybos mecenatas Arvydas Jakas, Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, tarptautinių jaunųjų pianistų laureatė Kornelija Tunaitytė ir jaunoji virtuozė Karolina Stonytė.
Į popietę su rašytoju susirinko nemažas būrys darbuotojų bei gyventojų. Ramiu, tačiau išraiškingu balsu, Audrius Šikšnius paskaitė keletą jau žinomų eilių iš paskutiniojo savo poezijos rinkinio "Du keršuliai karvelėliai" bei naujai išleisto rinkinio "Atsivėrimai". Susitikimo metu apie autorių, jo kūrybą bei paskatas pagelbstint išleisti jo knygas, pasisakė Arvydas Jakas, kuris minėjo, jog autoriaus eilės patraukia dvasingumu, nuoširdumu ir savitumu.
Popietę pagyvino ekspresyvus ir išraiškingas Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriaus Vyganto Paldausko pasirodymas. Jis labai įtaigiai, talentingai ir su humoru skaitė autoriaus novelės "Paskutinė špitolninkė" ištrauką.
Na o popietei iškilmingumo, nusiteikimo, susimąstymo ir rimties suteikė, jaunųjų pianisčių mums dovanotos akimirkos klausantis J.S.Bacho kūrinių.
Jums, knygnešiai, garbė tebūna,
Kad nešėt Lietuvai Bretkūną,
Šalia maldynų ir rožančių,
Kad nešėt Daukantą, Valančių,
Kad raštą nešėte keliais,
Martyno Mažvydo keliais.
Ir tuo raštu, neštu iš Prūsų,
Mūsų tėvų tėvai išpruso,
Mes mokslo įkopėm šventovėn
Kur ir šiandien garbingai stovim.
Būkit palaiminti Praamžiaus!
Garbė ir gyrius jums per amžius.
B. Brazdžionis
Susibūrę visi kartu prisiminėme šiek tiek istorijos. 1864-ieji, 1901-ieji metai, - tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žutbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Knygnešiai rizikuodami savo gyvybe spausdino, platino, nelegaliai gabeno į Lietuvą lietuvišką žodį. Buvo kovojama ne tik dėl spaudos, bet ir dėl mokyklos, vaikų mokymo skaityti lietuviškai. Bet po didelių kovų Lietuva atgavo lietuvišką spaudą. Šios kovos simboliu tapo Knygnešys.
Prisiminę šiek tiek istorijos, gyventojai skaitė eiles apie nelengvą Knygnešio dalią, užrašytus knygnešių atsiminimus, vyravo puiki nuotaika ir visiems buvo įdomu. Baigdami renginį visiems linkėjome, kad neišblėstų iš atminties tie, kurių dėka ir šiandien turime lietuvišką žodį ir knygą. Tegul lietuviškas žodis, vis dažniau skelbia gerą žinią, skatina viltis ir pasitikėjimą.