Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
DĖMESIO!
Data: 2020-10-28 | Įvertinimas: 67

AKTUALI INFORMACIJA GYVENTOJŲ ARTIMIESIEMS IR GYVENTOJAMS

Vadovaujantis: LR Sveikatos apsaugos ministro - Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 17 d. sprendimu Nr. V–1496 “Dėl būtinų sąlygų lankant asmenis stacionariose socialinės globos įstaigose“, LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. birželio 23 d. sprendimu Nr. V-1539 „Dėl būtinų sąlygų lankant asmenis stacionariose socialinės globos įstaigose”, Macikų SGN direktoriaus įsakymu patvirtinta „Gyventojų lankymo tvarka  dėl COVID-19 ligos prevencijos ir kontrolės“ (atsisiųsti) atnaujinamas globos namų gyventojų lankymas.
Į globos namus neįleidžiami asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Asmenis, atvykusius į globos namus, prašome laikytis saugaus atstumo vienas nuo kito ir asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt). Rekomenduojame bendrose patalpose naudoti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

 

SVARBI  INFORMACIJA GYVENTOJŲ ARTIMIESIEMS !!!

Dėl didėjančių COVID - 19 užsikrėtusiųjų skaičiaus visoje šalyje, taip pat ir socialinės globos įstaigose, laikantis infekcijų plitimo prevencijos, mūsų įstaiga Jūsų labai prašo, esant ne būtinybei, laikinai susilaikyti nuo lankymo artimųjų,  išskyrus atvejus, kai lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu, mirštančiųjų lankymu.
Mes suprantame Jūsų norą aplankyti savo artimuosius, tačiau prašome būti supratingais, kiekviena diena mums yra iššūkis susijęs su nerimu, siekiame apsaugoti gyventojus, kadangi dauguma gyventojų priklauso rizikos grupei dėl amžiaus ir sveikatos problemų.
Įstaigos darbuotojai pasiruošę užtikrinti jūsų bendravimą su artimaisiais ir informacijos teikimą jums patogiu būdu:  telefonu, el. paštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis.
Paskambinę žemiau nurodytais skyrių tel. nr., norimus perduoti daiktus/maistą galėsite perduoti per darbuotojus. Daiktus prašome sudėti į plastikinį maišelį, kad juos galėtume kruopščiai nudezinfekuoti alkoholine dezinfekcijos priemone. Ant perduodamo paketo būtinai nurodykite gyventojo vardą, pavardę.

Visada atsakysime Jums į visus iškilusius klausimus:

Telefonai pasiteiravimui:

Budintis slaugytojas: Tel.: 8 616 41189


Darbo dienomis skambinti socialiniams darbuotojams:

8 684 18216

IV korpusas 1 aukštas

8 684 18258

IV korpusas 2 aukštas

8 684 18265

IV korpusas 3 aukštas

8 684 18324

III korpusas

8 684 18438

II korpusas

8 684 18574

I korpusas 1 aukštas

8 684 18741

I korpusas 2 aukštas

 

 

 

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

ADMINISTRACIJA


DARBO PASIŪLYMAI

Gydytojas psichiatras (-ė)  -  0,5 etato
Reikalavimas -turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintą išsilavinimą, gydytojo psichiatro profesinė kvalifikaciją ir galiojančią licenciją verstis medicinos praktika pagal gydytojo psichiatro profesinę kvalifikaciją.
Darbo užmokestis - pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 5,6 - 5,9 (su magistro laipsniu didinama 20 proc.).

 

                                                                                                       Informacija teikiama  tel. 8 441 56572.

 

 

