Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
DĖMESIO!
Data: 2021-03-05 | Įvertinimas: 97

AKTUALI INFORMACIJA

 

Skelbiamas karantinas visoje Lietuvoje nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2021 m. kovo 31 d. 24:00 val.

https://koronastop.lrv.lt/lt/covid-19-pandemijos-valdymo-priemones

Ribojimai

Socialinė globa

  • draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, grupinio  gyvenimo namuose, išskyrus terminalinės būklės gyventojų lankymą  ir (ar) asmenis, kurių lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu;
  • teikiant socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigose užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Darbo organizavimas

  • Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose  darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Privaloma užtikrinti būtinąją neatidėliotinų įstatymo nustatytą funkcijų (darbų) atlikimą.

Apsauginės veido kaukės

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti: 

  • asmenims, kai jie sportuoja;
  • aukšto meistriškumo sporto pratybose;
  • paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
  • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;

Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

 

AKTUALI INFORMACIJA GYVENTOJŲ ARTIMIESIEMS IR GYVENTOJAMS

Vadovaujantis  Socialinės globos normų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. A1-46 (2012 m. gruodžio 11 d. įsakymo Nr. A1-566 redakcija) V skyriaus nuostatomis, Macikų SGN direktoriaus įsakymu patvirtinta „Gyventojų lankymo tvarka  dėl COVID-19 ligos prevencijos ir kontrolės“ (atsisiųsti).

Laikantis infekcijų plitimo prevencijos,  mūsų įstaiga Jūsų labai prašo  laikinai susilaikyti nuo lankymo artimųjų,  išskyrus atvejus, kai lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu, mirštančiųjų lankymu. Mes suprantame Jūsų norą aplankyti savo artimuosius, tačiau prašome būti supratingais, kiekviena diena mums yra iššūkis susijęs su nerimu, siekiame apsaugoti gyventojus, kadangi dauguma gyventojų priklauso rizikos grupei dėl amžiaus ir sveikatos problemų. Įstaigos darbuotojai pasiruošę užtikrinti jūsų bendravimą su artimaisiais ir informacijos teikimą jums patogiu būdu:  telefonu, el. paštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis.
              Paskambinę žemiau nurodytais skyrių telefonų numeriais, norimus perduoti daiktus/maistą galėsite perduoti per darbuotojus. Daiktus prašome sudėti į plastikinį maišelį, kad juos galėtume kruopščiai nudezinfekuoti alkoholine dezinfekcijos priemone. Ant perduodamo paketo būtinai nurodykite gyventojo vardą, pavardę.

Visada atsakysime Jums į visus iškilusius klausimus:

Telefonai pasiteiravimui:

Budintis slaugytojas: Tel.: 8 616 41189


Darbo dienomis skambinti socialiniams darbuotojams:

8 684 18216

IV korpusas 1 aukštas

8 684 18258

IV korpusas 2 aukštas

8 684 18265

IV korpusas 3 aukštas

8 684 18324

III korpusas

8 684 18438

II korpusas

8 684 18574

I korpusas 1 aukštas

8 684 18741

I korpusas 2 aukštas

 

 

 

 

 

 

               

 

 

 

 

 

ADMINISTRACIJA


DARBO PASIŪLYMAI

Gydytojas psichiatras (-ė)  -  0,5 etato
Reikalavimas -turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintą išsilavinimą, gydytojo psichiatro profesinė kvalifikaciją ir galiojančią licenciją verstis medicinos praktika pagal gydytojo psichiatro profesinę kvalifikaciją.
Darbo užmokestis - pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 5,6 - 5,9 (su magistro laipsniu didinama 20 proc.).

                                                                                                       Informacija teikiama  tel. 8 441 56572.

