Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS – KIAUŠINIŲ MARGINIMAS
Data: 2021-03-31 | Įvertinimas: 12

Artėjant svarbiausiai pavasario šventei, socialinės grupės „Aitvaras“ gyventojai kartu su darbuotojais dalyvavo edukacinėje kiaušinių marginimo užsiėmime. Gyventojai piešė, spalvino bei mokėsi kiaušinių marginimo dekupažo technikos, naudojant popierines servetėles ir dažus. Kiekvienas gyventojas turėjo galimybę išbandyti margučių marginimo būdus. Nudažytas margutis gavosi vis kitoks ir kiekvieną žavėjo savo unikalumu. Edukacijos metu gyventojai sužinojo daug įdomių dalykų apie Šv. Velykų tradicijas, margučių spalvų ir simbolių, raštų reikšmes.Visi gyventojai buvo pilni gerų emocijų, geros nuotaikos ir su džiaugsmu laukia Šv. Velykų.

                                                                                                      Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė

ŠV. VELYKŲ LAUKIMAS
Data: 2021-03-31 | Įvertinimas: 9

Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Apie gražiausią pavasario šventę – Velykas tikrai žinome nemažai. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Kiaušinis - gyvybės, gimimo, vaisingumo simbolis. Jis turėjo lyg prišaukti gamtą greičiau nubusti. Margučių spalvos simbolizuoja skirtingas gamtos dalis. Raudona – gyvybę; žalia – augmeniją; geltona – javus; juoda – žemę; mėlyna – dangų. Užimtumo grupėje „Floristika“ globos namų gyventojai darė kiaušinius iš spalvoto popieriaus, taip pat išsiuvinėjo kryželiu. Papuošti velykines sakeles savo darytais kiaušiniais gyventojams buvo smagu.

                                                                                                                   Užimtumo specialistė Saulė Overlingienė

SOCIALINĖS GRUPĖS ,,JOVARAS" PASIRUOŠIMAS DIDŽIĄJAI SAVAITEI
Data: 2021-03-30 | Įvertinimas: 5
.
PREVENCINĖ POPIETĖ ,,MES PRIEŠ SMURTĄ"
Data: 2021-03-30 | Įvertinimas: 6

Socialinėje grupėje „Jovaras“ buvo organizuota prevencijos popietė prieš smurtą. Šia prevencijos popiete siekta aptarti galimas smurto apraiškas globos namų aplinkoje, kaip galima to išvengti bei informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti gyventojus netoleruoti smurtinio elgesio. Popietėje daug ką prisiminėme, pasikartojome. Sužinojome, kokios yra smurto rūšys, kokios dažniausiai priežastys bei gresianti atsakomybė. Aptarėme kad smurtas yra ir pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas. Užsiėmimas buvo naudingas mums visiems – tam, kad ateityje būtų kuo mažiau smurto globos namų aplinkoje atvejų.

                                                                                                             Socialinės darbuotojos Vilma Šperbelienė, Daiva Mejerienė

VIKTORIJOS GIMTADIENIO ŠVENTĖ
Data: 2021-03-29 | Įvertinimas: 9

Socialinėje grupėje „Užuovėja“ šventėme jauniausios grupės gyventojos Viktorijos gimtadienį. Draugiškai sutarėme, kad gražiam gimtadieniui reikia ypatingai pasiruošti: nusipirkti vaišių, gimtadienio atributikos bei šventiškai pasipuošti. Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė ir Aušra Juknienė palydėjo Viktoriją į Šilutės miesto prekybos centrą „Maxima“, kur solenizantė turėjo galimybę pati išsirinkti jai patikusį tortą,  balionų bei kitų prekių. Kol Viktorija planavo vaišių stalą, draugė Valentina sukūrė originalų sveikinimą – rankų darbo atviruką, kurį pripildė nuoširdžiausių linkėjimų. Po meilių sveikinimų, socialinės grupės virtuvėlėje, prie šventiškai papuošto stalo gyventojos skanavo gimtadienio torto, gėrė arbatą, šnekučiavosi. Viktorijos šypsena visas žavėjo visą dieną, o kai pasisakė, jog esanti laiminga, tai mums buvo didžiausia padėka.

                                                                                  Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė, Laima Jautakienė

VERBŲ SEKMADIENIS
Data: 2021-03-28 | Įvertinimas: 14

Verbų sekmadienis yra viena iš svarbiausių gavėnios dienų. Kiekvienais metais ši data būna skirtinga, nes tiesiogiai priklauso nuo to, kada švenčiamos Velykos. Šiemet Verbų sekmadienis bus kovo 28 d., likus vienai savaitei iki Velykų. Daugelyje Europos šalių ši šventė vadinama Palmių sekmadieniu. Katalikų bažnyčios liturgijoje palmių šventinimas įvestas V amžiuje. Europoje tikėta, kad šią dieną pašventintų anksčiausiai pavasarį sprogstančių augalų šakelės žadina jomis paliestos žemės ir gyvulių vaisingumą, padeda žmogui išlaikyti sveikatą, gausina derlių, neleidžia į namus trenkti perkūnui, saugo pasėlius nuo ledų ir graužikų. Tokio tikėjimo esama ir lietuvių liaudies papročiuose. Socialinėse grupėse vyksta pasiruošimas artėjant lauktai pavasario šventei,  Šv. Velykom!

