Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
EDUKACINĖ – PRAKTINĖ PROGRAMA „KŪRYBINĖS DRAUGYSTĖS PAMOKOS“
Data: 2010-06-01 | Įvertinimas: 0

Š.m. gegužės 25 d. užimtumo grupės „Molinukas“ dalyviai jau antrą kartą vykdė edukacinę – praktinę programą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kur lipdymo paslapčių mokė gausiai susirinkusius vaikus ir jaunimą. Ši kartą pagrindinį pedagogo darbą atliko pensionato gyventojas Donatas Balčiauskas. Smagu buvo stebėti, jog visų vaikų akys apinduliavo džiaugsmu pamačius kaip iš paprasto molio gabalėlio gimsta įmantriausi papuošalai, aksesuarai, karoliai, sagės ir net apyrankės. Prisilietimas prie molio daugumai buvo pirmas ir nepakartojamas. Renginio metu sukurti papuošalai bus eksponuojami bibliotekoje, kad visi lankytojai galėtų pamatyti keramikos dirbinius. Už puikias keramikos pamokas bibliotekos administracija Donatui atsidėkodama įteikė puikią atminimo knygą su įrašu.

PADĖKA
Data: 2010-04-26 | Įvertinimas: 0

Ačiū jums už įdomią dieną ir informaciją, kurią mums suteikėte. Studentai pasisėmė labai įdomios patirties. Jūsų pensionato aplinka labai didelė ir miela, mes Švedijoje tokių didelių plotų neturime, jie yra žymiai mažesni.
Buvo labai malonu ir įdomu pamatyti Jūsų instituciją. Ačiū Jums už dosnumą ir gerumą!

Sunnerbogymnasiet
Axel Rooths gatan
34100 Ljungby
Sweden

PADĖKOS IR MEDALIAI
Data: 2010-02-27 | Įvertinimas: 0

PAGERBIMAS UŽ PASIAUKOJIMĄ GAISRO METU 2009-12-31

Šių metų vasario 26 dieną, Šilutės rajono savivaldybės  meras Virgilijus Pozingis, Administracijos direktorius Šarūnas Laužikas bei Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas padėkojo vietos bendruomenės nariams, kurie  prisidėjo gesinant gaisrą Šilutės pensionate ir gelbėjant šių namų gyventojus paskutinę praėjusių metų dieną.
Mero Virgilijaus Pozingio ir administracijos direktoriaus Šarūno Laužiko padėkos įteiktos VšĮ Šilutės ligoninės personalui, Šilutės pensionato psichikos sveikatos slaugytojai R. Matulionienei ir pensionato sargui S. Dambrauskui.
Už parodytą drąsą, aukštą profesinį pasirengimą bei pasiaukojimą gesinant gaisrą ir gelbėjant Šilutės pensionato gyventojus padėkota ir Šilutės policijos komisariato kriminalistui A. Kotikovui, jo kolegai iš Prevencijos poskyrio A. Venckui, kelių patrulei V.Gotautaitei, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dispečerei D. Daukšienei, Žemaičių Naumiesčio ir Saugų ugniagesiams A. Giruliui, R. Stanevičiui ir S. Jonušui, VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojoms D. Kliaubaitei, R.Gaidienei ir V. Jonušienei, šios įstaigos vairuotojams A. Šepučiui, V. Rimkui ir P. Gygui.
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas  A. Kloviškis dviem Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams – vyrens. ugniagesiui gelbėtojui E. Endružiui ir ugniagesiui gelbėtojui V. Ivonui įteikė 2–o laipsnio VRM atminimo ženklus “Tėvynės labui”. Juos šilutiškiams ugniagesiams savo įsakymu paskyrė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Šilutės PGT viršininkas K. Šarka informavo “Šilutės ETA žinias”, kad dar 5 Šilutės PGT 1–osios pamainos pareigūnus ir vieną Žemaičių Naumiesčio ugniagesį, kurie triūsė pensionato gaisro židinyje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ruošiasi apdovanoti Šv. Florijono, ugniagesių sergėtojo dieną gegužės pradžioje.
O dar  4 žmonės  – tai televizijos reporteris R. Žalgevičius su sūnumi ir Šilutės pensionato socialinio darbuotojo padėjojos A. Žeimienė bei N. Plotnikova - pristatyti valstybiniam apdovanojimui.

