Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
PARODA USĖNŲ BIBLIOTEKOJE
Data: 2012-06-04 | Įvertinimas: 0

Renatė Lūšis aplankė Usėnų bibliotekoje eksponuojamą Macikų socialinės globos namų gyventojų aplikacijos darbų parodą "Sparnuotieji - gamtos laikrodis"

Gražią,šiltą šeštadienio popietę, įžymi dailininkė Renatė Lūšis Usėnų bibliotekoje bendruomenei pravedė edukacinį - praktinį meno terapijos užsiėmimą. Susitikimo metu dailininkė supažindino su fotografijų naudojimo technika, mokė, kaip piešiniu ir žodžiu išreikšti savo mintis, suvokti savo emocines būsenas bei jų priežastis.
Renatė Lūšis pasidžiaugė Macikų socialinės globos namų gyventojų aplikacijos darbų paroda, padaryta iš spalvoto krepinio popieriaus rutuliukų. pasak dailininkės, darbai labai gražūs, kūrybiški ir juos atlieka tik mylintys gamtą, jos grožį.
Usėnų bibliotekoje paroda bus eksponuojama iki birželio mėnesio vidurio.

TALKA
Data: 2012-04-19 | Įvertinimas: 0

Balandis - švaros mėnuo, todėl kaip ir kiekvienais metais globos namų teritoriją tvarkėm ir švarinom susibūrę draugėn į bendrą talką. 

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJU AUDRIUM ŠIKŠNIUM
Data: 2012-04-02 | Įvertinimas: 0

2012 m. kovo 29 dieną, Macikų socialinės globos namuose, vyko susitikimas su Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nariu, respublikinio poezijos konkurso "Žydinčios vyšnios šakelė" laureatu Audriumi  Šikšniumi, poezijos ir prozos knygų "Namų link", "Toli nuo dangaus", "Kur keliai po rugius išsivaikšto", "Du keršuliai karvelėliai" autoriumi.
Autoriaus naujos knygos „Atsivėrimai“ (knygos redaktorė Birutė Morkevičienė) pristatyme dalyvavo ir autoriaus kūrybos mecenatas Arvydas Jakas, Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, tarptautinių jaunųjų pianistų laureatė Kornelija Tunaitytė ir jaunoji virtuozė Karolina Stonytė.
Į popietę su rašytoju susirinko nemažas būrys darbuotojų bei gyventojų. Ramiu, tačiau išraiškingu balsu, Audrius Šikšnius paskaitė keletą jau žinomų eilių iš paskutiniojo savo poezijos rinkinio "Du keršuliai karvelėliai" bei naujai išleisto rinkinio "Atsivėrimai". Susitikimo metu apie autorių, jo kūrybą bei paskatas pagelbstint išleisti jo knygas, pasisakė Arvydas Jakas, kuris minėjo, jog autoriaus eilės patraukia dvasingumu, nuoširdumu ir savitumu.
Popietę pagyvino ekspresyvus ir išraiškingas Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriaus Vyganto Paldausko pasirodymas. Jis labai įtaigiai, talentingai ir su humoru skaitė autoriaus novelės "Paskutinė špitolninkė" ištrauką.
Na o popietei iškilmingumo, nusiteikimo, susimąstymo ir rimties suteikė, jaunųjų pianisčių mums dovanotos akimirkos klausantis J.S.Bacho kūrinių.

 

ŠILUMA UŽ ŠILUMĄ...
Data: 2012-03-04 | Įvertinimas: 0

Jau ketverius metus floristikos užimtumo grupę lanko gyventoja D. Petrauskienė. Ji  ne tik kuria darbelius iš gamtinių medžiagų, bet ir puikiai mezga. Numegztas kojines, pirštines su malonumu  dovanoja Macikų socialinės globos namų vyresnio amžiaus gyventojoms. D. Petrauskienė teigia, jog globos namuose gyventi jai jauku ir gera. O dovanodama savo megztas kojines, ji visada nuoširdžiai sako -  „Šiluma už šilumą“...  

VISUOTINĖ PILIETINĖ AKCIJA
Data: 2012-01-13 | Įvertinimas: 0

Šiemet, sausio 13 dieną, Macikų socialinės globos namai, prisijungė prie jau kasmetine tradicija  tapusios pilietinės akcijos "Atmintis gyva, nes liudija", kurios metu visuose globos namų pastatuose aštuntą valandą ryte buvo užgesinta šviesa ir  dešimčiai minučių uždegtos atminties žvakutės.
Iniciatyva skirta prisiminti ir visuotinai paminėti kaip prieš 21 metus vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungti Lietuvos piliečiai apgynė atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. 1991 m. sausio 13 d.  Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą, ir šia iniciatyva siekiama, kad, minint Laisvės gynėjų dieną, nors dalelę vienybės jausmo pajustų Lietuvos visuomenė - tuo pačiu metu įžiebdama žvakutes visoje Lietuvoje.

