Macikų socialinės
globos namai
Šilutės Pensionatas
Macikų socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, pavaldi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Valstybės biudžetinė įstaiga

Vilties g. 2, Macikų kaimas, Šilutės seniūnija

LT-99156 Šilutės rajonas

Tel./faks. 8 441 56571

El.paštas info@macikaigloba.lt
Juridinių asmenų registras

Įstaigos kodas 190796943

A/s LT 474010043500336201 
Luminor Bank AB
Naujienos
RUDENS ŠVENTĖ
Data: 2011-10-20 | Įvertinimas: 0

"RUDENS SPALVOS"


Šių metų spalio 19 dieną globos namų foje pasipuošė darbeliais iš  įvairių gamtos gėrybių. Visus praeinančius pro šalį, nors akimirkai vertė sustoti ir pasigrožėti nuostabūs meno kūriniai. Akis džiugino be galo gražios ir meniškos kompozicijos. Nemažai buvo tokių, kurie norėjo netgi įsiamžinti jas savo foto objektyvuose. Parodėlė  veikė visą savaitę.
Sekančią dieną, t.y. spalio 20 dieną vyko rudens šventė „Rudens spalvos”, kurią pradėjo globos namų gyventojai deklamuodami eiles apie rudenį. Vėliau renginio vedančioji pasveikino visus  sulaukus gražaus rudens,  padėkojo visiems susirinkusiems ir pasidžiaugė gražiais darbeliais.  Kiekvienos globos namų socialinės grupės buvo paprašyta pristatyti savo sukurtas kompozicijas, trumpai pakomentuojant, ką norėta parodyti, o susirinkusius savo rudeniškomis dainomis linksmino gyventojas A. Bartkus.
Renginio vedančioji šventę užbaigė padėkos žodžiais ir pakvietė apsilankyt rudens parodėlėje tuos, kurie dar joje nebuvo. Dalyviai noriai fotografavosi prie jiems labiausiai patikusių darbelių. Smagu dalyvauti rudenėlio šventėje, nes iš gamtos gėrybių galima padaryti daug įdomių darbelių. 

SVEIKINIMAS
Data: 2011-09-27 | Įvertinimas: 0

 SVEIKINIMAS SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ DIENOS PROGA

Neužrakinkite širdies gerumui,
Ištieskite visiems dosnumo ranką:
Gal kam ramybės neužtenka,
Gal kam viltis lyg upė senka?
Neužrakinkite širdies gerumui.
Dalinkit ją po mažą lašą,
Visiems kas tyli ir kas prašo,
Kas liūdi, ieško ir kas laukia,
Kas kenčia, kas pagalbos šaukia.
Dalinkite visiems širdies po lašą.
Tik neužverkite širdies gerumui.
Gerumas Jums sugrįš upeliais...
 
Profesinės šventės proga linkime daug laimės, geros sveikatos, neblėstančios vilties ir Dievo palaimos nelengvame, bet labai reikalingame darbe.
 
Direktorius Romualdas Jovaiša
Direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Jovita Andrijauskienė
Vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Gimbutienė
 
 
IŠVYKOS
Data: 2011-08-01 | Įvertinimas: 0

ESKURSIJA Į MINI ZOOLOGIJOS SODĄ

Saulėtą penktadienio rytą gyventojai kartu su jais lydinčiais darbuotojais susiruošė kelionei į mini zoologijos sodą. Linksmai nusiteikę, kad lietus nesugadino ekskursijos, išvykome iš Macikų socialinės globos namų. Kelionės metu linksmai šnekučiavomės, apie tai, ką matome pro langą, galbūt todėl kelionė ir neprailgo.
Zoologijos sode gyventojai džiaugėsi matydami žvėris, o šie kaip niekada buvo ramūs ir daugelis miegojo tinginio miegu (liūtai, tigrai). Drąsesni gyventojai priėjo paglostyti lamų,  kurios laisvai vaikščiojo takeliais, laukdamos atvykusių svečių su duonos lauknešėliais. Prie vandens telkinio matėme ramiai besiilsinčią stirnų šeimyną.
Pasigėrėję čia gyvenančiais žvėrimis, važiavome pietauti. Namo grįžome tik pavakaryje, pilni įspūdžių ir linksmai nusiteikę kitai dienai.

