Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Bibliotekos veikla

Knyga - tai neatsiejama žmogaus dalis. Bibliotekoje lankosi ir skaito knygas 178 skaitytojų, iš kurių 110 gyventojai ir 68 darbuotojai. Gyventojai mėgsta skaityti įvairaus žanro knygas: detektyvus, fantastinę, nuotykinę, istorinę ir religinę literatūrą. Macikų socialinės globos namų darbuotojams labai aktuali psichologinė, sociologinė bei specialioji, medicininė literatūra. Be to, nemaža dalis globos namų gyventojų ateina į biblioteką paspalvinti. Darbuotojai labai džiaugiasi vis labiau papildoma moksline literatūra, iš kurios gali pasisemti žinių ir įgūdžių dirbant savo darbą.
Bibliotekoje vedami renginiai skirti Knygnešių dienai, Kalbos ir knygos dienai, poetų ir rašytojų gimimo metinėms paminėti. Bibliotekos tikslas: ugdyti vertingos grožinės literatūros skaitytoją, skatinti savarankiškai vertinti kūrinį, plėsti gyventojų kultūrinių interestų ugdymą, skatinti kritinį mąstymą. Pagrindiniai jos uždaviniai: išskirstyti ir išdėstyti specialiąją mokslinę, metodinę, medicininę literatūrą; restauruoti susidėvėjusias knygas; užsakyti periodinę spaudą (metams užsakoma 4 leidiniai); padėti darbuotojams parinkti literatūrą įvairiems renginiams; padėti užimtumo grupelių darbuotojams bei jų lanktyojams susirasti medžiagą jų darbui; padėti (esant reikalui) gyventojams pasirinkti norimą ar reikalingą literatūrą; supažindinti skaitytojus su naujausiomis knygomis. Per metus knygų fondas visuomet papildomas naujomis knygomis. Iš viso knygų fonde šiais metais yra 3573 knygos.
Knyga turi ypatingą reikšmę žmogaus gyvenime. Knyga... Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai, ji visų mokslų ir technikos laimėjimų lopšys, mūsų dvasinių galių motina. Ji palengvina žmogui gyvenimą, padeda susivokti minčių, įvykių bei jausmų painiavoje, galbūt dėl to, dauguma globos namų gyventojų labai mėgsta skaityti. Ypatingai mėgstami yra meilės romanai, detektyvai, fantastika.

 

Informacijos atnaujinimo data: 2023-01-10