Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Bibliotekos veikla

Knyga - tai neatsiejama žmogaus dalis. Bibliotekoje lankosi ir skaito knygas 178 skaitytojų, iš kurių 110 gyventojai ir 68 darbuotojai. Gyventojai mėgsta skaityti įvairaus žanro knygas: detektyvus, fantastinę, nuotykinę, istorinę ir religinę literatūrą. Macikų socialinės globos namų darbuotojams labai aktuali psichologinė, sociologinė bei specialioji, medicininė literatūra. Be to, nemaža dalis globos namų gyventojų ateina į biblioteką paspalvinti. Darbuotojai labai džiaugiasi vis labiau papildoma moksline literatūra, iš kurios gali pasisemti žinių ir įgūdžių dirbant savo darbą. Globos namų teritorijoje veikia lauko biblioteka. Gyventojai bei darbuotojai aktyviai naudojasi šia edukacine erdve, kuri skatina ne tik skaitymą ir domėjimąsi įvairia literatūra, bet ir suteikia bendrumo jausmą, dalinimosi įgūdžius,  kūrybiškumą.
Bibliotekoje vedami renginiai skirti Knygnešių dienai, Kalbos ir knygos dienai, poetų ir rašytojų gimimo metinėms paminėti. Bibliotekos tikslas: būti atvira bendruomenei žinių ir informacijos skleidėja, plėsti švietimo ir ugdymo veiklą, užtikrinant kokybiškas paslaugas gyventojams bei darbuotojams. Pagrindiniai jos uždaviniai: supažindinti skaitytojus su naujomis knygomis bei skatinti skaitymą; padėti gyventojams pažinti save, savo galimybes, ugdyti kūrybiškumą; bendradarbiauti su įvairiomis bibliotekomis skatinant gyventojų užimtumą bei laisvalaikio veiklą; restauruoti susidėvėjusias knygas; užsakyti periodinę spaudą.  Per metus knygų fondas visuomet papildomas naujomis knygomis. Iš viso knygų fonde šiais metais yra 3573 knygos.
Knyga turi ypatingą reikšmę žmogaus gyvenime. Knyga... Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai, ji visų mokslų ir technikos laimėjimų lopšys, mūsų dvasinių galių motina. Ji palengvina žmogui gyvenimą, padeda susivokti minčių, įvykių bei jausmų painiavoje, galbūt dėl to, dauguma globos namų gyventojų labai mėgsta skaityti. Ypatingai mėgstami yra meilės romanai, detektyvai, fantastika.

 

Informacijos atnaujinimo data: 2023-01-10