 

IŠVYKOS
Data: 2011-07-29 | Įvertinimas: 0

EKSKURSIJA Į KRETINGOS ŽIEMOS SODĄ

Šių metų liepos 13 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai, aktyviai dalyvaujantys užimtumo grupėse, darbo terapijoje, gyventojų tarybos veikloje – L. Laureckytė, R.Novatorova, P.Vorobiov, J.Sabutis, A.Matulevičius, A.Daržinskas, D.Balčiauskas ir D.Radavičiūtė – vyko ekskursijon į Kretingos muziejų, įsikūrusį buvusiuose grafo  Juozapo Tiškevičiaus rūmuose, kur dar 1879 m. jis įkūrė Žiemos sodą.
Šiuo metu Žiemos sode auga 580 augalų rūšių. Lankytojai gali susipažinti su augalais, kurie atkeliavo į Žiemos sodą iš tolimiausių pasaulio kampelių. Tie augalai nors maži, bet gyvi Indijos, Indonezijos, Brazilijos tropinių miškų, Afrikos, Meksikos dykumų augmenijos liudininkai. Žiemos sode - oranžerijoje visais metų laikais pasitinka amžina vasara, gražūs ir egzotiški augalai, nepakartojama aplinka, muzika, krioklio čiurlenimas. Čia puikiai jaučiasi balinių vėžliukų šeimyna bei margaspalvė papūgėlė Barbora, kuriuos Žiemos sodui padovanojo mažieji gamtos mylėtojai. Prie jų ilgiausiai stovėjome ir stebėjome jų elgesį.

Rūmų baltojoje (pokylių) salėje eksponuojami vertingiausi muziejaus dailės kūriniai: Valentino de Baulogne paveikslas (XVII a.) „Keturi evangelistai“, italų dailininko drobė „Madona su miegančiu kūdikiu“, nežinomo olandų dailininko natiurmortas.

Raudonojoje (muzikos) salėje eksponuojami patefonai, plokštelių kolekcijos, nuotraukos ir daiktai, menantys grafus Tiškevičius ir jų dvaro muzikantus.

Svetainėse eksponuojami restauruoti XIX a. pabaigos – XX a. pradžios baldai, rytietiškos vazos iš Japonijos ir Kinijos, grafų Tiškevičių ir jų šeimos narių portretai, fotografijos.

Visiems globos namų gyventojams eksponatai paliko gilų įspūdį, labai patiko. Grįždami atgalios sustojome vaizdingame Agluonėnų gamtos kampelyje papietauti, dalinomės patirtais įspūdžiais ir norais dar kartą aplankyti muziejų.

 

JONINĖS
Data: 2011-06-24 | Įvertinimas: 0
 

Šių metų birželio 23 dieną Macikų socialinės globos namuose prie I-o korpuso jau nuo labo ryto vyko didžiulis šurmulys ir ruošimasis šventei. Gyventojai kartu su darbuotojais puošė  Joninių vartus ąžuolo lapų bei lauko gėlių surištomis girliandomis.
Šventės atidarymas prasidėjo šventine daina, kurią atliko mūsų gyventojų kolektyvas, vadovaujamas V. Jovaišienės.  Joninių šventė nuo seno yra viena populiariausių ir linksmiausių. Tą dieną sveikiname visus Jonus ir Janinas, tą naktį ieškome paparčio žiedo, ta naktis kupina magijos, paslapčių ir visokių burtų. Ir mes tądien susirinkome į vieną būrį pagerbti globos namuose gyvenančius Jonus ir Janinas, kartu su jais pasilinksminti, pašokti, padainuoti, uždegti Joninių laužą bei  ieškoti paparčio žiedo...