PREVENCINĖ POPIETĖ „ MES PRIEŠ SMURTĄ IR PATYČIAS“
Data: 2021-03-25 | Įvertinimas: 12

Pastaraisiais metais vis dažniau  kelia nerimą smurtas ir patyčios  tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pasitaiko įvairių smurto formų: fizinis, emocinis smurtas, seksualinis, ir net ekonominis. Aplinka, kurioje yra smurtaujama, itin neigiamai veikia jautrius, psichologiškai silpnesnius žmones.Žmones, kurie lengviau pasiduoda aplinkos įtakai. Patiriamas smurtas gali sukelti ilgalaikių neigiamų pasekmių. Todėl labai aktualu kuo daugiau kalbėtis ir gilintis į smurto bei patyčių prevencijos temas.Socialinės grupės „Užuovėja“ gyventojos dalyvavo socialinio darbuotojų padėjėjų Linos Vaičiulienės ir Daivos Girskienės organizuotoje prevencinėje popietėje „Mes prieš smurtą ir patyčias“. Visų socialinės grupės gyventojų ir darbuotojų tikslas, ir noras yra bendradarbiauti, padėti vieni kitiems. Įsiklausyti ir išklausyti savo draugus. Kurti draugišką ir saugią aplinką kartu.

                                                                                Socialinės darbuotojos Gitana Baubkienė, Aušra Juknienė, Laima Jautakienė

NEĮTIKĖTINA MALDOS GALIA
Data: 2021-03-24 | Įvertinimas: 12

Socialinėje grupėje ,,Aitvaras“ vyko popietė ,,Neįtikėtina maldos galia“, kurioje buvo kalbama apie maldos galią žmogaus gyvenime. Vienareikšmiškai visi pritarė, kad malda - tai bendravimas, pokalbis, kuris padeda pajusti kitų žmonių meilę, viltį ir palaikymą sunkiu jiems metu. Kadangi malda yra nepakeičiama, didelis dėmesys skiriamas vidiniam širdies nusiteikimui. Kiekvienas trokšta bendrauti su Dievu ir gauti atsakymus kurie susiję su asmeniniu gyvenimu.

                                                                                                             Socialinės darbuotojos Ilona Paulauskienė, Aušra Virbickė

NESAKIAU NEMOKU – TAČIAU PABANDŽIAU
Data: 2021-03-24 | Įvertinimas: 9

Pavasaris – tai budimas, pumpuro nedrąsus skleidimasis, želmens dygimas, skardus paukščių čiulbėjimas kasmet pažadina mus naujai būties kelionei. Taip ir ši, globos namų gyventojos Raselės pristatoma nepaprastai jauki keramikos dirbinių paroda, kuri tarsi kviečia busti ir džiugiai pasitikti mus supantį grožį. Iki pastarųjų darbų ji nuėjo ne vieną kūrybinę stotelę. O kūrybinis procesas Raselei yra kaip stebuklas, jis vystosi ir galiausiai išsipildo. O įkvėpimas, žinoma, ateina dirbant. Kuo daugiau dirba, tuo daugiau idėjų gimsta jos galvoje. Ima ir daro tai kas įdomu, kas rūpi. O lūkesčių ji sau turi nemažai – tiesiog kurti įdomius, originalius darbus, išlaikant savitą savo braižą virvelinėje keramikoje. Jos kūriniai neperkrauti, matyti, kad kiekvienas indas išmylėtas rankomis. Jų formos nėra nugludintos, galima apčiuopti natūralius linkius ir svarbiausia, autorės pirštų atspaudus. Akivaizdu, jog troškimas kurti Raselei padeda siekti meistrystės. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės savo keramikais, kurių dėka mes turime pačių gražiausių ir kruopščiausiai pagamintų darbų.

                                                                                                                                   Socialine darbuotoja Beata Vaitelienė

SU GRAŽIU JUBILIEJUMI, EDMUNDAI!
Data: 2021-03-23 | Įvertinimas: 7

Socialinės grupės ,,Jovaras” gyventojas Edmundas Benetis švenčia gražų 70 metų jubiliejų. Jį sveikino draugai, darbuotojai bei aplankė sesė Aldona, kuri gyvena taip pat globos namuose. Edmundas labai džiaugėsi sulaukęs artimo žmogaus dėmesio, pabuvimu drauge, dėkojo visiems.

                                                                                                                     Socialinė darbuotoja Daiva Mejerienė

1   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88