 

 

DRAUGAUJANČIOMS POROMS SUDARYTA SĄLYGA APSIGYVENTI KARTU
Data: 2021-03-05 | Įvertinimas: 2

Globos namuose draugaujančioms poroms sudaryta sąlyga apsigyventi kartu, įkurti  keturi kambariai. Gyventojų poros supranta, jog turi draugiškai tvarkytis buitį, spręsti konfliktus ir dalintis džiaugsmu kartu.

DŽIAUGIAMĖS PIRMAISIAIS MOLINIAIS RANKŲ DARBO STEBUKLAIS
Data: 2021-03-05 | Įvertinimas: 4

Keramikos užsiėmimai meniniame ugdyme užima svarbų vaidmenį mūsų globos namų gyventojams pradedantiems lankyti „Molinuko“ studiją. Tai terapija, kuri leidžia atsipalaiduoti, o rezultatas visada pradžiugina. Net tiems, kurie niekada nėra bandę lipdyti, ir ateinanusiteikę, kad nieko nesigaus, patys nustemba savo sukurtu kūriniu ir tada jau norisi bandyti dar kartą ir dar... vis kitokius daiktus,kitokias lipdymo technikas. Kurdami kartu ir būdami skirtingo amžiaus, gyventojai tobulina ir bendravimo įgūdžius. Susiranda tokių pat pomėgių turinčių draugų. Išbandome, eksperimentuojame, laikomės tradicijų ir laužome taisykles. Galvoje nurimsta šuoliuojančios mintys ir molis labiau klauso. Būdama vadove, suteikiu lipdymo iš molio pradžiamokslį, padedu įgyvendinti naujokams kūrybinius sumanymus. Duodu ir gaunu. Tai tikrai užburia ir įtraukia. Tikime, jog „Molinukas“ išliks toks pat nuoširdus, kūrybiškas ir motyvuotas dar ilgus metus.

                                                                                                                                            Socialinė darbuotoja Beata Vaitelienė

LIETUVOS GLOBĖJO ŠV. KAZIMIERO DIENA
Data: 2021-03-04 | Įvertinimas: 7

Šiemet Kaziuko mugė buvo ypatinga, neįprasta, kitokia... Visiems apmaudu, jog šiais metais dėl esančio karantino, Kaziuko mugės šurmulyje sudalyvauti negalėsime. Tačiau tai netrukdė socialinėms  grupėms „Užuovėja“ ir ,,Saulėlydis" gyventojoms įsileisti pavasarį į širdis, pakelti nuotaiką prisiminimais bei peržiūrėtas video laidas.

                                                                                                                                            Socialinės darbuotojos

NUOTOLINĖ MANKŠTA
Data: 2021-03-02 | Įvertinimas: 11

I korpuso gyventojams labai patinka nuotolinė mankšta, kurią veda kinezeterapeutė Asta Bekerienė. Pasak kinezeterapeutės, reguliari mankšta gali daryti tikrus stebuklus ne tik fizinei bet ir emocinei būsenai. Mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius. Mankštinkimės ir būkime sveiki.

SVEIKINAME GIMUSIUS VASARIO MĖNESĮ!
Data: 2021-02-26 | Įvertinimas: 12

Socialinėse grupėse šventiškai ir su meile organizuoti gyventojų gimtadienių paminėjimai, kurie yra gimę vasario mėnesį. Organizuojant sveikinimų popietes gyventojai noriai prisidėjo kas kaip sugebėjo: serviravo šventinį stalą, išdėliojo arbatai ir kavai puodelius.... Suvalgytas skanus tortas, įteiktos atvirutės, palinkėta daug gražių žodžių. Tad, linkime visiems pačio linksmiausio, geriausio ir šauniausio gimtadienio!