VAISTINIŲ ŽOLELIŲ KRAITĖ
Data: 2020-10-27 | Įvertinimas: 2

„Pastaruoju metu visame pasaulyje pastebimas didelis susidomėjimas natūraliais gydymo metodais. Tuo tarpu vakarietiškoje medicinoje taikomas biomedicininis medicinos modelis, kuriame susitelkiama ties fizine žmogaus sveikata ir stengiamasi suprasti tik biologinius veiksnius, sukėlusius ligą, tačiau nepaisoma psichologinių, socialinių ir ekologinių veiksnių, sulaukia vis daugiau nusivylimo ir kritikos. Toks požiūris atsiranda dėl to, kad gydoma ligos pasekmė, o ne priežastis, gydymui naudojami brangūs cheminiai vaistai, sukeliantys nemalonų nepageidaujamą poveikį, pacientai priversti stovėti didžiulėse eilėse prie gydytojų kabinetų, vakarietiška medicina orientuota ne į atskirą pacientą, bet į pacientų grupes ar nacionaliniu mastu ir kt.“
Cituojant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto darbuotojas Vaidą Aguonytę ir Aušrą Beržanskytę savo vedamą paskaitą apie natūralias gydymo priemones socialinės grupės “Jovaras” gyventojams pradėjo socialinio darbuotojo padėjėja Nijolė Pagalienė. Ji gyventojams pasakojo daugiau apie žolinių augalų naudą žmogaus sveikatai, kaip jas reikai ir kur surinkti, kokiu laiku, po to išdžiovinti, kaip paruošti vartojimui. Nijolė davė vyrams įvairias  žoleles pažiūrėti, uostyti, papasakojo apie jų vaistines savybes. po to visi drauge ruošė ir gėrė arbatą.

                                                                                                                              Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė

KAS PAGELBĖS ,,ADATĖLEI"
Data: 2020-10-26 | Įvertinimas: 3

Siuvimas – įdomus, prasmingas, vis daugiau susidomėjimo sulaukiantis pomėgis. Ši paslauga yra praktiškai amžina ir visada turi paklausą. Užimtumo grupės „Adatėlė“ stropuolės, nuoširdžiai rūpinasi mūsų globos įstaigos gyventojų namų jaukumu. Visada prireikia kažką taisyti, pritaikyti ar persiūti drabužius. Jos niekada nenuobodžiauja, visada yra ką veikti. Taigi, čia dirbančiom moterim siuvimas tampa ne tik malonumu, raminančiu pomėgiu, bet ir puikiu būdu papuošti save ir, žinoma, draugus.

                                                                                                                          Užimtumo specialistė Alma Savina

INFORMACIJA GYVENTOJOMS APIE COVID - 19
Data: 2020-10-23 | Įvertinimas: 8

Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos pakartotinai supažindintos apie ligą - COVID-19. Prevencinėje popietėje didžiausias dėmesys buvo skiriamas, ką daryti, kad neužsikrėsti ir neužkrėsti kitų. Gyventojos puikiai žino, kad reikia laikytis atstumo, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, palaikyti savo kambarių švarą ir gerai vėdinti patalpas, viešose vietose dėvėti kaukę. Gyventojos atsakingai tarė STOP COVID - 19.

                                                                                                      Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė

PRADŽIOS IR PABAIGOS
Data: 2020-10-22 | Įvertinimas: 3

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių ruduo yra nuostabus. Kad ir dėl ananasinių obuolių, dėl bobų vasaros, dėl gausaus derliaus, dėl spalvų, kurios yra daug ryškesnės už pavasario žalumą, vasaros žydėjimus ir akinantį žiemos sniegą. Žiūrėdama į rudenį geriausiai supranti, kad yra ir pradžios, ir pabaigos. Dar prisimeni, kaip jausmai it augalas kalėsi iš žemės, sprogo, augo, užaugo žaliavo, žydėjo, burbuliavo ryškiomis spalvomis, o dabar tai pamažu nyksta ir nusidažo ryškiomis, bet laikinomis  spalvomis. Akimirkai  sustabdyti ir įprasminti rudens spalvas, jo  teikiamą gausų derlių norėjosi perteikiant savo mintis padarytuose rudeninėse puokštėse. Bendrai veiklai darant darbelius  grupės “Jovaras” vyrus subūrė socialinio darbuotojo padėjėja Janina Būdvytienė. Padaryti kūrybiniai darbai papuošė  socialinės grupės įvairias erdves ir dar ilgai džiugins čia gyvenančių širdis.

                                                                                                                           Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė

VĖLIŲ METAS - VĖLYVAS RUDUO
Data: 2020-10-21 | Įvertinimas: 7

Lietuviai pagonys tikėjo, kad mirusiųjų vėlės lankosi gyventose vietose, o dažniausias jų lankymosi metas - vėlyvas ruduo. Spalio 28-oji-pirma iš tokių vėlių svečiavimosi švenčių. Užimtumo grupės ,,Vytelė" gyventojai pasigamino kapų puokštę ir padėjo ant šiemet perlaidotų karo belaisvių kapų, taip pagerbdami čia kalėjusius žmones.