 

 

SPORTO ŠVENTĖ
Data: 2011-06-04 | Įvertinimas: 0
 

2011 m. birželio 3 d. Macikų socialinės globos namuose vyko sporto šventė. Ši šventė, tapusi tradiciniu kasmetiniu renginiu, gausiai subūrė Macikų socialinės globos namų gyventojus bei darbuotojus.
Macikų socialinės globos namų direktorius R. Jovaiša visiems dalyviams linkėjo gerų startų bei puikių finišų. Renginio metu pasirodė meno saviveiklos programa su puikiu numeriu, - vadovė V. Jovaišienė. Šią programą lydėjo visų dalyvių eisena į sporto aikštyną su puikia nuotaika ir geru nusiteikimu  sportuoti.
Šioje sporto šventėje dalyvavo "Aitvaro", "Švyturio", "Neužmirštuolės", "Likimo", "Aušros", "Jovaro" bei "Vilties" socialinės grupės. "Vilties" socialinės grupės dalyviai vežimėliuose su dideliu entuziazmu dalyvavo savo rungtyse. Kitų grupių nariai buvo sirgaliai ir palaikė komandas. Tądien socialinės globos namų gyventojai išbandė savo jėgas nuotaikingose estafetėse bei kitose linksmose žaidimo rungtyse. Galutinė rungtis buvo futbolas tarp darbuotojų ir gyventojų, tačiau futbolas vyko neįprastai - su šiaudinėmis šluotomis dalyviai turėjo varyti futbolo kamuolį ir įmušti įvartį. Šį nuostabų žaidimą laimejo gyventojai rezultatu 1:0 gyventojų naudai. Visiems dalyviams įteikti prizai, saldžios dovanos. Visus lydėjo gera nuotaika bei puiki savijauta, sportinė dvasia.

 

Motinos diena
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 0

Motinos diena - viena gražiausių pavasario švenčių turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui-mamai.
Macikų socialinės globos namuose, šių metų balandžio 29 dieną vyko renginys skirtas motinos dienai.
„Esi trapi kaip nuojauta, švelni kaip vaiko sapnas, kaip gyvastis esi, vienintele, o mama!” Šiais eilėraščio žodžiais buvo pradėtas motinos dienos šventinis minėjimas. Globos namų gyventojos, Vitalija ir Leonida, jaudinosi tardamos pačius gražiausius žodžius, brangiausiam žmogui -  mamai.
 Šia proga globos namų direktorius pasveikino visas mamas, palinkėjo sveikatos, stiprybės laimės asmeniniame gyvenime. Tylos minute pagerbtos mamos kurios jau ilsisi amžinybėje.
Patys gražiausi sveikinimai skambėjo iš mažųjų lūpų. L/d „Pušelė“ mažieji auklėtiniai su savo vadovėmis Macikų socialinės globos namams padovanojo nuotaikingą spektaklį. Savo apsilankymu mažieji sušildė visų šioje šventėje dalyvavusiųjų  širdis. Gražų pasirodymą buvo parengę ir globos namų auklėtiniai. Taigi renginys daugumai dalyvavusųjų labai patiko, nestigo geros noutaikos ir aplodismentų.

 