 

APDOVANOJIMAS
Data: 2010-01-18 | Įvertinimas: 0

ŠILUTĖS PENSIONATUI ĮTEIKTAS RESPUBLIKINIS APDOVANOJIMAS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kartu su Lietuvos darbo birža (LDB) pirmą kartą viešai padėkojo šalies darbdaviams, tarp jų - ir Šilutės pensionatui, už aktyvią socialinę partnerystę ir svarų indėlį sprendžiant nedarbo problemas.
Antradienį Vilniuje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusio renginio metu ministras Donatas Jankauskas ir LDB direktoriaus pavaduotojas Albertas Šlekys septynioms įmonėms įteikė padėkos raštus ir specialius prizus už tai, kad jos savo atkaklumu, jėgomis ir be niekieno pagalbos sugebėjo sukurti naujų darbo vietų. Toks apdovanojimas įteiktas ir Šilutės pensionatui.
Ministro Pirmininko patarėja Skirma Kondratas perdavė įmonių vadovams nuoširdžius Premjero Andriaus Kubiliaus sveikinimo bei padėkos žodžius ir įteikė “Tūkstantmečio ženklo” medalius.
Visos įmonės buvo pagerbtos pagal 4 nominacijas: “Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose”, “Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką”, “Už iniciatyvą pradėti ir vystyti verslą” ir “Už aktyvią partnerystę, skatinant užimtumą”. Pastarojoje nominacijoje didžiųjų šalies įmonių kategorijoje apdovanojimą pelnė Šilutės pensionatas.
Renginio metu buvo pažymėta, kad Šilutės pensionate, kurio veikla - socialinis darbas ir apgyvendinimo paslaugos, internetu užregistravo 16 laisvų darbo vietų. Šilutės darbo birža įmonės užsakymu organizavo šešias darbo muges reikalingų darbuotojų atrankai laisvoms darbo vietoms užimti.
Šilutės darbo biržos direktorius A.Šašilkinas pastebėjo, kad įmonių atranka buvo sudėtinga. Su Šilutės pensionatu Darbo birža bendradarbiauja jau daug metų ir jei ne tas bendradarbiavimas, anot A.Šašilkino, daugiau nei 100 žmonių iš pensionato būtų buvę atleisti, nes jie neturėjo socialiniam darbui tinkamos kvalifikacijos. Darbo birža padėjo darbuotojams įgyti reikiamą kvalifikaciją.
Pensionato direktorius R.Jovaiša  teigė, jog šis apdovanojimas - ne tiek pensionato, kiek Šilutės darbo biržos specialistų nuopelnas, nes darbo birža nuo 1992 metų perkvalifikavo 126 pensionato darbuotojus. Todėl dabar džiugu, kad mūsų žmonės yra tinkamai paruošti, ir  geba gerai atlikti savo darbą.

 

PADĖKA
Data: 2009-12-31 | Įvertinimas: 0

"Laiko saujoje telpa mūsų darbai, siekimai, viltys, kuriuos perėmę kiti tęsia pagalbos ir gėrio dalijimą..."

Kalėdos - stebuklų metas. Tuo teko įsitikinti ir Šilutės pensionato IV korpuso II aukšto darbuotojoms bei gyventojoms.
Socialinės grupės "Saulėlydis" socialinės darbuotojos nuoširdžiai dėkoja gerb. D.Balčiūnienei už parodytą gerumą, dosnumą - atsiuntusiai prieš pat šventes tikrai nemažą vaisių siuntą, kuri labai nudžiugino šios grupės gyventojas.
Suteikdama džiaugsmą kitiems, Jūs įprasminate savo gyvenimą ir savo širdies šilumą dalinate kitiems. Linkime Jums geros sveikatos ir dvasios stiprybės.

VIRTUVĖLĖS ATIDARYMAS
Data: 2009-09-22 | Įvertinimas: 0

Šilutės pensionato Gyventojų Taryba prašė gerb. pensionato Direktoriaus įrengti pensionate virtuvėlę, kur gyventojai patys galėtų pasigaminti karšto maisto (pvz, išsikepti kiaušinių, bulvių ir t.t.). Tai puiki proga ugdyti/tobulinti tam tikrus įgūdžius.
Šis Gyventojų Tarybos prašymas buvo išgirstas ir patenkintas. Už tai dėkojame gerb. Direktoriui.
Virtuvėlės atsiradimas labai nudžiugino pensionato gyventojus, kurie nekantraudami klausinėjo, kada gi atsidarys virtuvėlė. Ir šių metų rugsėjo 17 dieną įvyko virtuvėlės atidarymas, kuriame dalyvavo visi 5 Gyventojų Tarybos nariai, pensionato Direktorius, Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, vyriausioji socialinė darbuotoja. Atydarymo proga patys gaminomės kiaušinienę su kumpiu, patys dengėmės ir serviravome stalus, vaišinomės kava ir saldainiais. Visi atidarymo dalyviai nepasididžiavo ir ragavo mūsų pagaminto maisto. Šios virtuvėlės atidarymas puiki galimybė gyventojams švęsti gimtadienius ar šiaip atsigerti kavos jaukioje aplinkoje.