                                                                                                                                               Užimtumo specialistė Danutė Grikšienė

UŽIMTUMO GRUPĖ ,,FLORISTIKA"
Data: 2020-10-20 | Įvertinimas: 12

Užimtumo grupėje „Floristika“ yra labai įvairių užimtumo būdų, kuriuos galime taikyti asmenims, turintiems psichikos ir proto negalią. Mūsų globos namų gyventojai užimtumo metu gali laisvai išreikšti save.  Daugumai asmenų, turinčių psichikos ir proto negalią, užimtumo veiklos padeda patenkinti tokius poreikius kaip savirealizacija, užsiėmimas mėgstama veikla, išmokti naujų veiklų, sumažinti patiriamą vienišumo jausmą, susirasti draugų, pagerinti savo sveikatą, ypač emocinę savijautą. Taip padidėja savivertė, bei pagerėja gyvenimo kokybė. Globos namų gyventojui turinčiam psichikos ir proto negalią, būtina padėti rasti jam labiausiai tinkančią užimtumo veiklą/ų, pritaikyti tokią veiklą, kuri yra priimtiniausia jam,  kurią jis dėl negalios specifiškumo galėtų atlikti. Tik gerai jausdamiesi, užsiimdami jiems įveikiama ir  prasminga veikla, būnantys saugioje aplinkoje, globos namų gyventojai turintys psichikos ir proto negalią, galės labiau pasitikėti savimi, gerės jų sveikata ir gyvenimo kokybė.

                                                                                                                                       Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė

AUKSINIO RUDENS DARBŲ SUKURYJE
Data: 2020-10-20 | Įvertinimas: 6

Rudens saulelė beržynus auksuoja. Vėjelis išmargintus lapus per pievą nešioja. Gražią rudens popietę socialinės grupės „Jovaras“ vyrai nutarė, paskatinti socialinio darbuotojo padėjėjų Janinos Būdvytienės ir Gitanos Šidlauskaitės padirbėti. Smagu vaikščioti po nukritusiais lapais, klausytis jų čežėjimo. Bet dar smagiau sueiti į būrį ir susitelkti bendrai veiklai, vyrai griebė įvairiaspalvius lapus, o kartu ir pasisėmė rudens teikiamos spalvų terapijos.

                                                                                                                        Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė

GAUSUS KERAMIKOS DERLIUS
Data: 2020-10-19 | Įvertinimas: 7

Švelniais potėpiais ruduo išmargina laukus ir miškus, sužaižaruoja auksinės spalvos, žemė dosniai dalija derlių. Savotišku savo derliumi, šiemet, pasidalinti nori ir užimtumo grupės „Molinukas“ darbštuolė Raselė. Jos kūrinių gimimas – daug fizinių pastangų ir laiko reikalavęs procesas, tikrai visus žavi savo nuoširdumu, formų įvairove, ir netikėtomis proporcijomis. Jaukumuir ramybe skleidžiančioje „Molinuko“ oranžerijoje įstabiai įsikomponavo, Raselės sukurtuose moliniuose vazonuose, pasodintos gėlės. Tikimės, kad glaudus sąlytis su keramikos menu praturtins globos namų gyventojų ir darbuotojų kasdienybę.
                                                                                                                                 Socialinė darbuotoja Beata Vaitelienė

SVEIKATA - SĖKMĖS ŠALTINIS!
Data: 2020-10-13 | Įvertinimas: 9

Sveikata jau seniai suvokiama ne tik kaip ligos ar negalios nebuvimas. Kaip ir sveika gyvensena – ne tik gyvenimo būdas, mažinantis ligų ar ankstyvų mirčių riziką, bet ir padedantis mums fiziškai ir psichologiškai geriau jaustis, būti aktyvesniems, labiau patenkintiems gyvenimu ir siekti sėkmės. Žmogaus sveikata susideda iš fizinės, emocinės, socialinės ir dvasinės sveikatos, kurios yra labai glaudžiai susijusios – geresnė dvasinė ir socialinė sveikata lemia geresnę emocinę sveikatą, o tai savo ruožtu gerina ir fizinę sveikatą. Dėl pablogėjusios emocinės sveikatos, kyla socialinės problemos, pykčiai su aplinkiniais, dėl to kenčia ir socialinė sveikata.

                                                                                                           Socialinės darbuotojos Aušra Virbickė, Ilona Paulauskienė

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100