Globos namų gyventoja Leonida Iminijada Laureckytė svečiavosi pas dukrą Nicol, Amerikoje. Pasak gyventojos Leonidos, Amerika – naujų galimybių bei svajonių šalis, kur ir pasiliko gyventi. Šiuo metu Leonida lanko anglų kalbos kursus, keliauja po įžymias Amerikos vietas, lepinasi grožio salonuose. Globos namų administracija bei visa bendruomenė linki Leonidai visokeriopos sėkmės ir stiprios sveikatos.
Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Tai paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai.
Macikų socialinės globos namai, Užgavėnių rytą tapo pilni velnių, raganų ir visokių kitokių persirengėlių. Kaukių eisena aplankė visus korpusuose esančius gyventojus, užimtumo būrelius, kviesdami į Užgavėnių šventę. Susirinkę sporto aikštelėje persirengėliai ir svečiai stebėjo Kanapinio ir Lašininio rungtynes. Rolę turintys Ubagai visų išmaldos prašė, o Žydelis gražiu gyvenimu džiaugėsi. Kur buvus ir Giltinė atėjo visus išgąsdindama, Daktarai- visiems sergantiems vaistus dalino, čigonės, gražuolės, žavėjo ir apgaudinėjo. Kanapinis laimėjęs kovą, traukiant virvę: - išvarė Lašininį, sudegino Morę ir visus pakvietė blynų ir košės paragauti.
Mandagus bendravimas gali ne tik sukurti, bet ir sugriauti. Ne tik paremti, bet ir atstumti. Gali paguosti, bet gali ir įskaudinti. Tai tarsi ugnis, prie kuriuos galima sušilti, bet galima ir sudegti. Bendravimas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam žmogui. Pagrindinis klausimas mandagaus bendravimo procese yra kaip jūs bendraujate tarpusavyje?
Socialinė grupė ,,Aitvaras", globos namų bibliotekoje aptarė bendravimo ypatumus. Popietės metu gyventojai, vieni kitiems, negailėjo gražių žodžių, tapo vieni kitiems artimesni.
Vasario 22 dieną, Šiaulių „Apollo“ boulinge vyko I - asis respublikinis žmonių su negalia boulingo turnyras, kuriame dalyvavo net 16 komandų, kurioms atstovavo 80 sportininkų.
Sulaukėme svečių iš: Jurdaičių (Joniškio r.), Aukštelkės (Šiaulių r.), Kėdainių (Kėdainių r.), Lavėnų (Pasvalio r.), Linkuvos (Pakruojo r.), Macikų (Šilutės r.), Padvarių (Kretingos r.), Šiaulių, Veisiejų (Lazdijų r.) socialinių globos namų, Kelmės ir Šiaulių „Ringuvos“ specialiųjų mokyklų, Panevėžio „Šviesos“, Šiaulių ir Joniškio „Saulės“ spec. ugdymo centrų, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro bei Žagarės (Joniškio r.) socialinių paslaugų centro. Komandoms teko žaisti po 3 partijas, kurių metu buvo išsiaiškinti stipriausieji individualių ir komandinių laimėtojų įskaitoje. Macikų socialinės globos namai iškovojo 5 vietą. Sportininkai liko patenkinti ir dalinosi varžybų įspūdžiais.
Vasario 15 d. nemažas būrys globos namų gyventojų ir darbuotojų susirinko paminėti Vasario 16d.- Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui, Lietuvoje pagerbiami kovotojai už laisvę. Vasario 16- oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Minėdami šią dieną, mes turime pakankamai motyvų pamąstyti apie savo protėvių politinę kultūrą ir jų drąsą, parenkant kelią lietuvių tautai Europos žemyne bei pasaulyje. ,,Didžiausias tautos turtas- jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų. Vasario 16 dienos aktas yra mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris, kaip matome, pasiekė tikslą.”
Meilė brangesnė už visus turtus.
Ji – deimantas, kurio negali nusipirkti net karaliai.
Ji – visas pasaulis, nors ją galima apkabinti dviem rankom.
Globos namuose vyko renginys skirtas Valentino dienai. Užimtumo specialistas Sergejus Nikanovas kartu su socialine darbuotoja Rima Užameckiene išradingai vedė renginį, kuriame globos namų gyventojai šauniai linksminosi, šoko, dainavo bei puikiai atliko įvairias žaidimų užduotis. Žiūrovai negailėjo aplodismentų, o išrinkta komisija nugalėtojus apdovanojo „saldžiais“ bei kitais prizais.
Nenumaldomai artėja meilės kupina šventė – Šv. Valentino diena. O, kad ši diena būtų dar įsimintinesnė, užimtumo grupės „Molinukas“ darbštuoliai iš anksto kruopščiai ir atsakingai ieškodami vis naujų idėjų kūrė ir lipdė širdeles, kirpo, klijavo, puošė šventinius atvirukus, ir labai stengėsi, bent simboline dovanėle pradžiuginti savo mylimų žmonių širdis, žinoma, linkėdami ir laukdami kuo šiltesnės, romantiškesnės ir smagesnės Valentino dienos.
Vasario mėnesį Pašyšių km. bibliotekoje buvo eksponuojama paroda- ,,Paukščių takas". Užimtumo grupės ,,Floristika" gyventojai sukūrė paveikslus iš skaldytų akmenėlių. Parodos lankytojai stebėjosi atliktų darbų kruopštumu ir džiugino šiltais padėkos žodžiais.
Vasario 7d. socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė" vyko popietė apie duonos kelią iki stalo. Gyventojos susipažino su duonos keliu – nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės padėjimo ant stalo. Duonos kelias ilgas: žemės įdirbimas, sėja, auginimas, derliaus nuėmimas, javų kūlimas ir grūdų malimas girnomis. Šiais laikais duonos gamybai neužtenka paprasto valstiečio, šiam darbui atlikti reikia traktorininko, kombainininko, patyrusio agronomo, kuris išmanytų apie augalus, ir kepėjų. Duonos istorija labai ilga. Ilga ir garbinga. Tačiau šiandien gyvendami pašėlusiame ritme, nebesusimąstome, jog tai ką valgome kasdien – ne tik maistas, bet ir didžiulė vertybė, kurią turime branginti.
Vasario 1 d. įvyko Macikų socialinės globos namų meno psichoterapinių užsiėmimų darbų paroda ,, Išaudę iš širdies...“ pristatymas Usėnų pagrindinėje mokykloje. Parodos atidarymo metu vaikams bei mokytojų kolektyvui papasakota apie terapinių užsiėmimų turinį, tikslus bei taikomas priemones. Pristatomuose darbuose atsispindi lietuviški tautiniai motyvai bei autorinės abstrakcijos, kurias tartum ,,išaustos“ iš įvairių augalų sėklų. Apie savo darbus bei atlikimo techniką kalbėjo gyventoja Jurgita Petriakova, savo abstrakcijas pademonstravo Gintaras Laukaitis. Mokyklos šeimininkai stebėjosi atliktų darbų kruopštumu, originalumu bei įvairove. Surengtoje viktorinoje visi bandė atspėti augalus ir jų sėklų pavadinimus, kurias panaudojo darbeliuose raštams išdėlioti.