Š.m. vasario 15 d. į globos namų biblioteką susirinko nemažas gyventojų ir darbuotojų būrys paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją. Ši diena svarbi kiekvienam lietuviui.
Susibūrę visi kartu prisiminėme šiek tiek istorijos. Vasario 16 - oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. “Didžiausias tautos turtas - jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų. Vasario 16 dienos aktas yra mums ypatingai brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris, kaip matome, pasiekė tikslą.” Taip apie šią dieną kalbėjo A.Stulginskis, tuo metu buvęs Lietuvos Tarybos narys.
Vasario 16 - oji primena mums, lietuviams, visas Lietuvos laisvės kovas, simbolizuoja nepriklausomybės metų pasiekimus. Ilgus amžius svetimųjų slėgta ir kankinta, karo sugriauta Lietuva greitai atsigavo, suklestėjo... Jau praėjo beveik 21 metai, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, kai vėl švenčiame vasario 16 - ąją. Turėtų būti aišku, kad laisvės ir nepriklausomybės verti tik dori, sąžiningi žmonės. Labai trapi ir pažeidžiama Lietuvos nepriklausomybė. Ją galime bet kada prarasti, jei nebūsime vieningi, dori, darbštūs, jei paminsime tikėjimą...
Artėjant dviem gražiom šventėm - Šv.Valentino dienai ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, vasario 13 dieną, užimtumo būrelis ,,Vytelė“ surengė savo darbelių parodėlę. Kiekvienas gyventojas pristatė savo kūrinius bei supažindino su kūrybinio proceso eiga. Dirbiniais buvo siekiama parodyti savo kūrybiškumą, toleranciją, pagarbą, meilę vieni kitiems ir savo tėvynei. Parodėlės pabaigoje gyventojai norėjo nusifotografuoti prie savo darbelių, o darbščiausiems palinkėta tolimesnės kūrybinės sėkmės.
Š.m. vasario 14 dieną Macikų socialinės globos namuose vyko renginys, skirtas Valentino dienai. Ši šventė jau tapo tradicine ir yra organizuojama kiekvienais metais mūsų globos namuose.
Renginio metu vyko žaidimai ir atrakcijos, kiekviena socialinė grupė atėjo pasiruošusi po sugalvotą žaidimą, kuriuose noriai dalyvavo globos namų gyventojai. Išradingumo atliekant užduotis gyventojams tikrai netrūko, poroms teko atlikti įvairiausias užduotis, po kurių nugalėtojai buvo apdovanojami „saldžiais“ prizais. Na o renginį vainikavo diskoteka. Renginiui pasibaigus gyventojai skirstėsi lydimi puikios nuotaikos.
Ak, Lietuva, tu mums šventa esi.
Šiandieną tu kaip saulė debesy,
Pasruvus ašaromis ir krauju.
Bet su viltim – gyvenimu nauju.
Tu pavargai po priespaudos našta.
Daug metų kantriai taip nešta.
Vėl pakilai iš purvo, pelenų
Numesti sunkų jungą svetimų...
Šiandien prirašyta daug straipsnių, išleista nemažai knygų, kuriose nagrinėjama faktinė medžiaga, pateikiamos situacijos įvykių, politikų ir visuomenės vaidmens įvertinimas. Organizuodami renginį norime prisiminti ir užfiksuoti gyvąją atmintį, parodyti, kad žmonės, kurie dalyvavo Sausio 13-osios įvykiuose, gyvena šalia ir yra - mūsų seneliai, tėvai, artimieji, kaimynai, draugai. Mes norime, išsaugoti nors dalelę autentiškų prisiminimų. Tikime, kad tauta bus gyva tol, kol jos vaikai savo širdyse nešios Tėvynės meilės kibirkštį. Just.Marcinkevičius rašė: „Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“.
1991 m. sausio 13 dieną tauta vieningai stojo prie televizijos bokšto, parlamento rūmų ginti to, kas tuo metu buvo vadinama Lietuvos širdimi. Lietuvos žmonės apgynė Lietuvos nepriklausomybę. Nuo tos dienos jau praėjo 21 metų. Lai sausio 13 – osios dienos išbandymai neišblaško mūsų tikėjimo, atminimo, meilės ir vilties, nes tik laisvas žmogus gali būti laimingas. Tik laisvėje mes galime būti tokiais, kokiais norime būti, o ne tokiais, kokiais mus priverstų būti...
Š
2011 metų lapkričio 21 – gruodžio 24 dienomis, Šilutės raj. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale, buvo surengta Macikų socialinės globos namų gyventojos R.Šuminaitės darbelių parodėlė “Gamtos grožio įkvėpta”.
Vienas mėgiamiausių R.Šuminaitės pomėgių – piešimas. Mergina jau keleri metai lanko floristikos būrelį ir kuria didelio kruopštumo reikalaujančius, nuostabius darbelius iš gamtinių medžiagų ar spalvoto popieriaus. Matant R.Šuminaitės negalią, gali suprasti, kiek širdies, kruopštumo ir valios reikalauja kiekvienas jos sukurtas darbelis…
Šių metų gruodžio 29 dieną,
Macikų socialinės globos namuose, vyko naujametinis karnavalas. Triukšmingai ir
su išradingais pasirodymais kiekviena socialinė grupė palydėjo Triušio metus ir
džiaugėsi artėjančiais Juodojo Vandens Drakono metais.
Renginio metu, vedėjos pateikė daug astrologinių prognozių bei patarimų, kaip
sutikti Juodojo Drakono metus bei kaip naujais metais pritraukti Juodojo Drakono sėkmę...
Viso renginio metu tvyrojo gera nuotaika, netilo audringi aplodismentai renginio dalyviams.
Sveikinimo žodžius ateinantiems metams tarė globos namų direktorius R.Jovaiša,
direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams J.Andrijauskienė, vyriausioji
socialinė darbuotoja I.Gimbutienė bei vyriausioji slaugytoja T.Bekerienė.
Šių metų gruodžio 8 dieną, du Macikų socialinės globos namų
gyventojai - A. Bartkus ir P. Dapšauskas, vyko
į Adakavo socialinės globos namus, kur pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuotas respublikinis
neįgaliųjų talentų konkursas.
Sumanytojai ir organizatoriai – Adakavo socialinės globos
namai. Renginio tikslas – užtikrinti neįgaliųjų žmonių lygiateisišką dalyvavimą
kultūriniame šalies gyvenime.
Konkurse savo talentus demonstravo 17 dalyvių. Ir nors prizinių vietų mūsų
globos namų gyventojai nelaimėjo, sudalyvavome šauniame renginyje, ir buvome
apdovanoti padėkos raštais, dovanomis.
Šių metų lapkričio 29 dieną, Macikų socialinės globos namuose, vyko renginys, skirtas paminėti Adventui. Adventas - tai laikas, pilnas laukimo, kviečiantis į rimtį ir
susikaupimą, primenantis, jog žmogaus egzistencijoje reikalingas maldos
gyvenimas bei dvasinis augimas.
Globos namuose kiekvienais metais yra organizuojamas Adventui skirtas renginys bei koplytėlėje laikomos Šv. Mišios.
Šių metų lapkričio 28 dieną, Macikų socialinės globos namų foje, buvo atidaryta, užimtumo grupelę „Vytelė“ lankančio gyventojo Kęstučio Pužaičio, paroda. K.Pužaitis vienas pirmųjų ir perspektyviausių grupę lankančių gyventojų, o jo darbeliai pasižymi meistriškumu ir kokybe.