 

Šilutės pensionato Gyventojų Tarybos pirmininkė L.I.Laureckytė

 

 

GYVENTOJŲ TARYBOS ATASKAITINIS SUSIRINKIMAS
Data: 2009-07-24 | Įvertinimas: 0

2009 m. liepos 23 dieną įvyko antrojo ketvirčio Gyventojų Tarybos viešasis ataskaitinis susirinkimas, kuriame dalyvavo ir gerb.pensionato direktorius R.Jovaiša, ir vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė. Ataskaitinio susirinkimo metu buvo išrinkti dar du nauji Tarybos nariai, taigi šiuo metu jų yra penketas.
Ataskaitinio susirinkimo metu buvo paminėta, jog per visą Tarybos gyvavimo laikotarpį  vyko devyni gyventojų elgesio svarstymai, taigi, tiek pat surašyta ir protokolų.

 

SEMINARAS
Data: 2008-10-25 | Įvertinimas: 0

Š.m. spalio 15 dieną Šilutės pensionate vyko seminaras "Konfliktai. Jų  sprendimo būdai praktikoje".

Jau nebe pirmi metai, kai Šilutės pensionate yra organizuojami seminarai. Šiemet spalio 15 dieną buvo suorganizuotas seminaras, kurio tema "Konfliktai. Jų sprendimo būdai prkatikoje". 
Į seminarą atvyko Klaipėdos apskrities socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento direktorius A.Šimelionis, Klaipėdos apskrities socialinių reikalų ir paslaugų priežiūros skyriaus vedėja A.Jokubauskienė, Klaipėdos apskrities socialinių reikalų ir paslaugų priežiūros vyriausioji specialistė R.Jurgutienė. 
Seminaras buvo rengiamas siekiant pasidalinti gerąja darbo patirtimi. Seminarą vedė ir apie konfliktus, jų kilimo priežastis bei sprendimo būdus seminaro dalyviams kalbėjo Klaipėdos kolegijos Sveikatos fakulteto dėstytoja - lektorė A.Žebrauskaitė. Gerąja darbo patirtimi pasidalijo Šilutės ir Padvarių pensionatai, Viliaus Gaigalaičio globos namai, kurie papasakojo, kaip jų įstaigose  yra sprendžiamos konfliktinės situacijos.
Seminarą pagyvino meno vadovės V.Jovaišienės paruošta programa su pensionato gyventojais.

PENSIONATO BETONINĖS SIENOS ATNAUJINIMAS
Data: 2008-09-22 | Įvertinimas: 0

Gyventojų iniciatyva buvo organizuotas meno pleneras. 500 žmonių namais tapo Šilutės pensionatas ir kad jie būtų dar jaukesni buvo nuspręsta šaltą betoninę sieną pagyvinti piešiniais.
Ant šaltų betoninių sienų piešė meno terapiją lankančios gyventojos. Visiems piešimas ant sienos tapo naujas patyrimas, kuris sukėlė įvairių nuomonių, emocijų, išgyvenimų. Reikėjo įdėti tikrai nemažai darbo.
Kol kas išpiešti tik keli sienos fragmentai, tačiau jau dabar ji tapo gyvesnė, žaismingesnė, kelianti nuotaiką. 

SUTEIKTI KVALIFIKACINIAI DIPLOMAI
Data: 2008-07-10 | Įvertinimas: 0

Š.m.  birželio 30d. Ž.Naumiestyje, Šilutės rajone, buvo teikiami kvalifikaciniai diplomai. Mūsų pensionato gyventoja Violeta Marozaitė įgijo virėjos specialybę, Ramūnui Zoniui ir Kaziui Kerpei buvo įteikti apdailininkų kvalifikaciniai pažymėjimai, diplomai.
Pasveikinti mūsų gyventojus vyko: direktorius Romualdas Jovaiša, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė, vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė, socialinės darbuotojos: Vaida Jančauskienė, Laima Kuturienė, Stefanija Lazdauskienė.
Direktorius dar kartą palinkėjo mūsų pensionato diplomantams siekti gyvenime tobulumo, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams paragino nenustoti mokytis, vyriausioji socialinė darbuotoja taip pat pasidžiaugė gyventojais ir palinkėjo visokeriopos sėkmės. Mes, socialinės darbuotojos taipogi džiaugiamės už gyventojų uolumą besimokant, už jų kantrybę ir siekius.1  2  3  4  5  6  7   8  9