PARODOS
Data: 2011-05-01 | Įvertinimas: 0

Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ gyventojos ir vadovė J.Maslauskienė jau ne vienerius metus savo rankdarbiais džiugina globos namų gyventojus ir darbuotojus, įvairių rajono bibliotekų lankytojus, miesto švenčių, mugių dalyvius ir svečius bei vaikų darželių vaikučius.
Šių metų paskutinę balandžio savaitę buvo atidarytos net dvi šios užimtumo grupės parodėlės: balandžio 26-ą dieną  “Pabūkime mažais vaikais” Pašyšių bibliotekoje, o 28-ą dieną „Žiedelį skinsiu – vainikėlį pinsiu“ Pagrynių bibliotekoje. Parodėlėse eksponuojami rankdarbiai atlikti įvairia tematika – siuvinėti paveikslai ir staltiesėlės virvele, kryželiu, badymo technika; nertos servetėlės bei staltiesės; megzti žaislai, kojinės; gėlės iš popieriaus, siūlų, odos; odiniai paveikslai. Parodėlių atidarymuose dalyvavo globos namų  gyventojos: L.Laureckytė, V.Balakauskaitė, D.Radavičiūtė, V.Simutienė, V.Virvičiutė, A.Zenkova, I.Rekuc.
Parodėlių lankytojai buvo sužavėti rankdarbiais, linkėjo Macikų socialinės globos namų gyventojoms bei jų vadovei sėkmės tolimesnėje kūryboje ir palinkėjimus užrašė užimtumo grupės albume.

 

VELYKOS
Data: 2011-04-27 | Įvertinimas: 0

Velykų rytą margučiai ritas...

 

Šių metų balandžio 22-ą dieną Macikų socialinės globos namų aktų salėje vyko graži šventė skirta Velykom. Visą savaitę, prieš Velykų dienai skirtą renginį, globos namų foje puošė Velykinė gyventojų darbelių parodėlė. Renginio metu šventės organizatoriai trumpai papasakojo apie šv.Velykų papročius, šventės prasmę, o globos namų gyventojai, vadovaujami vadovės V.Jovaišienės, pristatė vaidinimą apie vištą, kuri norėjo padėti kiaušinių Velykom.

Didžiulių žiūrovų ovacijų susilaukė ir spektaklis, režisuotas meno vadovės V.Jovaišienės „Velniuko išdaigos“, kuriame vaidino globos namų socialiniai darbuotojai. Visiems daug juoko ir linksmybių sukėlė velniukas bei jo draugas katinėlis, kuriems salė nepagailėjo triukšmingų plojimų.
Po spektaklio daug gražių palinkėjimų išsakė vyriausioji socialinė darbuotoja I.Gimbutienė. Globos namų direktorius visiems palinkėjo gražių ir prasmingų Velykų, kietų margučių, pasidžiaugė, kad turime tokių šaunių aktorių, galinčių mums praskaidrinti kasdienybę bei padėkojo visiems šventę ruošusiems ir joje dalyvavusiems.
„Sakoma jog kartu su pavasario saule, šventomis Velykomis, į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis ir į Jūsų namus ir į Jūsų širdis!“. Šiais žodžiais šventės rengėjai užbaigė renginį ir visus pakvietė dažyti kiaušinius bei atsinešti juos šv.Velykų rytą ridenimui prie pirmo korpuso pavėsinės.
IŠVYKA Į AUTORINĘ PARODĄ
Data: 2011-03-24 | Įvertinimas: 0

„PABIRO, PRAŽYDO ŽIEDAI…“

Šių metų kovo 23 dieną Macikų socialinės globos namų gyventojai su juos lydinčiu personalu vyko į  Rusnėje atidarytą autorinę Violetos Benetienės veltinio darbų parodą. Tai jau antroji autorės paroda.
Kaip ir daugelį parodos lankytojų, taip ir mus žavėjo velti margučiai, padėkliukai bei kiti žavūs ir skoningi darbeliai. Parodos metu  autorė pristatė patobulintas rankines, kurių viduje atsirado pamušalas, o viena sukurta rankinė net verčiasi į kitą pusę. Visi darbeliai be galo kruopštūs, adata įbadytos gėlytės, ornamentai, - visa tai Rusnės paveldo fragmentai. Mes turėjom tikrai puikią progą pamatyti įvairiausių darbelių bei jais pasigrožėti. 
Renginio metu autorę sveikino draugai, kolegos, svečiai ir linkėjo, jog jos darbeliai keliautų toliau už Rusnės ribų.
Atgalios keliaudami dalinomės įspūdžiais, o ir diena pasitaikė kaip niekada graži ir saulėta, tagi namo grįžom gerai nusiteikę.

L. Laureckytė
 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77   78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90