PREVENCINĖ POPIETĖ ,,MES PRIEŠ SMURTĄ IR PATYČIAS!"
Data: 2021-02-25 | Įvertinimas: 12

Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė“ vyko prevencinė popietė, diskusija - ,,Mes prieš smurtą ir patyčias!”. Popietėje, socialinės darbuotojos  apibendrino smurto sąvoką, kuri visoms gyventojoms buvo suprantama, kaip sąmoningas jėgos taikymas siekiant sužeisti ar įžeisti kitą asmenį. Patyčios - tai tyčiniai pasikartojantys veiksmai, kuriuos, siekiama įžeisti, įskaudinti kitą žmogų. Vienareikšmiškai gyventojos pritarė, kad smurtas ir patyčios yra nusikaltimas. Visos moterys suprato smurto ir patyčių prevencijos tikslą - padėti užtikrinti sveiką, saugią, užkertančią kelią smurtui, prievartai ir patyčioms.Visos drauge, vienu balsu,suskandavome  - Mes prieš smurtą ir patyčias!. Tad toliau popietę pratęsėme apie draugystę, draugus, gerumą, mandagumą, nes tai mūsų pavyzdys vieni kitiems. Socialinės grupės ,,Neužmirštuolė" gyventojos, kartu su darbuotojom padarė stendą ,,Smurtui ir patyčioms - ne!", kurį apklijavo ,,gerumo" rankutėmis (kiekviena gyventoja ant popierisu išpieštą ranką ir iškirptą apipavidalino meniškai: guašu, pieštuku, karpiniais).

                                                                                                           Socialinės drabuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė

VISI KARTU KURKIME, BENDRAUKIME, TOBULĖKIME
Data: 2021-02-24 | Įvertinimas: 11

Bendravimas – tai prasminga dviejų ar daugiau asmenų tarpusavio sąveika. Bendravimas mūsų globos namų gyventojams yra labai svarbus, nes padeda perteikti mąstymą, formuoja pasaulio suvokimą ir elgesį šiame pasaulyje. Tai viena pagrindinių priemonių, padedančių mūsų gyventojams pažinti, suvokti ir kurti socialinį pasaulį bei jo reiškinius. Užimtumo grupėje „Floristika“ gyventojai bendraudami perteikia turimą realybės suvokimą, dalijasi žiniomis, jausmais, išreiškia savo nuomonę, kuria socialinius veiksmus. Taigi, bendravimas turi itin svarbią reikšmę formuojant asmenų turinčių proto ir psichine negalia turinčių žmonių realybę, pasaulio suvokimą bei elgesį tame.

                                                                                                                            Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė

POPIETĖ ,,SEPTYNIOS GELMĖS“
Data: 2021-02-18 | Įvertinimas: 19

Socialinėje grupėje ,,Neužmirštuolė“ vyksta popietės apie tikėjimą, maldos galią bei dvasinį kelią. Poakalbiuose aktyviai dalyvauja socialinio darbo praktikantė Kristina, kuri skatina gyventojas dvasinių savybių vystymą, meilę maldai ir tikėjimui. Gyventojos vienareikšmiškai pritarė, jog nesvarbu į kokį Dievą ar dievus tikime, kokią religiją praktikuojame. Svarbiausia, kad atrandame sau tinkantį dvasingumo kelią.
,,Šį kartą iš arčiau, kviečiu pažvelgti į maldą“, tarė gyventoja Aldona Benetytė, kuri skaitė knygą apie tikėjimo galią - ,,Septynios gelmės“.

                                                                                                       Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė

ŽVĖRELIŲ GLOBA ŽIEMĄ
Data: 2021-02-17 | Įvertinimas: 11

Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemojantiems žvėreliams. Socialinių darbuotojų padėjėja Daiva Zarembienė, kartu su gyventojomis, sumanė įvairiomis daržovėmis bei vaisiais padėti miško žvėreliams įveikti žiemos negandas. Šios akcijos tikslas - ugdyti socialinės grupės ,,Neužmirštuolė“ gyventojų meilę, gerumą, atsakingumą ir atjautą gamtai. Nuoširdžiai dėkojame visiems už  geranoriškumą.

                                                                                                       Socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105