Edukacinė - praktinė programa
Data: 2011-10-13 | Įvertinimas: 0

„Rėmelyje – lašelis gamtos“

Yra tradicija, kurios „Molinuko“ užimtumo grupės dalyviai laikosi šventai. Taip ir šiemet, spalio 12 dieną, vykdėme edukacinę – praktinę programą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pavadinimu „Rėmelyje – lašelis gamtos“. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes susirinkusius vaikus mokėme lipdyti tikrų tikriausius paveikslus. Čia, visą savo išmonę, visas lipdymo iš molio paslaptis, stropiai vaikams dalino globos namų gyventojai: Donatas Balčiauskas ir Vytautas Bieliauskas. Pamokėlės metu buvo sukurti tikrai unikalūs, gamtos motyvais puošti keraminiai paveikslai. Malonu, jog visiems „mokiniams“ puikiai sekėsi įamžinti visas savo fantazijas. Donatas ir Vytautas puikia jautėsi „mokytojų“ vaidmenyje. Sukurti paveikslai bus eksponuojami bibliotekoje. Už puikias keramikos pamokas bibliotekos administracija Donatui ir Vytautui atsidėkodama įteikė puikių atminimo dovanėlių.

 

GERUMO AKCIJA
Data: 2010-12-31 | Įvertinimas: 0

Šių metų gruodžio 30 dieną sulaukėme netikėtų dovanų, kurias Macikų socialinės globos namų gyventojams pristatė Klaipėdos miesto spec. m/d „Versmė“ bei lopšelio-darželio "Žiburėlis" logopedė V.Česonienė.
V.Česonienė teigė, jog šiose ugdymo įstaigose buvo organizuota gerumo akcija, kur vaikai, su darbuotojų bei tėvelių pagalba, darė kalėdinius atvirukus, piešė piešinius, kuriuos skyrė žmonėms, kurių niekas per šventes nelanko ar kurie neturi artimųjų, kad jie nesijaustų vieniši.
Vaikai kartu su tėveliais priruošė ir nemažai tokiems žmonėms skirtų dovanėlių, skanėstų, dekoracijų, kurios tikrai džiugino ne tik mūsų gyventojų akis, bet ir širdis...
 

PADĖKA
Data: 2010-10-13 | Įvertinimas: 0

„Laiko saujoje telpa mūsų
darbai, siekimai, viltys,
kuriuos perėmę kiti
tęsia pagalbos ir gėrio
dalijimą...“

Nuoširdžiai dėkojame Laimai Andersson ir Kristianstado Švedų-lietuvių bendruomenei už bendradarbiavimą darant gerus darbus, už parodytą dosnumą. Jūsų atvežta labdara labai naudinga mūsų bendruomenei. Tuo pačiu norime palinkėti Jums ir Jūsų bendruomenei to neišsenkančio gerumo, visokeriopos sėkmės, geros sveikatos ir lai Jus visuomet lydi aplinkinių meilė, pagarba, dėkingumas. Tegul užtenka jėgų ir ryžto įprasminant kasdieninį darbą.

Macikų socialinės globos namų direktorius Romualdas Jovaiša
 

KELIONĖS
Data: 2010-10-10 | Įvertinimas: 0

MANO NUOSTABIAUSIOS ATOSTOGOS


Nežinau kaip būčiau praleidęs šiemet savo atostogas, jei ne mano tetos Danutė ir Genovaitė. Tikriausiai būčiau vaikščiojęs sau po gimtąją Klaipėdą ar padėjęs tetoms priemiesčio soduose.
Dabar esu labai patenkintas, kad teta Danutė, kuri labai mėgsta keliauti, pasiūlė man lydėti ją turistinėje kelionėje po Italiją. Iš pradžių dvejojau, bet teta Genovaitė su vyru padrąsino ir aš ryžausi kelionei. Važiavome turistiniu autobusu iš Kauno per Lenkiją, Čekiją ir Austriją. Čekijoje nakvojome. Kelionė buvo labai įdomi. Iš Austrijos važiavome į Italiją per kalnus. Teko vykti įspūdingais ilgais kalnų tuneliais. Lankėmės Venecijoje, Romoje, Vatikane, Neapolyje, Kaprio salose. Žavėjo nuostabi gamta, vietovių istorija, architektūra, archeologija, Koliziejus, Vezuvijaus ugnikalnis. Didžiausią įspūdį paliko Katalikų šventovė – Vatikanas.
Ir nors kelionėje labai vargino šios vasaros karščiai, bet įspūdžiai liks visam gyvenimui. Kelionės akimirkas primins ir nemažai padarytų nuotraukų. 
O keliaujantiems po svečias šalis patarčiau pasiimti su savimi maisto – lašinių, mėsos, dešros, kavos, nes viską pirkt tenai labai brangu.  

Socialinės grupės “Aitvaras” gyventojas Darius Piktužas,
2010 metų vasara

 

PAKEITIMAI
Data: 2010-07-26 | Įvertinimas: 0

Mieli www.silutespensionatas.lt lankytojai,
nuo 2010 m. spalio 1d.
keičiasi mūsų internetinio puslapio adresas.
Mus rasite adresu:
www.macikaigloba.lt

 

1  2  3  4  5  6   7  8  9